چهارشنبه 24 ژوئن 09 | 15:49

اعلام موجودیت جنبش مردمی حراست از آراء مستضعفین

ما نگران رای و نظر مستضعفین، صاحبان اصلی انقلاب، و مردمی هستیم که با عشق و شور تعالی نظام اسلامی و مبارزه با مفسدین و دخالت های دولت های خارجی و انگلیس و آمریکا پای صندوق های رای آمده اند و هیچ تریبونی برای دفاع از خویش ندارند و رسانه های خارجی و رادیو فردا و بی بی سی از انان حمایت نمی کند.


پابرهنگان و مستضعفین، صاحبان اصلی انقلاب هستند
پابرهنگان و مستضعفین، صاحبان اصلی انقلاب هستند

انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری با حضور و مشارکت گسترده و بی سابقه ی 85 درصدی مردم تبدیل به یک حماسه ملی گردید و بار دیگر مردمی بودن نظام اسلامی و عمق ارتباط و علاقه مردم به نظام اسلامی را به نمایش گذاشت. که مردم از دورافتاده و غریب ترین روستاها تا شهرهای بزرگ پای صندوق های رای حاضر شدند و یک صدا با نظام اسلامی اعلام هبستگی کردند.
در این بین عده ای تلاش کردند تا با شبهه افکنی در سلامت انتخابات، طرح بدون ارائه مستندات تقلب گسترده در انتخابات، صدور بیانیه های تحریک امیز، لشگرکشی های خیابانی و دامن زدن به آشوب طعم شیرین این پیروزی ملی را به کام ملت تلخ کنند و نتیجه این پیروزی را به کیسه منافع خویش بریزند. و به استناد طبقه اجتماعی بالای رای دهندگان خویش و تمرکز آن ها در تهران، با نمایش نیرو و تبلیغات گسترده رسانه ای، که با همراهی گسترده ی رسانه های غربی و برانداز نیز مواجه شده است، منافع گروهی خود را ضمن ادعای قانون گرایی و اخلاق مداری با نافرمانی مدنی و قانون گریزی خواست جمعی مردم ایران نمایش دهند و با فشار مدنی و چانه زنی از طریق ارائه بدعت های غیرقانونی خواست گروهی خود را به کرسی بنشانند.
در این میانه اکثریت مردم شهرهای کوچک و روستاها که مهم ترین تاثیرگذاران انتخابات اخیر بوده اند، در روستاهای دورافتاده ای که بعضا حتی از نعمت رسانه ی ملی محروم اند، و پابرهنگان و مستضعفانی که بر پادارندگان و اداره کنندگان واقعی انقلاب اسلامی هستند، و گمنامان و رنج کشیدگانی که در طول سه دهه گذشته سخت ترین زحمات را برای حفظ و صیانت از نظام اسلامی به عنوان ثمره مبارزات حق طلبانه، آزادی خواهانه و عدالتخواهانه تاریخ، متحمل شده اند، بدون تریبون و رسانه مانده اند و لشگرکشی های طبقه متوسط جدید و مرفهین، مجالی برای آنان نگذاشته اند.
ما نگران رای و نظر مستضعفین، صاحبان اصلی انقلاب، و مردمی هستیم که با عشق و شور تعالی نظام اسلامی و مبارزه با مفسدین و دخالت های دولت های خارجی و انگلیس و آمریکا پای صندوق های رای آمده اند و هیچ تریبونی برای دفاع از خویش ندارند و رسانه های خارجی و رادیو فردا و بی بی سی از انان حمایت نمی کند.
ما احساس خطر می کنیم که با ایستادن مقابل قانون و ارائه ی بدعت های غیرقانونی، حق محرومان در هیاهوهای سیاسی گم شود و عده ای به سهم خواهی از نظام اسلامی دست بزنند و دیکتاتوری دموکرات هاٰ، جمهوریت نظام اسلامی و مردمی بودن آن را هدف حمله خویش قرار دهد.
لذا جنبش مردمی حراست از آراء مستضعفین، جهت دفاع از رای مردم و اقشار بدون رسانه جامعه اعلام موجودیت می نماید و بر این اساس:
1- انتظار ما از همه فعالین سیاسی کشور تمکین به رای ملت و پذیرش قانون و حرکت در چهارچوب آن و عدم پی گرفتن روند های غیرقانونی، که به تعبیر امام به دیکتاتوری می انجامد، و عدم پر کردن پازل بیگانه و پایمال کردن حق مستضعفین است.
2- انتظار ما از نهادهای مسئول و در راس همه شورای نگهبان، حراست از رای مستضعفین و عدم پذیرش بدعت های غیر قانونی و عقب نشینی مقابل غوغاسالاران و قانون گریزان و کسانی است که حاضر نیستند به رای مردم، قواعد بازی و قانون احترام بگذارند.
3- انتظار ما از نخبگان جامعه حضور و موضع گیری و مشخص کردن خط و مرزها با قانون شکنان و پرکنندگان پازل بیگانه، همگامان با سیاست های انگلیس و متجاوزین به حقوق مستضعفین و پیوسیتن به این جنبش مردمی است.
4- انتظار ما از رسانه های مستقل و رسانه ملی بازتاب خواست مستضعفین بدون تریبون و رسانه ای است که صاحبان و به وجوداورندگان حماسه ملی 22 خرداد هستند.
5- انتظار ما از دستگاه قضایی و سایر ساز و کارهای حقوقی و امنیتی برخورد با متجاوزین به حقوق مستضعفین و خدشه وارد کنندگان در ساز و کارهای قانونی نظام اسلامی که به پشتوانه خون و جان و مال همین مستعفین بناگشته است می باشد.

kar36- درخواست ما از اقشار مختلف مردم به عنوان خلق کنندگان حماسه 22 خرداد، اتحاد و پیوستن با هم در مقابل آشوب طلبان و بیگانگان نظیر انگلیس و جهت تحقق عدالت و مبارزه با مفسدین و دفاع از حقوق مستضعفین است.
جنبش حراست از آرای مستعفین، مطالبات به حق مستضعفین را پی خواهد گرفت و نخواهد گذاشت رای ان ها فدای پروپاگاند طاغوت های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اتحاد نامشروع مافیای قدرت و ثروت و اطلاع رسانی شود.
مواضع رسمی این جنبش دانشجویی- مردمی از طریق بیانیه های رسمی آن و پایگاه اطلاع رسانی http://mostazafin.org و http://teribon.ir صورت می پذیرد. و این جنبش پذیرای تشکل ها و نخبگان و مردم برای حراست از ارای مستعفین خواهد بود.

جنبش مردمی حراست از آراء مستضعفین

 1. behnam
  24 ژوئن 2009

  یه وبسایت بزنید عضو گیری کنید…
  با کد ملی و … اگه تو خانواده ی مستضعف یه دانشجو هم پیدا بشه همه رو عضو می کنه

 2. يوسف بهمن آبادي
  24 ژوئن 2009

  باسلام موافق اين تشكيل اين تشكل هستم واعلام آمادگي خود را براي عضويت در اين تشكل اعلام مي كنم.
  يوسف بهمن آبادي -خبرنگار

 3. محمد
  24 ژوئن 2009

  ضمن اعلام آمادگی برای عضویت در این جنبش، می بینیم که پس از 3 دهه از انقلاب اگر شاهد ریزش برخی از نسل اولی ها هستیم در طرفی شاهد بروز و ظهور کردن و رویش نسلی نو و انقلابی می باشیم
  حاتمی – مهندس کامپیوتر

 4. au-tabriz.blogfa.com
  24 ژوئن 2009

  نامه سرگشاده جمعی از دانش جویان دانشگاه های تبریز خطاب به آقای میر حسین موسوی

  بسم الله القاسم الجبارین

  جناب آقای میر حسین موسوی، فرزند آذربایجان!!! سلام علیکم

  آن چه به عنوان نامه سرگشاده خطاب به جناب عالی نوشته می شود، نوشته ای است صریح و بی پرده و به دور از تعارفات. نوشته ای که کلمه به کلمه آن را در دادگاه عدل ملت ایران اثبات خواهیم کرد.

  جناب آقای میر حسین موسوی! جناب عالی که ماه های تبلیغات دهمین دوره ریاست جمهوری را با شعار قانون مندی آغاز کردید و در هاله سبز خویش، گفتمان دروغ را در بین مردم نهادینه ساختید، شما که برای کسب مقام ریاست جمهوری و با هدف تجدید حیات مجدد برای رانده شدگان از پیش گاه ملت، دست به دامان شرکت های صهیونیستی شدید، شما که به جاده صاف کن عوامل اصلی قتل های زنجیره ای تبدیل شدید، شما که خود را به پیشرو بی بدیل گفتمان مرده ی اصلاحات دوم خردادی تبدیل کردید و با دروغ بزرگ قانون گرایی و ترس از اوضاع کنونی کشور، وارد عرصه انتخابات شدید، آیا ندید که ملت، شما و گفتمان شما و عوامل آشکار و پنهان پشت سر شما را قبول ندارند؟!

  جناب آقای میرحسین موسوی! در پیش گاه ملت بزرگوار ایران بر کسی پوشیده نیست که گفتمان جلف و ترجمه ای دوم خردادی دو بار پشت سر هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری نهم، نه ی بزرگی از ملت شنید، پس آیا نمی خواهید باور کنید که 5/24 میلیون رای در 22 خرداد، آخرین میخ بر تابوت اصلاحات سبز و سیاه شما بود؟!

  جناب آقای میر حسین موسوی! از دروغ توبه کنید که بزرگ ترین گناهان است. تا کی می خواهید ذهن عده ای خوش بین یا ساده اندیش را با دروغ های خود مسموم کنید؟!!

  جناب آقای میرحسین موسوی! مگر نه این که خود جناب عالی در سخنان خود مدام از ولایت فقیه سخن می راندید، پس چه شد؟!!! آیا حاضرید به خاطر این دروغ بزرگ، در پیش گاه خداوند متعال و ملت، پاسخ دهید؟!

  جناب آقای میر حسین موسوی! جناب عالی اولین کلمه ای که در تبلیغات خود بیان کردید، قانون بود، پس قانونی که مدام سنگ آن را به سینه می زدید، چه شد؟!! آیا نه این که آن قانون فقط نان شب های تبلیغات شما بود؟!

  جناب آقای میر حسین موسوی! مگرشما نبودید که مدام سنگ مردم را به سینه می زدید؟! پس چرا 40 میلیون نفر شرکت کننده در انتخابات را مردم حساب نمی کنید و با کمال بی شرمی خواستار ابطال انتخابات می شوید؟!

  جناب آقای میرحسین موسوی! آیا جنایات بزرگی مانند قتل بی گناهان و به آتش کشیدن مساجد و ناامنی و به مخاطره افتادن حیثیت بین المللی ایران، غیر از دیکتاتوری سبز شما، از جای دیگری نشأت می گیرد؟!

  جناب آقای میرحسین موسوی! از این که شما را فرزند آذربایجان بنامیم، شرممان می آید چرا که فرزند آذربایجان دیکتاتوری را بر نمی تابد چه رسد به این که بخواهد با گفتمان مسجد سوزی و اسید پاشی، دیکتاتوری شرم آورتر از دیکتاتوری هیتلری را تحمیل کند!

  جناب آقای میرحسین موسوی! آیا تصور نمی کنید این که گفته اید از حقوق ملت ایران دفاع خواهم نمود، مضحک و تاسف بار است؟! از کدام ملت سخن می گویید؟! از کدام حق؟! آیا دیکتاتوری و نقض صریح قانون و ایستادگی گستاخانه در برابر قانونی ترین نهادهای کشور که برای استواری و پابرجایی ثانیه به ثانیه آن ها خون داده ایم و خون دل خورده ایم، دفاع از حقوق ملت است؟!! ملت خیالی و حقوق اوهامی شما که در پشت درهای سبز اصلاح طلبان شکست خورده و رانده شده ساخته و پرداخته می شود، تنها و تنها به درد منافقین و بیگانگانی می خورد که برای انتقام از نهضت امام خمینی(ره) و ملت سرفراز او، لحظه شماری می کنند!!

  جناب آقای میرحسین موسوی! در این که ذهن شما آن قدر با دروغ ها و سیاه نمایی ها علیه دولت و ملت پر شده است که امروز حتی ذره ای ظرفیت برای پذیرش شکست را ندارد، جای تردیدی وجود ندارد، چرا که برای رسیدن به قدرت، به همه چیز و همه کس پشت پا زده اید!!

  جناب آقای میر حسین موسوی! ما جمعی از دانش جویان دانشگاه های تبریز با صراحت تمام اعلام می داریم که رفتار و گفتار شما در روزهایی که گذشت ثابت نمود که شما نه تنها صلاحیت سیاسی و قانونی که حتی صلاحیت عقلی و روانی هم برای حضور در صحنه های سیاسی و … را ندارید!

  جناب آقای میرحسین موسوی! ما با کمال صراحت اعلام می داریم که جناب عالی حق ندارید انتخاب کوبنده ملت را زیر سوال ببرید!

  جناب آقای میرحسین موسوی! ما با کمال صراحت اعلام می داریم که جناب عالی باید در برابر خون های به ناحق ریخته، حرمت سلب شده از حریم معنوی کشور، به خاطر مخاطره در آبروی بین المللی کشور، به خاطر ناامنی ها و شرارت ها و بالاخره به خاطر همه دروغ ها و سوء استفاده هایی که از احساسات جوانان نمودید، در مقابل ملت پاسخ گو باشید!

  جناب آقای میرحسین موسوی! ما با کمال صراحت اعلام می داریم لحظه به لحظه قانون شکنی ها و سرکشی ها و ثانیه به ثانیه فرصت هایی که در کشور صرف مقابله با دیکتاتوری شما می شود، ضررهای جبران ناپذیری می دانیم که شما باید در مقابل آن پاسخ گو باشید!

  و در پایان!

  جناب آقای میرحسین موسوی!

  شما که هیچ! حتی اگر تمام بنی صدرهای تاریخ از گورشان بلند شوند و تمام رجوی ها از لجن زارشان بیرون آیند، فرزندان روح الله با اشاره ای از سوی سید و مقتدای خود، در چشم بر هم زدنی تار و پودشان را در هم خواهد پیچید. ان شاءالله

  اول تیرماه 88
  مصادف با دهمین روز تاریخی گزینش بی بدیل گفتمان عدالت خواهی

 5. برزگر
  24 ژوئن 2009

  بسم الله . من هم آماده پیوستن به این جنبش هستم . به امید ظهور امام مستضعفان

 6. احمد
  24 ژوئن 2009

  برای رهایی از تبعیض آقا زاده ها باید دست بکار شد. بیشتر در باره این انجمن توضیح بدید چون فکر خوبی و ما هم هستیم

 7. مصطفی
  24 ژوئن 2009

  شما تعیین کنید که آیا فصل الخطابتان سخن رهبر است یا اینکه درصدد ایجاد جنبش اجتهادی انتقادی هستید

 8. ا. یداللهی
  24 ژوئن 2009

  سلام منم از ایجاد همچنین جنبشی بسیار خوشحالم و امادگی خودم رو برای انجام هر کاری که از دستم بر میاد اعلام می کنم. واقعا وجود شما لازمه. دانشجوی مکانیک شریف

 9. ع مهدیزاده
  24 ژوئن 2009

  زیر سایه رهبری و با مدد از الطاف بی کران امام زمان این سرباز کوچک را در کنار خودتان بدانید.استادیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز.

 10. حامد
  24 ژوئن 2009

  سلام .
  ننگ بر این سید مردم فریب …
  هر کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم براتون .
  اشعری – مهندس معدن

 11. فاطمه
  25 ژوئن 2009

  سلام
  خدا قوت
  جدا قلبم شاد شد خداوند شادتون کنه.

 12. فاطمه
  25 ژوئن 2009

  salam
  yek baner ham tahiye konid ke weblog nevisha estefade konand baraye tabligh

  motshaker

 13. ...
  25 ژوئن 2009

  سلام
  موافقم با این حرکت اما این نقاشی ای که گذاشتید بیشتر شبیه جوک بی مزه است. مستضعفین مملکت ما اینقدرها هم اوضاعشون بد نیست که شما با شلوار وصله دار و چنین تیپی اونا رو به نمایش در میارید.
  لطفا درستش کنید و تصویر عاقلانه تر و منصفانه تری بگذارید.
  اگر هم نداشتید حداقل اینو از اینجا بردارید.
  موفق باشید

 14. ابراهیم
  25 ژوئن 2009

  سلام
  اقا دست مریزاد.کم کم وقتش بود یک کاری بشه .باید به این اقایون نشون داده بشه که دیگه دوران قلدری و عیاشیشون تموم شده.باشید و بدونید که هستیم .هر کاری بتونم براتون می کنم . راستی اگر عضوگیری کنید بد نیست.
  دانشجوی مدیریت صنعتی

 15. ابراهیم
  25 ژوئن 2009

  دستمریزاد.لطفا عضو گیری کنید.دوران دزدی و چپاول به سر رسیده.مرگ بر منافقین جدید

 16. م ن
  25 ژوئن 2009

  تهرانی ها با برخورداری از انواع امکانات و وسایل ارتباطی مانند تلفن و ایمیل و sms و بلوتوث و بوق زدن و فریاد زدن و چاپ و پخش اعلامیه و بوشور و روزنامه و اینترنت و ماهواره و وسایل حمل و نقل شخصی و عمومی و امثال اینها و با پشتوانه مادی و مالی خود و ثروتمندان به راحتی و در سریعترین زمان ممکن در یک محل جمع می شوند و از آرائ و حقوق خودشان دفاع می کنند .

  ولی آن روستائیان و مردم شهرها و بخش های محروم و ضعیف و کم برخوردار جامعه چگونه می توانند به برگزاری اینگونه تجمعات بپردازند و در یک جا جمع بشوند و تازه جمع هم که بشوند در یک منطقه چه کسی فریاد آنها را با عکس و فیلم و گزارش در انواع رسانه و سایت و ماهواره منتشر می کند؟!

  هر چند شما دیر آمدید ولی اگر اهدافتان در مسیر نامتان باشد باز هم خوب است .

 17. م ن
  25 ژوئن 2009

  راست میگه این کاریکاتور اصلا پذیرفتنی نیست.

  اصلا ربطی به مستضعفین ندارد.

  آنها دهنشان بسته نیست . بلکه صدای فریادشان به جایی نمی رسد!

  لطفا آن را پاک کنید.

 18. همایون
  25 ژوئن 2009

  با سلام
  مخالفین دروغین دیکتاتوری خود مجسمه دیکتاتوری هستند و فکر می کنند مردم نمی فهمند . خداوند چه زیبا دست این روباه صفتان ضد دین و وطن را رو کرد . ما تحت فرمان ولایت آماده ایم .

 19. مرتضی رضایی
  26 ژوئن 2009

  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب موافقت اصولی خود را با عضویت در این جنبش اعلام مینمایم.
  با تشکر -مرتضی رضایی-دانشجوی ترم آخر مهندسی الکترونیک

 20. اميريان
  27 ژوئن 2009

  با سلام و خسته نباشيد
  متاسفانه هميشه اراي اكثريت متين در هيا هوي اقليت ماجراجو كمرنگ ميشه و دموكراسي يعني دفاع از كساني كه توان و امكان دفاع از خود در برابر ديگران را ندارند .حكومت اقليت بر خوردار نمود ديكتاتوري ميباشد همانند كشور هاي شيخ نشين خليج فارس كه عده اي سني ثروتمند بر اكثريت مردم حكومت ميكنند با اينحال اراي دكتر تماما از بين مستضعفين نبوده بلكه عده اي مستكبر مثل ما هم به ايشان راي داده اند و تا اخر هم از راي خود با صداي بلند دفاع ميكنيم هرچند تاوان ان تا الان داغون شدن يك ماشين و قطع شدن همكاري با چند تا شركت و البته بدتر از اون چندين دوست سابقا رفيق اينها رو گفتم از اين رو كه بدونيد بر خلاف تبليغات عده اي جامعه راي دهنده به دكتر از طيف گسترده اي تشكيل شده از اساتيد دانشگاه تا كارگران و كشاورزان داخل پرانتز كساني كه كشور و غرور ملي و عدالت اجتماعي براي انها بيشتر از هر چيزي مهم است كساني كه موقعيت هاي علمي مالي خود را با اتكا به توان خود و نه رانت بدست اور ده اند

 21. اميريان
  27 ژوئن 2009

  اگر از روز اول راي دهندگانبه دكتر حضور موثر داشتند اوضاع تا بدينجا پيش نميرفت كه كشور دچار بحران و سو استفاده كشور هاي ديگر شود

 22. کاتب
  27 ژوئن 2009

  ما هستیم

 23. پارازیتت
  28 ژوئن 2009

  اگر ما هم لیاقت حضور در جمع را داریم ما را بپذیرید

 24. عدالت
  28 ژوئن 2009

  وبلاگ عدالتخواهان هم به این جنبش پیوست

 25. عادل
  29 ژوئن 2009

  سلام بر ولي مستضعفين و مستضعفين بنده هم سينه چاك آماده ام براي جانفشاني

 26. برزگر
  29 ژوئن 2009

  با سلام . علاوه بر خودم ، دخترم و دو خواهرم نیز خواهان پیوستن به این جنبش هستند . انشاء الله این جنبش همیشه در صراط مستقیم باشد .

 27. زهرا شمس
  29 ژوئن 2009

  بی بها پیمانه می کنم ،اگر کسی را ظرفی باشد.(امام علی علیه السلام)
  امید که ما را نیز، ظرفی باشد.
  ما نیز ایستاده ایم

 28. نوشين
  30 ژوئن 2009

  سلام، من و همسرم نيز هستيم. درضمن اميدوارم براي جذب نيرو به غير از اينترنت از شيوه هاي خلاقانه ديگر نيز استفاده كنيد، در سطح شهر بيانيه بدهيد و تا مي توانيد خصوصا در تهران نيرو جذب كنيد. به جاي كلمه مستضعفين از واژه مناسب تري استفاده كنيد.

 29. محمد
  2 جولای 2009

  سلام علیکم
  حرکت بسیار خوبی است
  (( نامه یک روستایی به روشنفکران)) در وبلاگ عباد ، در راستای همین هدف است
  یا علی

 30. دانشجو
  9 جولای 2009

  سلام
  ما هم خونوادگی پای کار هستیم؛ان شالله موفق باشید

 31. ولایت پذیر
  2 آگوست 2009

  ساعت 21 پنجشنبه 15 مرداد مصادف با شب نیمه شعبان
  فریاد الله اکبر
  در حمایت از ولایت و رهبری
  مرگ بر کودتای مخملی
  لطفاً به دوستان خود هم اطلاع دهید

 32. محمد قمی
  16 سپتامبر 2009

  بسم الله الرحمن الرحیم
  بنده معتقدم ” باید ” موسوی و خاتمی و مهدی هاشمی دستگیر و با شدید ترین حالت با ایشان برخورد شود ؛ همچنان که سیره ی علوی ( ع ) این گونه بوده است …
  البته اگر ” بعضی ها ” بگدارند !

 33. امراله مهماندوست
  10 نوامبر 2009

  اوباما بودجه 55 میلیون دلاری پنتاگون برای جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران را امضا کرد * وقت گذاشتم و رفتم از نزدید دیدم * کار مزدوران مشتی دروغ به خاطر مشتی دلار است * نویسنده مطلب اگر ایرانی هستید (شیعه , سنی , مسیحی , یهودی , زرتشتی و … ) به خود بیایید و به خاک پاک ایران خیانت نکنید * عاقبت بد مزدوری کفار اگر در این دنیا گریبانتان را نگرفت در دنیای دیگری خواهد گرفت اگر به معاد اعتقادی داشته باشید * این نرم افزارهای رایانه ای هم عجب قدرتی دارند *

 34. امراله مهماندوست
  10 نوامبر 2009

  فعلاً که دولت مانند تصویر فوق که دهان بسته نشان داده اید دست دوستداران نظام را بسته است و اجازه نمی دهد که با اقدامی انقلابی کارتان را یکسره کنیم قبل از اینکه خسارتی به نظام وارد نمائید

 35. محمد
  14 فوریه 2010

  زیر سایه رهبری و با مدد از الطاف بی کران امام زمان این سرباز کوچک را در کنار خودتان بدانید. موسوی دوست دارم آقا ما هستیم.

 36. شبنم
  16 فوریه 2010

  سلام
  خداقوت رفقا.روی کمک خواهرتونم میتونید حساب کنید
  یاعلی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.