جمعه 23 آگوست 13 | 13:05
اسماعیل جلیلی به مهر گفت:

افشاگری عضو فراکسیون رهروان ولایت: دلالان مجلس می گویند 130 نماینده همراه دارند

جلیلی با انتقاد از عملکرد برخی دلالان سیاسی در جریان رای اعتماد ها اظهار داشت: دلالان سیاسی با این ادعا که 120 تا 130 رای از نمایندگان را دارند، در رای اعتماد به کابینه پیشنهادی ورود کردند، خیلی جالب است در جریان رای اعتماد یک سری افراد فعال می شوند بازار مکاره راه می اندازد، لابی می کنند.


IMG11572132عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت با بیان اینکه دلالانی که از بیرون مجلس از طریق تعدادی از نمایندگان وارد شده‌اند با ارائه وجوهات، تعهدات و قول هایی از طرف وزرای پیشنهادی به نمایندگان، تعهد می گیرند تا رای جمع کنند، گفت: این دلالان مدعی هستند که 120 تا 130 رای نمایندگان را با خود همراه دارند و متاسفانه مثل غده سرطانی خود را تکثیر می کنند.

اسماعیل جلیلی در گفتگو در خصوص معرفی سرپرست های وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و ورزش و جوانان به عنوان وزیران پیشنهادی کابینه اظهارداشت: به نظر من سرپرست های وزارت خانه ها به جز  وزیر علوم که پس از معرفی اش به عنوان سرپرست تحرکاتی در مجلس برای مخالفت با وی آغاز شده به عنوان وزیران پیشنهادی به مجلس معرفی می شوند.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص میزان احتمال رای اعتماد نمایندگان به توفیقی سرپرست فعلی این وزراتخانه در صورتی که به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شود تصریح کرد: رای اعتماد به توفیقی بستگی به این دارد که تا چه حد بتواند نسبت به اقناع نمایندگان قوی عمل کند.

وی با بیان اینکه توفیقی در حوزه سیاسی دچار مشکلاتی است گفت: در خصوص رویکرد سیاسی توفیقی پرسش های زیادی در مجلس مطرح است، اگر توان و قدرت کافی برای مدیریت فضایی که ابهامات در مورد ایشان مطرح می شود داشته باشد شاید بتواند رای اعتماد مجلس را به دست آورد.

جلیلی تاکید کرد: توفیقی باید آماده شود که به سئوالاتی که در خصوص عملکرد سیاسی ایشان در کمیسیون ها، فراکسیون ها و مجامع استانی مطرح می شود به صورت شفاف پاسخگو باشد نباید مانند دوستانی که از رای اعتمادها جا ماندند عمل کنند.

عضو فراکسیون رهروان ادامه داد: آن ها بیشتر سعی می کردند لابی های بیرون مجلس را برای کسب رای اعتماد مبنا قرار دهند.توفیقی و سایر وزرای باقی مانده نباید دچار چنین خطایی شوند.

وی افزود: وزرای پیشنهادی باید تلاش کنند با ساز و کار قانونی در کمیسیون ها،فراکسیون ها و مجامع استانی پاسخگوی عملکرد خود باشند.

جلیلی با انتقاد از عملکرد برخی دلالان سیاسی در جریان رای اعتماد ها اظهار داشت: دلالان سیاسی با این ادعا که 120 تا 130 رای از نمایندگان را دارند، در رای اعتماد به کابینه پیشنهادی ورود کردند، خیلی جالب است در جریان رای اعتماد یک سری افراد فعال می شوند بازار مکاره راه می اندازد، لابی می کنند.

وی با بیان اینکه این دلالان وجوهات، تعهدات و قول هایی از وزرای پیشنهادی تعهد می گیرند تا رای جمع کنند گفت: این دلالان بیرون از مجلس هستند و از طریق تعدادی از نمایندگان وارد شده و مثل یک غده سرطانی خود را تکثیر می کند

عضو فراکسیون رهروان با بیان اینکه نمایندگان با عملکرد دقیق تمام کسانی را که از بیرون مجلس لابی کرده بودند دستشان را قطع کرد، اظهار داشت: مجلس با رای اعتماد خود ثابت کرد با درایت و عقلانیتی که بر آن حاکم است اجازه نمی دهد چرخه فساد رشد کند و توان قطع دست افراد سوء استفاده کننده در حوزه مدیریت سیاسی را دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: