شنبه 24 آگوست 13 | 13:21

خبرهای خوش دارویی برای مردم

وزیر بهداشت از اعلام خبرهای خوش دارویی برای مردم طی هفته جاری خبر داد و گفت: این خبرها را از زبان مسئولان سازمان غذا و دارو خواهید شنید.


دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه افتتاح بخشهای مختلف جراحی چشم در بیمارستان طرفه، گفت: هفته گذشته در زمینه مباحث دارویی جلسه‌ای را با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر نفت، رئیس کل بانک مرکزی و مسئولان سازمان غذا و دارو برگزار شد.

وی ادامه داد: به دنبال این جلسه در زمینه ساماندهی، طراحی و همچنین ایجاد آرامش دارویی تصمیماتی گرفته شد که ترجیح می‌دهم این خبرها را از زبان مسئولان مربوطه در سازمان غذا و دارو بشنوید، در مجموع منتظر ابلاغ این تصمیمها هستیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بخشهای جراحی چشم بیمارستان طرفه اولین مرکزی است که از آن بازدید می‌کنم، ادامه داد: خوشحالم اولین بازدیدم از مجموعه دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاهی که بخشی از تحصیلاتم را در آن گذرانده‌ام، است. بخش‌های جراحی بیمارستان طرفه ثمره فعالیت مسئولان در دولت قبل است بخش چشم پزشکی هم که مورد علاقه بنده است. امکانات این مجموعه از پیشرفته‌ترین تجهیزات برخوردار است و معماری آن هم زیباست. امیدوارم بتوانیم در اقصی نقاط کشور به ویژه برای محرومین مشابه چنین مراکزی را تهیه کنیم تا این بیماران نیز دغدغه بیماری نداشته باشند.

هاشمی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اقداماتی که در جهت حل مشکلات حوزه سلامت و همچنین جبران کمبود تخت‌های ویژه انجام خواهد شد، گفت: امروز پایان نخستین هفته‌ای است که مشغول کار شده‌ایم. برای آنکه کار کنیم باید اول مطالعه کرده، مشورت کنیم، طرح‌ها را برنامه‌ریزی کنیم و سپس اجرایی کنیم تا منابع بیهوده هدر نرود و کارها با فکر و برنامه پیش رود. خبرنگاران باید به وزرا کمک کنند و مهلت دهند تا اول مطالعه کرده و بر اساس کار کارشناسی برنامه‌هایشان را اجرایی کنند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اقداماتی که طی یک هفته اخیر در جهت اجرای وعده‌ها از سوی وزیر بهداشت صورت گرفته، گفت: به مجلس قول داده بودم که در راستای اجرای قانون برنامه پنجم توسعه تلاش کنم، قطعا این کار را انجام خواهم داد. انتخاب مدیرانی که در آینده سکاندار نظام سلامت خواهند بود نیز با رویکرد سلامت محوری صورت خواهد گرفت.

وزیر بهداشت همچنین درباره توریسم سلامت نیز گفت: این امر نیازمند همکاری وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی و وزارتخانه‌های ارشاد و کشور و همچنین نیازمند همکاری بخش خصوصی است. امیدوارم بتوانیم در این زمینه نیز اقدامات مفیدی انجام دهیم.

هاشمی در پاسخ به سئوالی درباره شایعترین اعمال جراحی چشم در دنیا و همچنین ایران، گفت: آب مروارید شایعترین عمل جراحی چشم در دنیا و همچنین ایران است. اما ایران در زمینه تعداد این اعمال جراحی مقداری با دنیا فاصله دارد که به نظر می‌رسد با پوشش بیمه‌ای قوی و همچنین گسترش مراکز مربوطه می‌توان در این زمینه نیز پیشگام شد.

وزیر بهداشت افزود: بیمه‌ها امروز تنها به یک دفترچه تبدیل شده‌اند و عمق کافی ندارند. به همین دلیل هم است که دهها بیمه تکمیلی در کشور داریم. امیدواریم در آینده که البته زمان‌بر هم خواهد بود، قدم‌های موثری برای ایجاد بیمه قوی برداریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: