یکشنبه 07 مارس 10 | 23:04

میرشکاک: شاعر واقعی علی معلم است

یوسفعلی میرشکاک علی معلم دامغانی را شاعر واقعی خواند و او را پس از بیدل، بزرگ‌ترین شاعر خواند.


mirshakkak

تریبون مستضعفین- يوسف علي مير شکاک که اين روزها کمتر خبرساز مي شود. از وی اخیرا کتاب “غفلت و رسانه هاي فراگير” تجدید چاپ شده است.

مدتی بعد از انتصاب علی معلم دامغانی به سمت ریاست فرهنگستان هنر، یوسفعلی میرشکاک با ستایش معلم، هم‌قطار خود را این‌گونه ستود: به نظر من شاعر واقعی علی معلم است.

میرشکاک این جمله را وقتی به زبان آورد که از ادعای برخی درباره به پایان رسیدن مسیر شعر می‌گفت و آنان را نقد می‌کرد. او ادامه داد: رگاه عده اي به پايان راه مي رسند در اين پندار فرو مي روند که هنر آنها به پايان رسيده است. افسوس من از اين است که اين افراد شعر را به منزله شغل مي بينند از راه شعر گفتن نان مي خورند و وقتي شعرنمي گويند مي انگارند شعر به پايان رسيده است.

میرشکاکِ شاعر که با ایرنا گفتگو می‌کرد، باز در مقام ستایش از شاعر و رئیس فرهنگستان هنر گفت: اين استاد بزرگ (علي معلم ) تا به حال خيلي از کتاب‌هاي شعر خود را چاپ نکرده است. چرا که معتقد است شعر الهام الهي است. معلم شعر را براي نان نمي گويد. بنده معتقدم بعد از بيدل شاعري به بزرگي علي معلم دامغاني ظهور پيدا نکرده است. اگر مردم و اهل فن تمام اشعار استاد علي معلم را ملاحظه کنند با من هم نظر مي شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.