یکشنبه 26 سپتامبر 10 | 12:52

کاربران بی‌بی‌سی: مصاحبه اوباما کاملاً بی‌منطق بود

الفاظ تند و بی منطق رئیس جمهور آمریکا با انتقادات تند مخاطبان بی‌بی‌سی از سراسر دنیا مواجه شد و این افراد مصاحبه اوباما را کاملاً بی منطق و غیر مستدل خواندند.


سایت بی‌بی‌سی فارسی در قسمت «نوبت شما» که مربوط به اظهارنظر مخاطبان درباره سوژه این سایت است، با سیل مخالفت‌های تند مخاطبان خود از سراسر دنیا درباره پاسخ اوباما به سخنان احمدی‌نژاد مواجه شد.

بی‌بی‌سی اولین رسانه‌ای بود که بطور رسمی و از زبان رئیس جمهور آمریکا به ابتکار احمدی‌نژاد درباره حوادث 11 سپتامبر برای تشکیل کمیته حقیقت یاب پاسخ داد.
اوباما در این واکنش که بسیاری از رسانه‌ها آن را شتاب زده خواندند با الفاظ تند به پیشنهاد احمدی نژاد حمله کرد و آن را موهن، سرشار از نفرت و غیر قابل توجیه ” خواند.
جالب اینکه این الفاظ تند و بی منطق رئیس جمهور آمریکا با انتقادات تند مخاطبان بی‌بی‌سی از سراسر دنیا مواجه شد و این افراد مصاحبه اوباما را کاملا بی منطق و غیر مستدل خواندند.

ابتکار احمدی نژاد در سیاست خارجی خصوصاً مورد اخیر آن در ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته حقیقت یاب مسئولان آمریکایی را واکنش شتاب زده وادار کرد بطوریکه اقدامات تبلیغاتی گسترده آنها برای انحراف افکار عمومی از این مسئله مثل خبر احداث مسجد در نزدیکی مکان حوادث 11 سپتامبر و اقدام موهن قرآن سوزی خنثی گردید و راه به جایی نبرد.
واکنش اوباما به این ابتکار که در قالب یک «پیشنهاد» مطرح شد به نحوی بود که حتی بی‌بی‌سی هم نتوانست آن را با فوت و فن‌های رسانه‌ای خود مثبت و حق به جانب جلوه دهد و مجبور شد گوشه‌ای از مخالفت‌های افکار عمومی با این برخورد آمریکایی‌ها را منعکس کند.

جالب اینکه نظرات مخاطبان به مصاحبه اوباما بیشتر حول این محور است که مدعیان آزادی بیان چطور یک پیشنهاد ساده را برنتافته و با الفاظ تند به آن حمله می کنند ضمن اینکه آنها هیچگاه حاضر نیستند در برابر کشتار زنان و کودکان افغانی، پاکستانی، عراقی، فلسطینی، لبنانی و … که هزاران برابر افراد کشته شده در حوادث 11 سپتامبر بود پاسخگو باشند.
به عنوان مثال، یکی از مخاطبان در این باره نوشته:
کشتار مردم دینا در کشورهای مختلف توسط آمریکا نفرت انگیز نیست اگر ایشان تحمل یک بحث جدی را ندارد و آن‌را نفرت انگیز می‌داند، پس جنایتهای خود در عراق افغانستان پاکستان فلسطین و… را چه می‌داند، نکند این چنایت‌ها را دفاع از حقوق بشر می‌داند.
اغلب این پیام‌ها به نحوی است که نشان می دهد مدیریت جهانی آمریکا در نظر مخاطبان به چالش کشیده شده و از طرف دیگر ابتکارات ایران در عرصه خارجی نیز هر ازچندگاهی محملی برای بروز این مخالفت‌ها بوده است.

  1. سعيد
    5 اکتبر 2010

    تمام هر آنچه كه شبكه هاي بيشمار سلطه گر بر جهان در رسانه هایشان گفته يا نمايش مي دهند از راست و دروغ نه تنها بر عليه ايران اسلامي بلكه براي هدايت افكار و ايجاد نگرش براي تمام مردم جهان به نفع استعمار و باطل است. وجود بعضي خطا ها و سهل انگاری ها در اداره ی کشورمان و كج روي و فتنه گري برخي سران داخلي و قدرت و علم در دست حكومت هاي حاكم بر اداره ي جهان كه از علم براي رسيدن بر خواسته هاي نفسشان و ترويج فرهنگ هاي غير الاهي بهره مي گيرند شايد بتواند كل زمين را فرا گيرد و دين اسلام كامل ترين دين خدا را وارونه جلوه دهد ولي قسم به كتاب خالق يكتا (قران كريم) و هر آنچه كه از آيات حق ميبينيم و نميبينيم و قسم بر آسمانها و زمين كه خلقتش از آفرينش بشر بزرگتر است خواهد رسيد زماني كه در دنيا عدل و دين خدا بطور كامل حاكم خواهد شد و در آخرت جاويد خدا بر حساب جهانيان بر اساس عدل كامل جزاء خواهد داد. و رحمت خدا بر درست كاران و كساني كه رضايش را بر ياد داشتند و بر مردم نيكي كردند خواهد بود. باشد كه متذكر شويد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.