دوشنبه 09 سپتامبر 13 | 13:12
در مناطق ۲۲ گانه تهران

ثبت‌نام «شهر شکوفه‌ها» آغاز شد

همه این خانه های کودک از نظام آموزشی انحصاری و سرفصل های آموزشی مشترک برخوردارند، به گونه ای که جابه جایی خانواده ها از یک منطقه شهری به منطقه دیگر خللی در روند تحصیل آنها ایجاد نمی کند.


خانه کودک (2)به گزارش تریبون مستضعفین در آستانه آغاز سال تحصیلی، ثبت نام در خانه های کودک «شهر شکوفه ها» برای سال 92-93، ویژه نوآموزان 4 تا 6 سال در فرهنگسراها و خانه های فرهنگ مناطق بیست و دوگانه پایتخت آغاز شد.

دوره های آموزشی این خانه های کودک، برای سه گروه سنی 4، 5 و 6 سال در قالب آموزش، کارگاه و بازی و در عرصه های ریاضی، علوم، دین و اخلاق، اجتماعی، شناختی، خودیاری، تغذیه، بهداشت و سلامت، ایمنی و هنری پیش بینی شده است.

همه این خانه های کودک از نظام آموزشی انحصاری و سرفصل های آموزشی مشترک برخوردارند، به گونه ای که جابه جایی خانواده ها از یک منطقه شهری به منطقه دیگر خللی در روند تحصیل آنها ایجاد نمی کند.

برخورداری از کادر آموزشی مجرب از ویژگی های آموزش در خانه های کودک است و بیش از 300 مربی و کمک مربی در 70 شعبه خانه های کودک شهر شکوفه ها امر آموزش نوآموزان را برعهده دارند. همه این مربیان در آزمون کتبی و مصاحبه های علمی و تخصصی احراز صلاحیت شده اند و اعتبارنامه تدریس دریافت کرده اند.

ارائه بسته های جامع آموزشی شامل کتاب های آموزشی و محصولات کمک آموزشی از دیگر ویژگی های دوره های آموزشی خانه های کودک شهر شکوفه ها است. برای ارتباط هرچه بهتر خانواده ها با مربیان، بسته آموزشی همیار والدین نیز تهیه و تدوین شده است، ضمن این که کتاب های همیار مربی نیز برای هدایت صحیح تر مربیان این خانه ها در اختیار آنها قرار می گیرد.

برای همه این خانه های کودک بر اساس استاندارهای مصوب، شناسنامه فیزیکی صادر شده است. در پایان هر سال تحصیلی شیوه ها و منابع آموزشی نیز از سوی کارشناسان و مربیان با تجربه ارزیابی و اصلاحات احتمالی مورد نیاز اعمال می شود.

خانه های کودک «شهر شکوفه ها» در بیش از 70 نقطه در مناطق بیست و دوگانه پایتخت در کنار فرهنگسراها و خانه های فرهنگ پایتخت فعالیت می کنند و خانواده ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نزدیکترین فرهنگسرا و خانه فرهنگ محله سکونت خود یا سایت sina.farhangsara.ir مراجعه کنند یا با سامانه 1837 تماس بگیرند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: