سه‌شنبه 10 سپتامبر 13 | 11:14

هشدار به استفاده‌کنندگان از اینترنت‌ بانک

پلیس فضای تبادل اطلاعات در مورد استغاده از اینترنت بانک در اماکن عمومی هشدار داد و گفت:اماکن عمومی دارای اینترنت رایگان محل مناسبی برای اینترنت‌بانک نیستند.


حبیب‌الله رجبلی رئیس پلیس فتای استان گلستان درباره رعایت بیشتر نکات امنیتی در فضای مجازی اعلام‌کرد: اینترنت‌بانک یکی از خدمات بانکداری الکترونیک است که از طریق آن می‌توان در وقت صرفه‌جویی کرد اما به‌کارگیری نکات ایمنی هنگام استفاده از این قبیل خدمات می‌تواند هم کار را سریع‌تر کرده و هم ایمنی حساب‌های بانکی را افزایش دهد.

وی افزود: هیچ‌گاه در مراکز عمومی نظیر کافی‌نت‌ها یا مکان‌هایی که اینترنت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهند و از امنیت کافی برخوردار نیستند از اینترنت بانک استفاده نکنید.

رئیس پلیس فتای گلستان از شهروندان خواست هنگام پرداخت وجه، رمز و گذر واژه را تنها در سایت بانک وارد کرده و حتی‌الامکان این اطلاعات را یادداشت نکنند و آن را تنها در حافظه خود نگاه دارند.

رجبلی با تاکید بر اینکه شهروندان باید هر 6 ماه یکبار رمز اینترنتی خود را تغییر دهند هشدارداد: به هیچ عنوان بانک رمزهای بانکی شما را درخواست نمی‌کند و در صورت دریافت پیا‌م‌هایی که اطلاعات شخصی شما را خواستار شدند، حتما مراتب را به بانک مربوطه و پلیس فتا اطلاع دهید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: