شنبه 14 سپتامبر 13 | 11:42

راه‌اندازی سرویس پست تلفنی در کشور

مدیرعامل شرکت پست ایران از راه اندازی سرویس پست تلفنی با شماره 193 خبر داد و گفت: این سرویس تا 2 ماه آینده در 9 استان بزرگ و به مرور تا پایان سال در کل کشور راه اندازی می‌شود که می تواند جایگزینی برای پیک های موتوری باشد.


محمد حسن کرباسیان با اشاره به فاز پایلوت راه اندازی سرویس پست تلفنی در اصفهان اظهار داشت: این سرویس امکان دریافت مرسولات پستی را از درب منزل و محل کار افراد و بدون نیاز به مراجعه به دفاتر پستی فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: با استفاده از این سرویس، متقاضیان استفاده از خدمات پستی می توانند با تماس تلفنی با شماره 193 ماموران شرکت پست را به درب منازل و محل کار خود هدایت کرده و مرسولات پستی خود را تحویل داده و نرخ خدمات پستی را در محل پرداخت کنند.

کرباسیان با اشاره به توزیع مرسولات پستی شهری و بین شهری ازطریق این سرویس گفت: متقاضیان با استفاده از سرویس 193 می توانند مرسوله خود را با پست های پیشتاز، عادی و ویژه به تمامی نقاط کشور بفرستند؛ همچنین این سرویس امکان ارسال مرسوله پستی را به صورت hand To hand در شهر نیز فراهم می‌کند که این امکان نظیر عملکرد پیک های موتوری خواهد بود و ماموران پست بسته مورد نظر را در درب منازل و محل کار افراد تحویل گرفته و به آدرس مورد نظر می برند.

مدیرعامل شرکت پست با تاکید بر اینکه نرخ ارائه این خدمات همان هزینه های پستی است و به این دلیل به نظر می رسد از نرخ خدمات پیک های موتوری و دیگر سرویس های ارسال مرسولات کمتر باشد اضافه کرد: در فازهای بعدی اجرای این طرح، امکان دریافت پیامک پس از توزیع مرسوله پستی و تعیین زمان انتظار برای ارسال مرسوله برای مشترکان فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه این سرویس هم اکنون در استان اصفهان راه اندازی شده و همزمان با روز جهانی پست – 17 مهرماه- در تهران نیز فعال می شود، گفت: ظرف دو ماه آینده سرویس 193 در 9 استان بزرگ کشور و با راه اندازی مرکز پیام 193 راه اندازی خواهد شد.

کرباسیان حفظ اطمینان از امنیت و ایمنی کالا را از جمله مزایای این سرویس برشمرد و گفت: این سرویس در وقت و هزینه افراد نیز صرفه جویی خواهد کرد و برخی معضلات فعلی نابسامانی پیک های موتوری را برای انتقال مرسولات کاهش می دهد.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: