یکشنبه 15 سپتامبر 13 | 14:53

«زیر سایه خورشید» به پایان می‌رسد

بخش دیگر این مراسم، حضور گروهی از خادمان رضوی در میان حاضران است. این گروه از خادمان با حمل پرچم متبرک رضوی، قرآن و بسته‌های متبرک، همراه با نقاره‌زنی و بازسازی فضای حرم رضوی، وارد تالار کشور می‌شوند و یکی از آن‌ها به‌عنوان مبلغ، به سخنرانی درباره فضایل امام هشتم(ع) می‌پردازد.


خوراکیانبه گزارش تریبون مستضعفین رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به حضور خادمان حرم رضوی در گلزار شهدا و عیادت ایشان از جانبازان شیمیایی، از برپایی مراسم اختتامیه «زیر سایه خورشید» در تالار وزارت کشور خبر داد و گفت: در این مراسم از صاحبان آثار فرهنگی و هنری رضوی تجلیل خواهد شد.

 امیر خوراکیان درباره این مراسم گفت:‌ بخشی از برنامه های این مراسم که روز سه‌شنبه 26 شهریور ماه در تالار کشور برگزار می‌شود، تجلیل و تقدیر از صاحبان آثار رضوی است. صاحبان آثار رضوی افرادی از قشرها و اصناف مختلف هستند که کاری برای امام رضا(ع) انجام داده یا اثری برای ایشان خلق کرده‌اند.

وی ادامه داد: هشت نفر به نمایندگی از اقشار مختلف برای تجلیل در این بخش انتخاب و دعوت شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به علی معلم دامغانی، استاد موحد، رسول صدرعاملی و استاد میران اشاره کرد. یکی دیگر از این هشت نفر، مرحوم حاج رضا انصاریان است که برنامه مربوط به ایشان در قالب یادبود برگزار می‌شود.
خوراکیان افزود: این بخش از مراسم اختتامیه «زیر سایه خورشید» با حضور مسئولان آستان قدس رضوی و مدیران شهرداری تهران برگزار می‌شود و با معرفی آثار تجلیل‌شدگان همراه خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین گفت:‌ بخش دیگر این مراسم، حضور گروهی از خادمان رضوی در میان حاضران است. این گروه از خادمان با حمل پرچم متبرک رضوی، قرآن و بسته‌های متبرک، همراه با نقاره‌زنی و بازسازی فضای حرم رضوی، وارد تالار کشور می‌شوند و یکی از آن‌ها به‌عنوان مبلغ، به سخنرانی درباره فضایل امام هشتم(ع) می‌پردازد.

وی ادامه داد: مداحی و مولودی‌خوانی خادمان و قرائت دسته‌جمعی میثاق‌نامه امام رضا(ع) با همراهی حاضران در مراسم، بخش دیگری از این اختتامیه خواهد بود. اجرای گروه‌ تئاتر آئینی، شعرخوانی و اجرای موسیقی غلامرضا صنعتگر با قطعاتی در مورد امام رضا (ع)، پایان‌بخش این مراسم است.

خوراکیان درباره نحوه حضور مردم در این مراسم گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به فرهنگسراهای اصلی مناطق بیست و دو‌گانه، کارت دعوت به این مراسم را دریافت و برای ایاب و ذهاب، از اتوبوس‌هایی که در روز برگزاری مراسم، از مقابل فرهنگسراهای اصلی مناطق به سمت تالار کشور حرکت می‌کنند، استفاده کنند.

وی افزود:‌ ویژه‌برنامه «زیر سایه خورشید» برای سومین سال پیاپی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در دهه کرامت برگزار می‌شود و اهتزاز پرچم حرم مطهر رضوی در امامزاده صالح(ع)، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای علمی و هسته‌ای، شرکت خادمان رضوی در نماز جمعه تهران، عیادت کاروان خادمان حرم رضوی از جانبازان شیمیایی بیمارستان ساسان و همچنین عیادت از کودکان سرطانی بیمارستان بهرامی از جمله برنامه‌های امسال این ویژه‌برنامه بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: