یکشنبه 15 سپتامبر 13 | 16:08

نقدی بر «زخم زیبایی»

نشست نقد و بررسی تازه‌ترین مجموعه سروده ابراهیم امینی، شاعر افغان، با عنوان «زخم زیبایی» به همت دفتر ادبیات افغانستان در روز پنجشنبه، ۲۸ شهریور ماه، برگزار می‌شود.


زخم زیبایینشست نقد و بررسی تازه‌ترین مجموعه سروده‌های ابراهیم امینی، شاعر افغانستان، روز پنجشنبه 28 شهریور ماه، برگزار می‌شود. در این نشست ادبی، محسن سعیدی، شاعر و منتقد افغانستانی و حامد ابراهیم‏ پور، شاعر و منتقد ایرانی حضور دارند و به بررسی این مجموعه می‌پردازند.

مجموعه شعر «زخم زیبایی» حاوی 112 قطعه غزل از ابراهیم امینی است که توسط انتشارات «سپیده باوران» در مشهد منتشر شده است. امینی زاده روستای چمتال ولایت بلخ است. وی در سال 1366 خورشیدی به دنیا آمده است. این شاعر که در رشته حقوق درس خوانده و مدتی هم به کار روزنامه‌نگاری اشتغال داشته است.

پیش از این از امینی دو مجموعه شعر به نام‏‌های «نوشته‏‌ام که خط بزنی» و «گریه در گودال» در افغانستان نیز منتشر شده است. چهل و پنجمین نشست نقد ادبیات افغانستان ساعت 17روز پنج شنبه 28 شهریور در سالن شماره 2 تالار اندیشه حوزه هنری واقع در تقاطع خیابان حافظ و سمیه، روبه‌روی دانشگاه امیر کبیر برگزار می‌شود. حضور علاقه‌مندان ادب و فرهنگ پارسی در این نشست آزاد است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: