یکشنبه 15 سپتامبر 13 | 21:21
تروریست مدعی شدند این فیلم‏ توسط شهید باغبانی در سوریه ضبط شده است

فیلم: سردار شهید اسماعیل حیدری در سوریه چه می‌کرد

اما آنچه فراتر از تلاش ناکام رسانه دولت انگلیس در این تصاویر توجه بیننده را به خود جلب می‎کند، نحوه سلوک این سرباز شهید اسلام با مردم سوریه است که به خوبی در همه لحظات این مستند به تصویر کشیده شده، تصاویری که جا داشت از رسانه ملی و در تجلیل از نحوه سلوک سربازان و سرداران ایرانی به تصویر کشیده شود.


بی‎بی‎سی فارسی تصاویری را از یکی از شهدای ایرانی در سوریه منتشر کرده است، که جاداشت از رسانه ملی و در تجلیل از فداکاری این سرباز رشید اسلام منتشر شود، تصاویری که از اخلاص این شهید و ارتباط صمیمی او با مردم دیار شام حکایت دارد.96651

بی‎بی‎سی فارسی با انتشار تصاویری از فعالیت‎های یکی از شهدای ایرانی در سوریه، مدعی شده، این تصاویر مربوط به شهید اسماعیل حیدری است که توسط شهید هادی باغبانی ضبط شده و با این اقدام تلاش کرده تا اثبات کند ایران در سوریه حضور نظامی دارد.

گزارشگر بی‎بی‎سی مدعی است این تصاویر را گروه تروریستی “لوا داوود” در اختیار برنامه ساعت خبر تلویزیون ملی هلند قرار داده و فیلم مذکور را سندی مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه می‎داند .

بی‎بی‎سی برای اثبات ادعای خود به بخشی از گفتگوی این شهید با برخی از نیروهای ارتش سوریه که به صورت اتفاقی همدیگر را می‌بینند اشاره می‌کند و مدعی می شود این به معنای همکاری گسترده ایران با ارتش سوریه و گارد ریاست جمهوری است.

 اما آنچه فراتر از تلاش ناکام رسانه دولت انگلیس در این تصاویر توجه بیننده را به خود جلب می‎کند، نحوه سلوک این سرباز شهید اسلام با مردم سوریه است که به خوبی در همه لحظات این مستند به تصویر کشیده شده، تصاویری که جا داشت از رسانه ملی و در تجلیل از نحوه سلوک سربازان و سرداران ایرانی به تصویر کشیده شود.

این در حالی است که این فیلم به نمایش گذاشته است، نه تنها ادعای حضور نظامی گسترده ایران در سوریه را تایید نمی‌کند بلکه اثبات اظهارات فرمانده سپاه پاسداران درباره نقش ایران در این کشور را نیز در دل خود دارد.

سردار عزیز جعفری چندی پیش در جمع خبرنگاران درباره حضور نظامی ایران در سوریه گفته بود: همه می‌دانند که سپاه واحدی به نام واحد نهضت‌های اسلامی داشته و دارد که هدفش کمک به مستضعفین و بحث بیداری در جهان اسلام است. از زمانی که نیروی قدس تشکیل شد با هدف حمایت از ملت‌های مظلوم بخصوص مسلمان حرکت‌هایی انجام داده است و در کشورهای لبنان و سوریه تعدادی از نیروی قدس سپاه حضور داشتند و این به منزله حضور نظامی ما در آنجا نیست.

وی افزود: در مقایسه با میزان حمایت و حضور نظامی کشورهای عربی از گروه‌های معارض سوریه ما اقدامی در آنجا انجام ندادیم. ما تنها کمک فکری و مستشاری و انتقال تجربه را دنبال کرده‌ایم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که برای دفاع از سوریه که در حلقه مقاومت است، انتقال “تجربیات” خود و هرگونه کمک فکری را به سوریه داشته باشد و این در حالی است که کشورهای دیگر ابایی از کمک نظامی به گروه‌های معارض سوریه ندارند و ما این کار را محکوم می‌کنیم.

جعفری در ادامه و پس از تاکید بر انتقال تجریبات از سوی سپاه به رزمندگان سوری تاکید کرد: البته بیش از 50 هزار نفر از مردم سوریه در قالب جیش الشعبی (الوطنی) یا همان نیروهای بسیجی سوریه ساماندهی شده‌اند که در کنار ارتش در مقابل این هجمه ناجوانمردانه کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایستاده‌اند.

اما از نکات جالب توجه که در این فیلم به نمایش در آمده روحیه بالای رزمندگان و ارتباط عمیق و محبت آمیز این شهید با مردم سوریه و رزمندگان جیش الوطنی است، نکته‎ای که نه تنها بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های مخالف ایران نتوانستند آن را سانسور کنند بلکه حاکی از جایگاه مستشاری و راهبری این شهید بزرگوار در  عرصه سوریه است.

در بخشی از فیلم، این سرباز رشید اسلام می گوید: اگر به مردم سوریه محبت کنیم، محبت می بنیم….. متاسفانه سیستم ارتش سوریه با اجبار و جبر با نظامی های خودشون برخورد کرده‌اند برای همین وقتی که ما الان با دفاع الوطنی کار می کنیم (ارتشی ها) خیلی شیفته ما هستند خیلی از ارتشی ها می خواهند فرار کنند بیایند سمت ما…. چرا؟ (به خاطر اینکه) فقط احترام کردیم ، وگرنه هیچ چیز دیگر به اینها ندادیم . سیستم نظامی اینها باید یاد بگیرد که با احترام با نظامی های خودش برخورد کند …. خود نظامی های سوری، چند تا از سرتیپ ها و سرهنگ هایشان که ما با آنها رفیق هستیم به ما می گویند شما فرماندهی می کنید و ما هم فرماندهی ، فرماندهی ما با تحکم است، اما فرماندهی شما روی قلب بچه های ماست.

در قسمت پایانی این فیلم شهید می گوید: اگر خدا توفیق بدهد عاقبتمان ختم به شهادت بشود نه اینکه خدای نکرده در بستر بمیریم و بعد بگویند حاج اسماعیل که این همه سال جنگیده و زخمی شده و … این برای ما سخت می شود ، ما روا انشا الله اینطور ملحق کنند به دوستانمان که حداقل روسفید باشیم.

آنچه مسلم است آنکه ایران هنوز تصمیمی مبنی بر حضور جدی نظامی در جبهه سوریه نگرفته است، چه آنکه اگر این تصمیم اتخاذ شود، قطعا جمهوری اسلامی ابایی از بیان آن نخواهد داشت، موضوعی که در خلال جنگ هشت روزه غزه و ارسال رسمی موشک و سلاح از سوی ایران به مجاهدان فلسطینی محصور در نواز غزه هم عملیاتی شده و هم به صورت رسمی اعلام شد.

از سوی دیگر حضور فرماندهان زبده نظامی ایرانی در جبهه سوریه برای ارائه مشاوره‎های نظامی، و هدایت نیروهای تحت امر ارتش سوریه نیز همانگونه که در این گزارش به آن اشاره شد، موضوعی است که بصورت رسمی از سوی فرمانده کل سپاه اعلام شده است و این حضور نیز در آن قالب قرار خواهد گرفت.

هر چند مشخص نیست این تصاویر مربوط به شهید حیدری باشد، اما اتفاق مبارکی که از خلال انتشار این تصاویر از رسانه دولتی انگلیس حاصل شده است، آشنایی با یکی از سربازان و سرداران رشید ایرانی است که مخلصانه، گمنام و البته شجاع و پیروز در جبهه دفاع از حریم حضرت زینب سلام‎الله علیها و محور مقاومت به فعالیت پرداخته‎ اما به دلیل همین ملاحظات رسانه‎ای و تبلیغاتی، مردم ایران از فیض آشنایی با او محروم بوده‎اند. بر این مبنا است که باید انتشار این تصاویر از تلویزیون بی‎بی‎سی به فال نیک گرفته شود.

[jwplayer mediaid=”231293″]

دانلود

 1. طاها
  16 سپتامبر 2013

  شجاع ترين كسي بود كه من از نزديك مي شناختم و صادق ترين فردي كه در تمام عمرم ديده بودم . حرف و عملش يكي بود و ذره اي ريا نداشت .دنيا براي او عرصه اي براي ساخت آخرت بود و بس . پايمرد و خستگي ناپذير بود و از ابوالفضل العباس ادب و ولايت مداري را خوب آموخته بود . او پاسدار حريم اهل بيت بود . اندوه نبودنش و غم نشناختنش حسرتي است كه تا آخر عمر همراه من است .

 2. محمّد
  16 سپتامبر 2013

  روح‌ش شاد، ایشان باعثِ سربلندیِ ما هستند، انشاالله که با ارباب‌ش حسین (ع) و ائمۀ اطهار محشور شود.

 3. majid
  18 سپتامبر 2013

  خدا تور رارحمت بکند حاج اسماعیل .کاش ماهم مثل تو زندگی میکردیم ومثل تو میمردیم.
  جای تورا ما اگر نتوانیم پر کنیم پسران ما (مثل پسر من )پر خواهند کرد .مطمئن باش .
  چون 2سال دارد وهر موقع عکس امام خامنه ای رامی بیند . چندین بار باصدای بلند می گویید ” آقا آقا آقا و….

 4. theosophy
  19 سپتامبر 2013

  چشم دشمن کور…….

 5. خانم ابراهيمي
  22 اکتبر 2013

  بودي وقدرت راندانستيم برادري بودي كه ازرفتنت دلمان به درد آمد پيك سلام مابه تمام شهدا باش وشفاعت كننده

 6. سپهر
  31 اکتبر 2013

  شما ظاهرا هم فیلم رو درست ندیدی و هم به خوبی بلدی تحریف کنی. اگه فیلم کامل رو دیده باشی نمیگه ارتش سوریه با مردم بد برخورد می کرده، دولت سوریه رو میگه. ثانیا آخر فیلم اصلی رو ببینید که وارد جنگ می شن و در جنگ کشته می شن. نحوه برخوردشون با مردم رو هم مجری بی بی سی توضیح میده که ایران به تجربه فهمیده برای موفقیت باید مردم رو با خودش همراه کنه.

 7. سپهر
  31 اکتبر 2013

  نظر شما در انتظار بررسی است هم یکی از مصادیق استبداد خبریه.

 8. ترک
  2 نوامبر 2013

  با دروغ از این مردم آدم هایی میسازین که جونشون را میذارن کف دستشون و میکشند و میمیرند و فکر میکنند خدا به بهشتشان میبرد….و حال اینکه نمیدونه در جبهه باطل علیه باطل میجنگه

 9. امیر میثمی
  3 نوامبر 2013

  شهدا همیشه زنده هستن.

 10. NASER
  15 نوامبر 2013

  دشمنان زیرک ودرعین حال احمق که معرف فداکاری های شهید اسماعبل حیدری شدند بدانند همانند اووپابه پای او فراوانند

 11. علی
  18 نوامبر 2013

  همشهری عزیزمون…
  دیروز سر قبرش بودم …
  مظلومیت خاصی داشت…
  هنوز هم داره…

 12. سیدرحیم
  22 نوامبر 2013

  باسلام
  همه دیدند که ایرانیان فداکارازامام حسین (ع) درس عاشوای گرفته اند بخدا اگر خامنهای حکم جهاددهد تمامی ایران برای جهاد باظلم بسیج میشوند انوقت خواهنددید ایران شیعه یعنی چه وچطور جلوی ظلم میاستند روحش این شهید گرانقدر شاد راهش پررهرو باد

 13. ابومریم
  25 نوامبر 2013

  حاج اسماعیل کارراتمام کرد یعنی چیزی کم نداشت ولیاقت شهادت راداشت

 14. محمد
  11 ژانویه 2014

  درود بر شهید حیدری که قلبی پاک داشت .ولی شما مثل سگ دروغ میگین

 15. mohammad
  22 ژانویه 2014

  شهدا همیشه زنده هستن

 16. حسین
  18 فوریه 2014

  .شادی روح شهدا صلوات.

 17. فرامرز
  22 فوریه 2014

  روحش شاد
  مثل این تو این آب و خاک فراون هستند . نگاه چپ دشمنان باعث مرگشون میشه .

 18. حسین
  27 آوریل 2014

  شهادت همه شما مبارک ولی جای شما را خالی نخواهیم گذاشت تا نابودی اسرایل

 19. نور
  7 جولای 2014

  آقای سپهر و آقای ترک و امثال شما که شیطان را از خدای تبارک و تعالی بیشتر دوست دارید، از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

 20. حسین
  27 جولای 2014

  بالفرض هم که ایران نیرو به سوریه بفرسته
  وقتی که خیلی از کشورها حمایت مالی میکنن و حضور فیزیکی دارن ،چرا ایران نباید از حریم خودش که سوریه هم هست دفاع کنه.
  یادمه یکی میگفت که ،چراغی که خانه رواست به مسجد حرام است. اون طرف هم بهش گفت که غزه و لبنان و سوریه و عراق هم خانه ما هستن.
  یا علی

 21. صابر
  12 اکتبر 2014

  نوش جانت…پرچم مازندران و بازم بالاتر بردی.
  دشت آمل فقط ته صحبته .روحت شاد

 22. حمیدرضا
  3 ژانویه 2015

  آرزو دارم مثل تو باشم و مثل تو به شهادت برسم

 23. ma.js
  4 آوریل 2015

  خدا رحمت کنه حاج اسماعیل حیدری و با امام حسین محوران کنه از دوستم شنیده بودم که مادرش میگفت حاج اسماعیل خیلی غمگین بودند که از غافله دوستانشان جا موندند اما به آرزوی خودشون رسیدند و شهید شدند دست ماهم بگیرید ای شهدا راه شهدا راه ناتمام

 24. ناشناس
  22 آوریل 2015

  :)

 25. آزادی
  24 آوریل 2015

  ازچند روز پیش که فیلم این دلاور را از بی بی سی دیدم اشکم بند نمیاد چرا که دیدم واقعا چه انسانهای خوبی بودن . با اینکه به اسلام و جمهوری اسلامی اعتقاد ندارم از خدا می خوام به همرزمای این شهید در مقابله با وحشی ها کمکدکنه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.