دوشنبه 16 سپتامبر 13 | 11:31

عرضه ۳۶ طرح جدید دفاتر «ایام» در بازار

دفاتر ایرانی _ اسلامی ایام در ۳۶ طرح جدید برای همه گروه‌های سنی تولید و منتشر شده است که یکی از مشکلات تولید این نوشت‌افزارها، توزیع مناسب آن در سطح کشور است.


دفاتر تحریر ایام از سال گذشته با طرح جلد‌های ملی و انقلابی با محوریت پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف راهی بازار شد که چندی پیش هم جدیدترین طرح‌های این برند ایرانی _ اسلامی با حضور تیم ملی والیبال کشورمان رونمایی شد.

سیدصادق منصور، مدیر عامل نوشت‌افزار ایرانی _ اسلامی ایام درباره نحوه تولید و توزیع این دفاتر، بیان می‌کند: دفاتر ایام در36 طرح برای کودکان دوره ابتدایی، دبیرستان و دانشجو تولید شده است که برای دانش‌آموزان دبیرستانی چهره‌هایی از شهداء نظیر شهید آوینی و شهید بابایی در نظر گرفته شده و برای دانش‌آموزان مقطع پایین‌تر نیز تصاویری با موضوعاتی نظیر پیشرفت‌‌های علمی همانند «قایق پرنده»، «هواپیمای قاهره 313»، «میمون فضانورد»، «رویانا»، «روبات جراح» انتخاب شده‌ است تا مخاطبان با پیشرفت‌های علمی کشور آشنا شوند.

وی با بیان اینکه این 36 طرح در دفاتر 50، 80 و 100 برگ طراحی و تولید شده‌اند، اضافه می‌کند: سال گذشته گروه نوشت‌افزار ایام، طرح‌های اندکی را منتشر کرد اما امسال تنوع طرح بیشتر شده است و از بین تقریباً 60 طرحی در نظر گرفته شده 36 طرح را به صورت برگزیده انتخاب شد.

منصور می‌افزاید: درباره مقدار تولید پیش‌بینی می‌کردیم که نسبت به سال گذشته 2 یا 3 برابر فروش داشته باشیم اما میزان فروش دفاتر ایام امسال بسیار بالا است که برای ما غیرقابل تصور بود.

وی ادامه می‌دهد: یکی از ضعف‌های ما این بود که در توزیع نوشت‌افزارهای ایام دچار کاستی‌هایی بودیم یعنی در حال حاضر متقاضی این دفاتر وجود دارند اما در زمینه توزیع مقداری با ضعف مواجه هستیم.

مدیر نوشت‌افزارهای ایام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه طرح‌های روی جلد دفاتر را چگونه انتخاب کردید، می‌گوید: برخی از طرح‌ها را در تعداد اندک منتشر و در میان مردم به فروش رساندیم و در نهایت نظرات و پیشنهادات آنها را درباره این دفاتر جویا شدیم، یعنی برای انتخاب تصاویر دفاتر ایام از نظرات کودکان و نوجوان ، والدین، روانشناسان و معلمان استفاده کردیم.

وی بیان می‌کند: دفاتر ایام در نمایشگاه‌هایی نظیر پاییزه، فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی، نمایشگاه‌های داخلی سازمان‌ها و نهادها به مخاطبان عرضه شده است که مخاطبان برای آشنایی از نشانی مراکز توزیع دفاتر ایام و بقیه برندهای ایرانی _ اسلامی می‌توانند به سایت ایام و ایران نوشت مراجعه کنند.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: