سه‌شنبه 17 سپتامبر 13 | 12:41

معلولان MS تحت پوشش بهزیستی می‌روند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تمام بیمارانی که دچار معلولیت ام‌ اس شده‌اند، تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند، گفت: سازمان تامین اجتماعی تمام هزینه بیماران خاص را تقبل کرده است و سازمان بهزیستی نیز از این پس بیماران ام اس را که دچار معلولیت شوند، تحت پوشش قرار می‌دهد.


علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز جامع تخصصی و توانبخشی آرمان شایان که با حضور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، رییس سازمان بهزیستی کشور و نیز جمعی از خیرین برگزار شد، گفت: بیماران خاص را تامین اجتماعی و از این پس بیماران ام اس را نیز سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می‌دهد.

دولت نباید بدنبال توزیع فقر باشد

وی با تاکید بر اینکه جامعه‌ای مناسب است که طبقه متوسطش 80 درصد جمعیت آن را تشکیل دهد، اظهار کرد: در یک جامعه مناسب جمعیت طبقه فقیر نباید بالاتر از 10 درصد باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت نباید به دنبال توزیع فقر باشد و بر همین اساس نمی‌خواهد یک کمیته امداد بزرگ تشکیل دهد، چرا که اصلا عملی منطقی نیست.

ادا درآوردن‌ها در این دولت جایی ندارد/ کارآفرینی، مفهوم گم شده جامعه ایرانی

ربیعی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید بدون هیاهو، ریاکاری و جنجال فعالیت خود را انجام خواهد داد، تصریح کرد: هیاهوبازی و ادا درآوردن‌ها در این دولت جایی ندارد و روح مسئولان در این برهه زمانی در کنار روح و نیازهای مردم قرار می‌گیرد و امیدواریم فصل جدیدی از مناسبات انسانی در جامعه دیده شود.

وی، کارآفرینی را مفهوم گم شده جامعه ایرانی دانست و بیان کرد: ما به سرعت رای مردم را در انتخابات فراموش کرده‌ایم، در حالی که نباید این اتفاق بیفتد.

مسائل انسانی و رفاه اجتماعی از دلمشغولی‌های این دولت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 30 سال است که در کنار دکتر روحانی بوده‌ام و باید بگویم که 80 درصد صحبت‌های رییس‌جمهور انسانی و هم مربوط به کرامت‌ها، حرمت‌ها، حفظ حرمت‌های خصوصی مردم و نیز نواندیشی است، چرا که مسائل انسانی و رفاه اجتماعی از دلمشغولی‌های این دولت است.

ربیعی با اعلام رویکردهایی برای سازمان بهزیستی، خاطر نشان کرد: در این مرکز جامع تخصصی توانبخشی الگوی فراهم شده که هزینه‌ها از افراد نیازمند گرفته نمی‌شود و در مقابل آن افرادی که دارای توانمندی مالی هستند، بخش و یا تمامی از هزینه‌های مربوط به درمان خود را می‌پردازند؛ بنابراین الگوی ایجاد شده باید به عنوان یک مدل در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

ضرورت ایجاد مراکزی برای حمایت از فرزندان بالای 18 سال بهزیستی

وی با اشاره به اینکه باید فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی پس از 18سالگی همچنان مورد حمایت قرار گرفته و رها نشوند، اظهار کرد: باید مراکزی را در سازمان بهزیستی ایجاد کنیم که فرزندان تحت پوشش این سازمان پس از 18 سالگی رها نشوند و پس از آن نیز این افراد را به ادارات کاریابی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متصل کنیم.

از کارهای نمایشی بیزارم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها در سازمان بهزیستی باید به گونه‌ای باشد که عزت افراد مددجو حفظ شود، گفت: از کارهای نمایشی که عزت‌های انسانی را مخدوش می‌کند، بیزارم و کمک به افراد مددجو باید همراه با حفظ وظیفه و مسئولیت‌شناسی باشد.

ربیعی به یکی از برنامه‌های دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: فراهم کردن زمینه مشارکت‌های مردمی و گسترش شبکه خیرین یکی از برنامه‌های دولت یازدهم است و نباید همه چیز در یک دولت بزرگ و فربه خلاصه شود و باید این تفکر که همه امور توسط دولت انجام شود، از بین برود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: