سه‌شنبه 17 سپتامبر 13 | 16:33

بزرگترین معضل ملی آمریکا

این مشکلی است که همه ما باید به خاطر آن احساس شرمندگی کنیم این درحالی است که مجلس نمایندگان قرار است مشکل را از این هم بدتر کند.


نبودن امنیت غذایی در آمریکا همچنان مشکل ملی است چرا که مردم بیشتری در این کشور برای تامین مواد غذایی مورد نیازشان در تقلا هستند.

بنابر گزارش منتشر شده از سوی وزارت کشاورزی امریکا، درآمد متوسط سرانه ملی نشان می دهد که « نبودن امنیت غذایی» در امریکا در فاصله سال‌های 2010 و 2012 میلادی 14.7 درصد بوده است.

این آمار از آمارهای منتشر شده در سه سال گذشته یک درصد بیشتر است.

بنابر اطلاعات اولیه وزارت کشاورزی امریکا،ایالت نوادا با ثبت آمار 16.6 درصد در آمد سرانه ملی، در صدر جدول نداشتن امنیت غذایی در این کشور قراردارد. این درحالی است که کالیفرنیا، واشنگتن و ایداهو و اورگون در رتبه‌های بعدی این رده بندی قرار دارند.

مردم زمانی از نبود امنیت غذایی سخن می‌ گوید که مواد غذایی مورد نیازشان تمام شده و آن‌ها درباره این که چه زمانی می‌توانند این مواد را تامین کنند، تردید دارند.

بنابر مطالعات وزارت کشاورزی امریکا، 59 درصد از خانواده‌هایی که با مشکل نبود امنیت غذایی روبرو هستند در ماه گذشته میلادی از یک یا تعداد بیشتری از برنامه کمک غذایی فدرال و یا برنامه‌های کمک تغذیه‌ای استفاده کرده‌اند.

نظر سنجی موسسه گالوپ هم در ماه اگوست فاش کرد که 20 درصد از شهروندان امریکایی در سال گذشته میلادی برای خرید مواد غذایی مورد نیازخود و خانواده‌شان پول کافی نداشتند.

این درحالی است که نمایندگان مجلس نمایندگان امریکا قرار است در روزهای آتی درباره کاهش کمک تغذیه تکمیلی، رای گیری کنند. مطابق با این برنامه کمک تعذیه تکمیلی به شهروندان در مدت بیش از 10 سال حدود 5 درصد کاهش می‌یابد.

جیم مک‌گاورن، نماینده از ایالت ماساچوست گفت : « 50 میلیون نفر درامریکا گرسنه هستند که 17 میلیون نفر از این جمعیت را کودکان تشکیل می‌دهند.»

وی افزود: « این مشکلی است که همه ما باید به خاطر آن احساس شرمندگی کنیم این درحالی است که مجلس نمایندگان قرار است مشکل را از این هم بدتر کند.»

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: