دوشنبه 27 سپتامبر 10 | 12:10

همسر شهید بابایی: انحراف از مسیر ولایت باعث خدشه به چهره شهدا نخواهد شد

اگر ما اصل ولايت فقيه را پذيرفته‌ايم و رهبري آيت‌الله خامنه‌اي را قبول داريم، بايد تحت ولايت و گوش ‌به فرمان ايشان باشيم. مسلماً موضع‌گيري‌ها و خط مشي خانواده شهدا همواره مورد نظر ملت بوده است…


پاسخ همسر شهيد بابايي به فتنه‌گران

فارس – خانم حكمت در خصوص حمايت برخي از خانواده‌های شهدا از فتنه‌گران اظهارداشت: حمايت از جريان فتنه و انحراف از مسير ولايت توسط برخي خانواده شهدا موجب خدشه‌دار شدن چهره‌ شهداي والا مقام نخواهد شد.

وي ادامه داد: اگر ما اصل ولايت فقيه را پذيرفته‌ايم و رهبري آيت‌الله خامنه‌اي را قبول داريم، بايد تحت ولايت و گوش ‌به فرمان ايشان باشيم.

همسر شهيد بابايي در خصوص اثر سوء انحراف برخي خانواده شهدا از مسير انقلاب در جامعه افزود: مسلماً موضع‌گيري‌ها و خط مشي خانواده شهدا همواره مورد نظر ملت بوده است؛ چراكه مردم ايران هيشه به شهدا ارادت داشته‌اند و اينگونه اقدامات ممكن است، موجب انحراف برخي بي‌بصيرت‌ها از مسير درست باشد.

وي با بيان اينكه خانواده شهدا بايد با سياست خاصي مراقب مطامع جريان فتنه باشند، اظهار داشت: رفتار خانواده شهدا در افكار عمومي جامعه و بازتاب جهاني آن مؤثر است؛ بنابراين ضرورت دارد كه خانواده شهدا به ويژه شهدايي كه ملت از آنها شناخت بيشتري دارند، مراقب جهت‌گيري‌هاي خود باشند.

حكمت خاطرنشان كرد: اگر امروز شهدا در جوار رحمت حق آْرميده‌اند و به جايگاه حقيقي خود رسيده‌اند، خانواده شهدا بايد با رفتار و بيان خود، مشت محمكي به دهان دشمنان داخلي و خارجي بكوبند و همواره با تأسي به فرمايشات ولي فقيه با سياست و هوشمندانه، حافظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و امام خميني (ره) باشند.

سرلشكر خلبان «عباس بابايي» در سال 1329، در شهرستان قزوين ديده به جهان گشود. دوره ابتدايي و متوسطه را در همان شهر به تحصيل پرداخت و در سال 1348، به دانشكده خلباني نيروي هوايي راه يافت.

وي پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتي، براي تكميل دوره به آمريكا اعزام شد؛ پس از بازگشت به اصفهان رفت و با اوج‌گيري مبارزات عليه نظام ستمشاهي، به عنوان يكي از پرسنل انقلابي نيروي هوايي، در جمع ديگر افراد متعهد ارتش به ميدان مبارزه وارد شد.

شهيد بابايي با كفايت، لياقت و تعهد بي‌پاياني كه در زمان تصدي فرماندهي پايگاه اصفهان از خود نشان داد، در تاريخ 9 آذر 1362با ارتقاء به درجه سرهنگي به سمت معاون عمليات نيروي هوايي منصوب و به تهران منتقل شد و در 8 ارديبهشت 1366، درجه سرتيپي را دريافت كرد.

تيمسار بابايي، معاون عمليات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، صبح روز پانزدهم مرداد ماه سال 1366 به هنگام بازگشت از يك مأموريت برون مرزي، هدف گلوله ضدهوايي دشمن قرار گرفت و به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

در بخشي از وصيت‌نامه شهيد بابايي آمده است:‌ «خدايا، خدايا، تو را به جان مهدي (عج) تا انقلاب مهدي (عج)، خميني را نگهدار.
به خدا قسم من از شهدا و خانواده شهدا خجالت مي‌كشم وصيتنامه بنويسم. حال سخنانم را براي خدا در چند جمله انشاالله خلاصه مي‌كنم.
خدايا مرگ مرا و فرزندان و همسرم را شهادت قرار بده؛ خدايا! همسر و فرزندانم را به تو مي‌سپارم؛ خدايا! در اين دنيا چيزي ندارم، هرچه هست از آن توست؛ پدر و مادر عزيزم، ما خيلي به اين انقلاب بدهكاريم».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.