دوشنبه 30 سپتامبر 13 | 12:05

توپخانه تدبیر و امید علیه صدای منتقد

برخی تحلیل‌گران سیاسی با اشاره به ترکیب امنیتی دولت تدبیر و امید و با اشاره به سال‌های سازندگی بر این اعتقادند که برای کنترل فضای سیاسی تقسیم کاری صورت گرفته است تا صدای منتقدین دولت به جایی نرسد. خط رسانه‌ای استفاده از برچسب‌هایی نظیر افراطی، تندرو، همنوایی با رژیم صهیونیستی و… برای وادار کردن منتقدین به سکوت توسط این افراد، تدبیر شده است. تیتر‌های هماهنگ روزنامه‌های زنجیره‌ای بیانگر این مساله می‌باشد.


به گزارش تریبون مستضعفین در حالی‌که مکالمه تلفنی دکتر حسن روحانی و باراک اوباما هنوز موضوع اول گپ و گفت‌های سیاسی است صفحه اول برخی روزنامه‌ها به حمله به منتقدین روحانی اختصاص یافت.

در حالی که حاضران در فرودگاه امام چه حامیان روحانی نظیر باران کوثری و چه منتقدین روحانی به آرام بودن مراسم و وارونه نمایی رسانه‌ها در خصوص مراسم استقبال تاکید کرده‌اند. و علت برخی بی‌نظمی ها در مراسم را بی‌تدبیری تیم حفاظت روحانی در انتخاب مسیر عنوان کرده‌ که منجر به برهم خوردن نماز جماعت گردیده است. برخی رسانه‌ها با اشاره به برخی حواشی مراسم سعی

وحید اشتری سخنگوی کمیته صیانت از منافع ملی ماجرا را اینگونه تشریح می‌کند:

وقعی که صفوف نماز بسته شده بود، خبری از آمدن آقای روحانی نبود و بچه هایی که از مدارس راهنمایی برای تجمع حمایت از آقای روحانی آورده شده بودند هم رفته بودند. تقریباً همه به نتیجه رسیده بودند که حضور آقای روحانی منتفی شده و احتمالاً ایشان از در دیگری از فرودگاه خارج خواهند شد. اما وقتی نماز شروع شده بود، صدای کف و سوت آمد و ماشین های ریاست جمهوری وارد شدند. تصور همه بر این بود که به علت برگزاری نماز جماعت در لاین چپ خیابان، یا ماشین های ریاست جمهوری از لاین راست حرکت کرده و خارج خواهند شد، یا متوقف خواهند شد در بین طرفداران شان تا نماز به پایان برسد و بعد ادامه مسیر دهند. اما تیم حفاظت رئیس جمهور ترجیح داد وارد صفوف نماز شود و نماز نمازگزاران را بشکند، و در نتیجه یک عده ای پابرهنه به اطراف بدوند، یک عده دنبال کفش هاشان باشند، و در همان حال اعتراض کنند، یک عده در مسیر حرکت ماشین ها بمانند و…

وی با اشاره به نحوه پوشش اتفاقات فرودگاه توسط تیم رسانه ای دولت ادامه داد: بعد از آن هم به جای اینکه این روند اصلاح شود و به جامعه گفته شود که عده ای از مردم هم به اتفاقات این سفر اعتراض داشتند، حاشیه هایی در رسانه ها پررنگ شد؛ مانند این اقدام غیرمنصفانه که کل این تجمع را این طور بازتاب دادند که عده ای با لنگه کفش به استقبال رئیس جمهور رفتند! و این در حالی بود که بارها از تریبون تجمع اعلام شده بود که هیچ گونه توهین به رئیس جمهور و هیچ یک از مسئولین دیگر کشور قابل قبول نیست، و قرار بود فقط تجمع کنندگان در دو طرف خیابان بایستند و هنگام عبور خودروی رئیس جمهور از خیابان، با پلاکاردهاشان اعتراض شان را بیان کنند.

برخی تحلیل‌گران سیاسی با اشاره به ترکیب امنیتی دولت تدبیر و امید و با اشاره به سال‌های سازندگی بر این اعتقادند که برای کنترل فضای سیاسی تقسیم کاری صورت گرفته است تا صدای منتقدین دولت به جایی نرسد. خط رسانه‌ای استفاده از برچسب‌هایی نظیر افراطی، تندرو، همنوایی با رژیم صهیونیستی و… برای وادار کردن منتقدین به سکوت توسط این افراد، تدبیر شده است. تیتر‌های هماهنگ روزنامه‌های زنجیره‌ای بیانگر این مساله می‌باشد.

این در حالی است که حسن روحانی پیش از عزیمت به نیویورک در آیین آغاز سال تحصیلی از بر اهمیت آشنایی دانش آموزان بر «حق اعتراض» تاکید کرد و گفت:

دانش آموزان البته بايد بدانند كه اگر حقشان تضييع شد،‌ حق اعتراض دارند. دانش آموزان بايد با حق اعتراض خود در مدارس آشنا شوند و بدانند كه اگر اعتراض به معلم تاثير نداشت، می‌توانند اين اعتراض را به مدير منتقل كنند و اگر اين مرحله نيز موثر نبود می‌توانند اعتراض خود را در مناطق آموزش و پرورش دنبال كنند.

aftab ebtekar asarar arman etemad bahar shargh

 1. رها
  30 سپتامبر 2013

  وقتی اتفاقی نمیفته و اینها هم دستاوردی نداشتن بالاخره باید یه جوی درست بشه تا مردم حواسشون به اون سمت بره و درخواست نتیجه از مذاکره رو از مسئولان نکنند

 2. ابوالفضل سعیدی
  5 اکتبر 2013

  دستاورد بالاتر از اینکه وزیر امور خارجه در شبکه تلویزیونی پر بینندة آمریکا از مواضع ایران و مقام معظم رهبری و حقوق ملت دفاع کرد بدون فحش و میدونم کجاتون میسوزه و آب بریزید روش؟
  شما طرفدار آن سبک و سیاق چاله میدانی هستید یا و جادلهم باللتی هی احسن قران؟
  چرا وقتی آقای احمدی نژاد بدون اینکه حتی قدرت ایستادن در برابر دشمن را داشته باشد و سرمایه ملی را به یک سوم تقلیل داد یا با ادبیاتش گفته صهیونیستها و قدرتهای استکباری را که ایرانیان را معادل القاعده میدانستند برای دفاع از حیثیت شیعه و ایرانی دم برنیاوردید؟ چطور شائبه سیاسی بودن این موضع گیریها برای رسیدن دوباره جمعی به منافع نامشروعشان را در مورد مواضع شما از ذهن بیرون میتوان کرد؟

 3. حق شناس
  15 نوامبر 2013

  کدوم دستاورد. عزت سی ساله ملت رو بر باد دادن.
  این ها اصلاً اعتقادی به تشیع و فلسطین و … ندارند.
  کلیدشان آمریکاست که اون هم دیگه قفلی رو باز نمی کنه.
  فیس بوکی ها کجا اعتقاد به دشمن ستیزی دارن؟
  کارشون فحشه و عیاشی!
  والیجدوا فیکم غلظه، هم آیه قرآنه. اشداء علی الکفار رحماء بینهم و … همینطور.
  کل قرآن از آیات دشمن ستیز پره.
  ما هم قدرت مقابله با اون ها رو داریم به شرطی که متکی به درون باشیم نه برده غرب و شرق.
  برادر احمدی نژاد هم با این که روحانی نبود ولی متعصبانه و غیورانه افتخار آفرینی کردند.
  کاری که از یک روحانی متعهد باید سر زند لیکن عضوا علیکم لأنامل من الغیظ شدن و شدین.
  یعنی همون جمله بی تربیتی کجاتون سوخت.
  دستاورد!!!!! هه!هه!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: