دوشنبه 30 سپتامبر 13 | 14:03

برنامه تامین اجتماعی برای رایگان شدن دارو

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از اعلام فهرست 136 قلم داروی بیماریهای خاص که قرار است به صورت رایگان در اختیار بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرد خبر داد و گفت: این لیست از امروز برای داروخانه ها ارسال شده تا آنها را در اختیار بیماران خاص قرار دهند .


هدایت الله ادیب نیا افزود: فهرست نهایی 136 قلم داروی بیماران صعب العلاج دیروز به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ و از امروز دوشنبه 8 مهرماه تمام این فهرست برای داروخانه ها به روز شد تا بتوانند داروهای بیماران خاص را تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی بیماران خاص هستند ، تاکید کرد: داروهای این دسته از بیماران بیمه شده صد درصد رایگان بود ولی به علت افزایش قیمتی که امسال صورت گرفت، بیماران مجبور بودند ما به التفاوت آن را خودشان پرداخت کنندکه براساس تفاهم نامه امضا شده هزینه داروها کاملا رایگان شد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی افزود: به دفاتر اسناد پزشکی کل کشور اعلام می کنم که بر مبنای فهرست وزارت بهداشت، از امروز موظف به پرداخت هستند و چنانچه کوتاهی صورت گیرد قابل بخشش نیست.

وی با اشاره به اینکه براساس اعلام وزارت بهداشت 1180 میلیارد تومان برای بازگشت قیمت داروها به سال قبل اختصاص یافته است، گفت: اعتباری که ما پیش بینی می کردیم که ناشی از افزایش قیمت دارو و تغییر قیمت نرخ ارز باشد حدود 700 میلیارد تومان برای یک سال است و براساس اعلام وزیر بهداشت حدود 1180 میلیارد تومان برای افزایش قیمت داروها در نظر گرفته شد.

به گفته ادیب نیا، تاکنون 400 میلیارد تومان از این مبلغ به سازمانهای بیمه گر پرداخت شده است که 49 درصد آن سهم سازمان تامین اجتماعی شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: