دوشنبه 30 سپتامبر 13 | 14:56

عقب‌نشینی از حقوق ملت در نیویورک با لنگه‌کفش پاک نمی‌شود!

محمدصادق شهبازی

جرم ما پرسش و اعتراض به معامله مهم‌ترین منبع قدرت ملی 35 ساله «یعنی نه بزرگ به آمریکا و استقلال» بدون تحقق شروط ملت ایران برای تحقق منافع ملی است. جرم ما نماز گزاردن رو به کعبه در اول وقت است که باید نماز ما به هم زده شود و کفش به‌دست برای نماندن زیر کتک تیم حفاظت و نیروهای انتظامی فرار کنیم و بعد عکسمان مانند مجرمین در سایت‌ها زده شود چرا که روبه‌قبله واشنگتن و غرب نماز نخوانده‌ایم.


تریبون مستضعفین – محمدصادق شهبازی

۱-پیرو وقایع غیرمنتظره نیویورک و شکل‌گیری مذاکره بدون تحقّق پیش شروط ملت ایران، حلقه انسانی اعتراضی خودجوش در فرودگاه از سمت جمعی از دانشجویان و طلاب شکل گرفت. برگزارکنندگان با توجه به برنامه بعد از انتخابات یک جریان امنیت-سیاسی- رسانه‌ای برای متهم کردن مخالفین اقدامات زاویه‌دار با اصول انقلاب و پاک کردن صورت‌مسئله‌ها با برچسب افراطی‌گری، تلاش کردند بدون هرگونه حاشیه مخالفت با سازش با استکبار را به نمایش بگذارند و از وقایع سوال کنند، و باوجود برگزاری کلاس‌ها در فاصله زمانی دو الی سه ساعت بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر از دانشجویان و طلاب در فرودگاه حاضر شدند، جماعتی که در یک زنجیره انسانی آرام، شعارشان منافع ملی ما گم شده/آیا عمل به حرف مردم شده؟»، «مذاکره با شیطان منفعت ملی نیست»بود. جماعتی که با صدای اذان به ارای نماز پرداختند و در اثنای نمازشان رییس جمهور وارد شد و  با وجود مسیر خالی از جمعیت برای عبور (خط  مشخص‌شده با خط چین نارنجی) ناگهان با عبور ماشین رییس‌جمهور و حمله محافظین و نیروهای انتظامی(فلش قرمز) به نمازگزاران (خط زرد) مواجه شدند، نمازگزاران پابرهنه‌ای که به جرم برائت از مشرکین نمازشان شکسته شد، برای نماندن زیر چرخ‌های ماشین‌های هیئت همراه رییس‌جمهور و برخورد نیروهای انتظامی کفش به‌دست باید از معرکه بگریزند و بعد تصاویرشان در سایت‌های خبری به‌عنوان زدن کفش به رییس‌جمهور – که به‌وسیله بوق سلطنتی انگلیس بی‌بی‌سی کلید زده‌شده و هنوز سندی از تحقق آن – مانند مجرمین منتشر شود.nahaei

۲-بلی، ما مجرمیم، دور سر ما در سایت‌ها خط بکشید، اسم و گذشته ما را منتشر کنید و ما را بشناسید که بعدها هم با ما کارها خواهید داشت. جرم ما برائت از مشرکین و اعتراض به خطر عبور از منافع ملی و دادن در غلطان و گرفتن آب نبات است. جرم ما اعتراض به رها کردن حمایت از تولید ملی و اصلاح ساختارهای اقتصادی فساد زا و ایجادکننده فرصت برای فشار واردکردن دشمن و دل‌بستن به خارج است. جرم ما پرسش و اعتراض به معامله مهم‌ترین منبع قدرت ملی 35 ساله «یعنی نه بزرگ به آمریکا و استقلال»بدون تحقق شروط ملت ایران برای تحقق منافع ملی است. جرم ما نماز گزاردن رو به کعبه در اول وقت است که باید نماز ما به هم زده شود و کفش به‌دست برای نماندن زیر کتک تیم حفاظت و نیروهای انتظامی فرار کنیم و بعد عکسمان مانند مجرمین در سایت‌ها زده شود چرا که روبه‌قبله واشنگتن و غرب نماز نخوانده‌ایم. جرم ما تکرار شعار «منافع ملی ما گم شده/آیا عمل به حرف مردم شده؟»، «مذاکره با شیطان منفعت ملی نیست/ سازش با آمریکا امید و تدبیر نیست» است. ما مجرمیم باید دو طلبه از ما را از کنار خیابان با گرفتن سر و گردن به داخل پرشیای مشکی پرتاب کنند تا جرئت پیدا نکنیم بپرسیم به کدخدا چه داده شده و چه گرفته شده؟ و چرا مقامات آمریکایی از کرنش و نه نرمش ما سخن می‌گویند؟ جرم ما تلاش برای از بین نرفتن منافع ملی است که باید مورد حمله دیکتاتوری رسانه‌ای  و پوپولیسم نقاب‌دار واقع شویم. جرم ما این است که جلوی خطر نوشاندن جام زهر وابستگی بایستیم. ما مجرمیم چرا که زنجیره انسانی آرام تشکیل داده و پرسیده‌ایم منافع ملی ما کجا رفته است؟ جرم ما این است که از مواضع مسئولان آمریکایی و بازی رسانه‌ای آن‌ها احساس خطر می‌کنیم گویی که سرمست از درخواست ایران برای تماس تلفنی صحبت و مذاکره هستند: که هنوز اتفاق نیفتاده اوباما و وزیرخارجه و مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا به رقص در بیایند.

استقبال از روحانی در فرودگاه

۳-افتخار ما این است که اگر یک عمل مقبول در زندگی‌مان داشته این است که در صحنه جلوگیری از فروش منافع ملی و کرنش ذلیلانه مقابل کدخدایان دهکده جهانی و سران نظام سلطه حتی در یک صحنه غایب نباشیم، چه دولت اصلاح‌طلب سرکار باشد، چه اصول‌گرا چه تدبیر و امید . افتخار ما این است که در موقع نماز رو به کعبه نمازمان برهم بخورد و کفش دست از زیر لگد و چرخ ماشین فرار کنیم، چرا که امام گفته بود «اگر خمینی یکه و تنها هم بماند به یاری بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنگان مغضوب دیکتاتورها خواب راحت را از چشم جهانخواران سلب خواهد کرد». افتخار ما این است که مافیای قدرت و ثروت و اطلاع‌رسانی به ما برچسب خودسر و اخلالگر و افراطی و کاسب تحریم بزند. مگر دیروز ارتجاع سیاه و خرابکار ( از جانب رژیم شاه)، چماق به‌دست مزدور (رجوی و بنی‌صدر)، امل و جلمبر و متحجر (دوره سازندگی)، لباس شخصی و طالبان (دوره اصلاحات)، خوارج گروه فرقان و طبرزدی (دوره گذشته)، تندرو  و …. (بعد از انتخابات) فردا و فرداهای دیگر هم برچسب های دیگر. افتخار ما این است که به دشمن صد ساله بدبین باشیم. افتخار ما این است که مادرهای‌مان در خانه داروی تحریمی داشته باشند و ما به دنبال از بین بردن تحریم و شیوه‌های فشار دشمن به کشور به جای سازش باشیم، و بعد به ما برچسب کاسب تحریم بزنند. افتخار ما این است که خطی که علیه ما به راه می‌افتد از بی‌بی‌سی فارسی شروع شود. افتخار ما این است که زنجیره انسانی آرام‌مان این‌قدر اعصاب عده‌ای را خرد کند که با دست به دست کردن چند عکس در حال فریاد زدن برای شعار برای دفاع از منافع ملی و دعوت به وحدت ملی تصویر خشن از ما نمایش گذاشته شود.

بر این اساس:

الف) ضمن احترام به رییس‌جمهور قانونی مملکت  و حامیان ایشان، که در حماسه فرودگاه با عدم دادن شعار علیه ایشان و جلوگیری از ایجاد درگیری با حامیان ایشان (که حتی مورد اعتراف طرفداران غیر مغرض ایشان واقع شد، نمونه: باران‌کوثری: مخالفین روحانی تشنج نکردند) و بخش مهمی از مردم ایران‌اند و حتی از طرف معترضین خطاب به آن‌ها شعار «هموطن! هموطن! ما همه با هم هستیم» سر داده شد، خواستار پاسخگویی رییس‌جمهور و وزیر خارجه به اتفاقات نیویورک و توبیخ عوامل حفاظتی – که با برخورد نسنجیده یا خدای‌نکرده برنامه‌ریزی‌شده ‌- زمینه تشنج و شکسته شدن حرمت نماز را فراهم کردند، هستیم. تببین این که برای مصرف کردن مهم‌ترین منبع قدرت نمادین کشور یعنی نه به نظام سلطه در برابر تحقق کدام یک از شروط ملت ایران نظیر قطع دخالت عملی و نه شعاری در امور داخلی و حمایت از اپوزیسیون، دست برداشتن از روحیه قلدری، دادن هزینه‌های جنایت‌ها علیه ایران مثل زدن هواپیما و نفت‌کش‌ها، قطع فاجعه‌آفرینی های آمریکا علیه دنیا، دست برداشتن از حمایت از رژیم جعلی صهیونیستی، برداشتن تحریم‌های قانون شده نه صرف چند دستور قابل برگشت و… صورت گرفته است؟ مسئله اصلی منافع ملی جمهوری اسلامی است که احساس شود در معرض خطر قرار گرفته است. اگر نرمش قهرمانانه‌ای صورت گرفته است، نرمشش دیده شد، خیلی خوب وقت نشان دادن قهرمانی در عمل (و نه سخنرانی صرف با مصرف داخلی) است. انتظار این است که آرمان آزادی و حق انتقاد به پیشنهاد انشاء برای اول مهر دبستان‌های کشور محدود نشود و تجربیات تلخ اختناق سال‌های پس از جنگ تکرار نشود.

 

ب‌)   اما رسانه‌ها: دیکتاتوری رسانه‌ای و تبلیغاتی بداند که ما به تبع 35 سال گذشته به برچسب باران شدن عادت کرده‌ایم، با مسئله کردن لنگه‌کفش در تبعیت از بوق سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی، – که هنوز اصل وقوعش مشخص نیست و در فضای تشنج ایجاد شده به وسیله تیم حفاظتی امکان تحقق آن هم دور از انتظار نیست- نمی‌تواند صورت‌مسئله  را پاک و فراموش و از آن‌ها حساسیت‌زدایی کرد. دوران اختناق سال‌های پس از جنگ با تغییر  به اختناق رسانه‌ای هرگز در کشور ما تکرار نخواهد شد. مردم به آن درجه از تحلیل رسیده‌اند که هر جا انحراف یا مسئله‌ی سؤال‌برانگیزی مشاهده کردند به صحنه بیایند. شعار اخلاق و آزادی و اعتدال همین‌جا به‌وسیله مردم سنجیده می‌شود. صد البته منتظر پی‌گیری‌های حقوقی به خاطر توهین و تشویش اذهان و خبرهای کذب هم باشند.

ج) ما اساساً داخل بازی‌های سیاسی برای تقویت فلان حزب و گروه و شخص نیستیم، به تعبیر امام این پدرسوختگی‌ها برای اصحاب سیاست‌بازی و جناح‌ها ما را داخل رفتار خودشان نکنند، که بی توجه به منافع ملی سال‌ها در چارچوب تقویت باند خود و تضعیف دیگران اقدام کنند، که در فلان انتخابات فلان نتیجه را بگیرند. اگر در انتخابات کاندیدایی را قبل از ایام ثبت‌نام دعوت به حضور کرده‌ایم که به ما انتساب بیاید،-  گرچه با آن کاندیدا ارتباطی نداشته باشیم، در ستاد رسمی‌اش مسئولیت نداشته باشیم و حتی او را کم تر از تعداد انگشتان دو دست دیده باشیم، – که امروز به‌وسیله دیکتاتوری رسانه‌ای دموکرات‌ها چهره اصلی ستادش شویم، برای حفاظت از منافع ملی و حقوق مردم بوده است، اگر این کاندیدا هم به انقلاب پایبند است باید از این که افرادی که به آن‌ها منتسبش ساخته‌اند در اعتراض به عدول از منافع ملی حاضر بوده‌اند افتخار کند، اگر هم نه که اصلاً بحث و انتسابی باقی نیست.

د) برادران فعال رسانه‌ای که این روزها سرگرم به رد و تأیید حمله به یک نفر و حمایت و نفرت از او شده‌اند بدانند مسئله اصلی اتفاق نیویورک است، نه لنگه‌کفش فرموده بی‌بی‌سی و تخریب یک فعال رسانه‌ای و اجتماعی! مسئله اصلی اخراج تیم شهید مصطفی احمدی روشن و تزلزل غنی‌سازی از انرژی اتمی است، که ان‌شاء‌الله از روی قصد و برای چراغ سبز نشان دادن انجام نشده است. مسئله اصلی تصمیم‌گیری بر اساس عقلانیت محافظه کارانه و نه واقع‌بینانه است. مسئله اصلی سؤال از عملکرد مسئولان آمریکایی و تداوم رابطه گرگ و میشی است. مسئله اصلی پرسش از معاملات صورت گرفته در نیویورک است. مسئله اصلی اصلاح وضعیت معیشتی و اقتصادی و تحقق حماسه اقتصادی با آسیب‌ناپذیر کردن اقتصاد کشور است. مسئله اصلی خطر در مضیقه قرار گرفتن علم و فناوری است. مسئله اصلی انحراف‌های زیرساختی به‌ویژه در عرصه اقتصاد و جایگزین کردن اقتصاد تجاری وابسته و سرمایه‌داری کردن کشور و حل کردن اقتصاد در نظام نابرابر جهانی است که هر قدمی در راه آن باید قطع شود.

ه)کسانی که در این روزها به وظیفه دفاع از منافع ملی عمل کرده‌اند هم بدانند که اختلاف اندازی بین مردم کشور و تبدیل به دو دسته بر سر رد و تأیید مذاکره و تندرو و کندرو و معتدل بی شک از دلایل چراغ سبز کاخ سفید برای تکرار تجربیاتی شبیه مصر یا فتنه 88 در کشور است، رفتار برادرانه – که نمونه آن در زنجیره انسانی آرام و تکرار شعار هموطن هموطن ما همه با هم هستیم قبل از ایجاد تشنج به وسیله هیئت همراه رییس جمهور-  مجسم شد، نباید از بین برود. سرگرم شدن به این مورد نباید ما را از دشمن اصلی و عملکرد او یعنی آمریکا غافل کند.

و) فرزندان ملت همه اقدامات مسئولینت را زیر چشم دارند، و هرگاه احساس کنند که منافع ملی قربانی می‌شوند به صحنه می‌آیند. مسئولین بدانند که اگر به‌جای تمرکز روی اصلاح وضعیت اقتصادی و نگاه به داخل، چشم به خارج از کشور بدوزند، ملت در برابر انحراف ساکت نخواهد نشست.

 1. amirali
  30 سپتامبر 2013

  سلام. ما همیشه حامی شما بزرگواران هستیم و این خبرهای دروغین و حمایتهای مسئولین داخلی واقعا من را شوکه کرد چون واقعا از افراد مذهبی و خوش اندیشی مانند شما بزرگواران چنین اقدامی واقعا دور از انتظار بود. واقعا با این کار تیم حفاظتی روحانی باید پی به آخر و عاقبت کار آنها ببریم من مانده ام که چرا رسانه های ما کاری نمی کنند و حقایق حتی از جانب رهبری باید افشا شود تا مردم چشم و گوش بسته ما که تنها به یکی دو سایت اصلاح طلب و نیز bbc اکتفا می کنند آگاه شوند واقعا این حرکت یک حرکت انقلابی و روشنگرانه خواهد بود.

  • namki
   30 سپتامبر 2013

   تو کاسه داغتر از اش به این 4تا و نصف ادم میگی ملت ..راستی قسمت منفی رو پاک کن تا همه مثبت بهت بدن هه هه

 2. صدرا
  30 سپتامبر 2013

  آقای شهبازی خدا قوت، حرف دل مردم را زدید

 3. محمد
  30 سپتامبر 2013

  و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا …
  حتی 1 درصد هم نباید به آمریکا سود برسد …
  معامله برد برد ذاریم اما نه با کفار …
  یا علی! خدا قوت

 4. مانی
  30 سپتامبر 2013

  سلام. متنان منطقی بود. اما نکته ای که قابل تعمق هست این است که بسیار بعید است تماس آقای روحانی با آقای اوباما بدون مشورت حضرت آیت الله خامنه ای صورت گرفته باشد. با کمی منطق می توان پی برد که اصول سیاست خارجی نظام کاملاً در راستای نظر رهبری حرکت می کند و ایشان خودشان به این امر واقف بودند. به جای سخت گیری می توان این پیام را حسن نیتی از جانب ایران نامید و حالا نوبت طرف آمریکایی هست که ثابت کند حسن نیت دارد و به نظرم ما هیچ چیز را از دست ندادیم و حسن نیت و بزرگی و عظمت خود را به دنیا نشان دادیم. متنتان خوب بود اما به نظرم کمی تند رفتید. همواره پایدار باشید در پناه حق

  • امیر
   1 اکتبر 2013

   انشاالله که اینطور باشد، ولی ما با نظام امریکا و اسرائیل توامان مواجهیم. این نظام در چه زمانی از ملتی که مخالف صهیونیزم است و این مخالفت بسیار ریشه ای است بدون گرفتن امتیاز، روی خوش نشان داده است؟
   مذاکره با امریکا در چنین شرایطی بسیار اندیشمندانه باید صورت گیرد، که هم عزت ملت خرج نشود و هم ظلم هایی که به خاطر برخی تحریم ها به ملت ایران تحمیل می شود سیاستمندانه و البته موقتا برداشته شود تا فرصتی برای خودسازی شود.

  • ناشناس
   1 اکتبر 2013

   دوست عزيز متأسفانه حق با شماست. امروز با تمام وجود از اسراييل احساس انزجار كردم. وقتى نتانياهو مانند بچه دبستانى به آمريكا مى رود و قصد دارد هرچه رييس جمهورمان كاشت برباد دهد و با همچين ادبيات سخيفى ما را به سخره مى گيرد و قصد تخريب و ايجاد دشمنى بيشتر ما با آمريكا را دارد بايد احتياط كرد. لابى صهيونيست تمام تلاشش رو مى كند كه بين ايران و آمريكا هميشه دشمنى باشد. وقتى با رذالت تمام مى گويد روحانى نوكر آيت الله خامنه اى هست و درخواست مى كند تحريم ها را با تمام وجود برعليه مردم ايران بيشتر كند من فقط به يك نتيجه مى رسم تنها دشمن واقعى ما در جهان فقط صهيونيست هست و لابى هاى آنها در آمريكا و انگليس. شما در انگلستان به ملكه اليزابت توهين كن كارى باهات ندارند اما اگر به صهيونيست توهين كنى كارى به شما مى كنند كه خون گريه كنيد. اين فقط به اين دليل است كه آمريكا و انگلستان در خيلى از پستهاى مهم سياسى توسط لابى هاى بسيار قوى صهيونيست اداره مى شوند. پايدار باشيد در پناه حق

  • مسعود
   1 اکتبر 2013

   اگر رهبری زیر فشار و محاصره باشد چه؟

 5. محمدئ
  1 اکتبر 2013

  کسانی که اعتراض دارند چرا حتی منتظر نظر مقام رهبری نمیشن و زودتر از ایشون تصمیم می‌گیرند؟؟؟
  مگه غیر از اینه که آقای روحانی قبل از رفتن، حرفهاشو با رهبری یه کاسه کرد؟؟؟

 6. محمد
  1 اکتبر 2013

  کسانی که اعتراض دارند چرا حتی منتظر نظر مقام رهبری نمیشن و زودتر از ایشون تصمیم می‌گیرند؟؟؟
  مگه غیر از اینه که آقای روحانی قبل از رفتن، حرفهاشو با رهبری یه کاسه کرد؟؟؟

 7. رها
  1 اکتبر 2013

  سلام
  آقای محمد صادق شهبازی بنظرم آدم زرنگی باشی اما شما که مسیر حرکت کاروان ریاست جمهوری رو با نقطه چین مشخص کردی بهتر نبود نماز گزاران در آن محل که با نقطه چین مشخص کردی صف میبستند تا این شائبه به وجود نیاید که حتی از نماز خواندنتان هم استفاده ابزاری کرده اید
  دوست عزیز مگر چند سال داری که در مورد تاریخ انقلاب و روابط بین الملل این چنین سخنرانی میکنی آیا تمام مطالبی را که نوشته ای درک کرده ای یا براساس شنیده هایت است
  یادت باشد که فقط آیات قرآن عزیز تغییر ناپذیر است و سایر سخنان بر اساس شرایط زمانه و اشخاص بیان شده اند و تاریخ مصرف دارند
  شاید هم نگران این هستی که در صورت رابطه با آمریکا دیگر نتوانی در دنیای خارج دشمنی پیدا کنی که تمام مشکلات را بر گردن آن بیندازی

  • بهزاد
   1 اکتبر 2013

   چرا به جای پاسخ به حاشیه میری؟؟؟
   من فقط سه تا سوال پرسیدم, همین. ولی پاسخی ندیدم.
   اصلاً اعتراض حق شماست. کسی شکی در این نداره. ولی کسی که خودش رو پیرو ولایت میدونه نباید ازش جلو بزنه. به قول دوستمون که در بالا اشاره کرد مگه نه اینه که قبل از سفر، جلسه‌ی آقا اجازه برپا میشه؟ تمام حرفهایی که زده شد با مشورت و راهنمایی رهبری بوده گلپسر.

   از طرفی این دوستمون که با نام منیژه خودش رو معرفی کرده به جای بحث، ملالغتی شده.

   یاد بگیریم به جای حاشیه به متن بپردازیم.

   موفق باشید

 8. بهزاد
  1 اکتبر 2013

  سه تا سوال:
  1- چرا نماز جماعت رو در نمازخانه نخواندند؟
  2- اگر میخواستند سریع نماز را بخوانند چرا در مسیر رفت خیابان نماز را برپا کردند که ماشینها مجبور باشند از مسیر یکطرفه عبور کنند؟
  3- اگر باز هم حواسشان نبود که در مسیر رفت هستند چرا در یک سمت این مسیر، صفوف متمرکز نماز رو به پا نکردند که از کنارشان ماشین رد بشه؟

  • وحید
   1 اکتبر 2013

   یک باره بپرس چرا رفتین فرودگاه؟ چرا اعتراض کردید ؟ چرا حرف میزنید؟ چرا زنده اید؟

  • بهزاد
   1 اکتبر 2013

   چرا به جای پاسخ به حاشیه میری؟؟؟
   من فقط سه تا سوال پرسیدم, همین. ولی پاسخی ندیدم.
   اصلاً اعتراض حق شماست. کسی شکی در این نداره. ولی کسی که خودش رو پیرو ولایت میدونه نباید ازش جلو بزنه. به قول دوستمون که در بالا اشاره کرد مگه نه اینه که قبل از سفر، جلسه‌ی آقا اجازه برپا میشه؟ تمام حرفهایی که زده شد با مشورت و راهنمایی رهبری بوده گلپسر.
   از طرفی این دوستمون که با نام منیژه خودش رو معرفی کرده به جای بحث، ملالغتی شده.
   یاد بگیریم به جای حاشیه به متن بپردازیم.
   موفق باشید

  • ناشناس
   1 اکتبر 2013

   مسئول سایت
   افراطیون
   لعنت خدا بر شما
   فقط همین
   می دونم که این مطلبو فیلتر می کنی……..
   ما که زورمون به شما نمیرسه امیدوارم مهدی زهرا خودش نسلتون رو منقرض کنه
   لعنت خدا بر شما

 9. ناشناس
  1 اکتبر 2013

  شما اگر نماز خون بودین نباید در مسیر که محل رفت و امد مردم هست نماز بخونی چرا که عمومی است و شما انرا غصب کردی و ثانیا شما فکر میکنید بااستفاده ابزاری از دین مردم میتونی مظلوم نمایی کنی شما جاهای زیادی برای نمازخوندن وجود داشت چرا نرفتین اونجاها نماز بخونین این کار شما یعنی اینکه هرکس هرجا دلش خواست نماز بخونه مثلا یدفعه وسط خیابان واستیم بگیم ما میخوایم نماز دسته جمعی بخونیم ماشین و مردم واستن تا نماز ماتموم بشه بعد ادامه مسیر بدن

  • منیژه
   1 اکتبر 2013

   نماز دسته جمعی چیه؟؟ تو اگه مسلمونی و میخای تو کانسپت اسلام و احکام حرف بزنی حداقل اسم هاش را یاد بگیر بعد حکمش را. نماز دسته جمعی چیه :)

 10. ناشناس
  2 اکتبر 2013

  قبل از نظر رهبري اقدامي نكنيد شايد ديگر نشود جبران كرد

  • ناشناس 07
   4 اکتبر 2013

   این اقایون بهتره روی سخنان رهبری در مورد مراسم قم و مرقد امام تمرکز بیشتری داشته باشند

 11. هاشم الممالک
  2 اکتبر 2013

  بنام خدا و درود به روح پرفتوح امام و شهدا و جانبازان و ایثارگران

  شما غلط کردید کفش پرتاب کردید به رئیس جمهور

  با تشکر از انتشار این مطلب

 12. سعيد
  3 اکتبر 2013

  واقا جالبه كه مثل وحشي ها كفش ميندازن بد به خودشون هم افتخار مي كنند اين ديگه نهايت ….

 13. ابوالفضل سعیدی
  4 اکتبر 2013

  اگر فکر میکنید که مقام معظم رهبری تحت فشار سکوت میکنند مقام ولی فقیه را تحقیر کرده اید. اگر چنین باشد شما مصلحت را از ایشان بهتر تشخیص داده اید و صلاحیت ایشان برای رهبری جامعه اسلامی را به زیر سوال برده اید
  کمی به گفته هایتان فکر کنید بعد بگویید
  حداقل مانند مالک اشتر باشید و به دستور رهبری عمل کنید اگر ولایت فقیه را پذیرفته اید
  المتقدم لهم مارق و المتاخر عنهم زاهق واللازم لهم لاحق

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: