شنبه 13 مارس 10 | 18:20

دو سال از کُمای احمد عزیزی گذشت

زینب عزیزی خواهر بزرگتر احمد عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت جسمی وی، گفت: تفاوت مشهودی در وضعیت هوشیاری احمد به وجود نیامده هر چند به اکثر حوادث اطرافش واکنش نشان می‌دهد.


A0426106

احمد عزیزی

احمد عزیزی شاعر انقلاب و مداح اهل بیت (ع) که از 15 اسفندماه 86 به دلیل کاهش سطح هوشیاری به کما رفته بود، همچنان در وضعیت نیمه هوشیار در بیمارستانی در کرمانشاه تحت مراقبت است.

عزيزي در چهارم دي ماه 1337 در سر پل ذهاب كرمانشاه به دنيا آمد. وي در كودكي با عشاير سياه چادرنشين حشر و نشر فراوان داشت و قبل از رفتن به دبستان، خواندن و نوشتن را بدون داشتن معلم و تنها از روي كنجكاوي و تأمل و دقت از نوشته‌هاي روي تابلوها و اسامي خيابانها و… به خوبي فرا گرفت.

وي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي به دعوت شمس آل احمد به تهران آمد و موفق به ديدار شهيد آيت‌الله مطهري شد. وي با آغاز جنگ به همراه خانواده به تهران آمد و سپس براي مدتي ساكن شهرستان نور شد سپس در تهران اقامت گزيد و به همكاري با روزنامه جمهوري اسلامي پرداخت.

وی آثار شعر و نثر ادبی متعددی دارد. وی از شاعران نادر با سبک منحصر به فرد است که این سبک بصورت مثنوی در – کفشهای مکاشفه – جلوه کرده است تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی – ملهم از مثنوی مولوی – در شعر معاصر بی نظیر است. این سبک تاثیر بسیار زیادی در شعر معاصر گذاشته است. ضمناعزیزی از جهات شخصیتی هم با عرفان اصیل اسلامی عملا مانوس است. و عشق به اهل بیت (ع) در بیشتر آثارش موج می زند.
برخی از آثار او عبارت است از «كفشهاي مكاشفه» 1367، «شرجي آواز» 1368، «خابنامه و باغ تناسخ» 1371، «ترجمه زخم» 1370، «باران پروانه» 1371، «رودخانه رؤيا» 1371، «ملكوت تكلم»، «سيل گل سرخ» 1352، «ترانه‌های ایلیایی» 1372 و …

زینب عزیزی خواهر بزرگتر احمد عزیزی در گفتگو با مهر، با اشاره به وضعیت جسمی وی، گفت: تفاوت مشهودی در وضعیت هوشیاری احمد به وجود نیامده هر چند به اکثر حوادث اطرافش واکنش نشان می‌دهد.

وی افزود: بازخورد احمد نسبت به وقایع پیرامونش کاملاً طبیعی است و نشان از سلامت کامل بافت‌های مغر دارد و این را پزشکانش نیز تائید کرده‌اند. هر چند سائقه‌های مغز احمد در آن کمای دو سال پیش، آسیب جدی دید اما با شنیدن مطلبی خنده‌دار، می‌خندد و با شنیدن خبری دردناک، اشک از چشمانش سرازیر می‌شود.

خواهر این شاعر با اشاره به هزینه‌های درمانی وی نسبت به گفته‌های یکی از برادرانش در این خصوص، اظهار گله کرد و گفت: گویا یکی از اَخَوان که در جریان وضعیت احمد نبوده، اطلاعات اشتباهی به یکی از رسانه‌ها داده است؛ اما باید گفت که دفترچه بیمه‌ای که با کمک آقای ضرغامی (رئیس صدا و سیما) برای احمد صادر شد، همچنان به جای خود باقی است و حدود 80 درصد مخارج بیمارستانی او را پوشش می‌دهد.

چندی پیش جهانگیر عزیزی برادر این شاعر در گفتگو با یکی از رسانه‌ها از قطع شدن حقوق وی از بنیاد شهید و صدا و سیما خبر داده و از مسئولان به دلیل “بی‌توجهی” به احمد عزیزی انتقاد کرده بود.

زینب عزیزی در عین حال اضافه کرد: البته مخارج احمد فقط هزینه‌های درمان نیست و هزینه‌های جانبی او گاهی به یک میلیون تومان در ماه هم می‌رسد که با توکل به خدا آن را تامین کرده‌ایم و تاکنون مشکل حادی برایمان پیش نیامده است.

وی در پایان از تمامی پرسنل بیمارستان امام رضا (ع) به جهت آنچه “پرستاری زینب‌وار از احمد عزیزی” نامید تقدیر کرد و افزود: این دوستان حتی آنقدر به ما لطف دارند که وقتی احمد را برای درمان به تهران مننتقل کردیم، هیچ صحبتی بابت تسویه حساب با ما نکردند و دوباره بعد از بازگشت، احمد را با آغوش باز پذیرفتند.

احمد عزیزی شاعر و مداح اهل بیت (ع) از 15 اسفندماه 86 به دلیل کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بیمارستان بستری است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.