سه‌شنبه 28 سپتامبر 10 | 15:33

طلافروشان از کارمندان مالیات کمتری می‌پردازند

صنف طلافروشان تافته جدا بافته‌ای از دیگر اصناف نیست و در عین حال درآمد این صنف نیز بیشتر از دیگر اصناف است. معترضان به قانون مالیات بر ارزش افزوده نگران شفاف شدن درآمدهای هنگفت خود از قاچاق طلا هستند.


غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدیت دولت و مجلس در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: بالای 97 درصد از قانون مالیات بر ارزش افزوده در رابطه با بخش اصناف اجرایی شده و فقط این قانون در صنف طلافروشان و آهن فروشان اجرا نشده است.

وی افزود: صنف طلافروشان تافته جدا بافته ای از دیگر اصناف نیست و در عین حال درآمد این صنف نیز بیشتر از دیگر اصناف است.

وی با اشاره به اعتراض برخی طلافروشان به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت:متاسفانه صنف طلافروشان تحت تاثیر بخش کوچکی از معترضان قرار گرفتند و این امر بدنامی برای این صنف به وجود می آید.

مصباحی مقدم ریشه اعتراض گروهی از صنف طلافروشان را در قاچاق طلا توسط آنان دانست و اذعان کرد: اعتراض برخی از طلافروشان به قانون مالیات بر ارزش افزوده ناشی از دست داشتن آنان در قاچاق طلاست چراکه با اجرا شدن این قانون کارهای غیرقانونی آنان شفاف می شود.

وی با بیان اینکه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از قاچاق کالا جلوگیری می کند،افزود: کالایی که برگه مالیاتی نداشته باشد قاچاق محسوب می شود و قابل مصادره است اما پافشاری طلافروشان برای اجرایی نشدن این قانون بی نتیجه است.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان آنکه یک کارمند عادی دولت بیشتر از یک نبک دار طلافروش مالیات می دهد، خاطر نشان کرد: این قشر که درآمد بیشتری نسبت به سایر واحدهای اقتصادی دارند نیز باید سهم خود را به جامعه از طریق مالیات بپردازند.

رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی در پایان متذکرشد: تاخیر صنف طلافروشان و پافشاری بیهوده آنان منجر به جریمه و پرداخت بیشتر مالیات خواهد شد و این صنف نیز باید مصالح ملی را بر منافع شخصی مقدم بدانند و دولت را در اجرای شفاف و درست این قانون همراهی نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.