چهارشنبه 24 ژوئن 09 | 15:59

اين بار قطعا صلح امام حسن اتفاق نخواهد افتاد

كساني كه تجمعات را برنامه‌ريزي و مديريت مي‌كنند بايد بدانند اگر بناست در اين كشور اتفاقي بيفتد، اين بار قطعا صلح امام حسن نخواهد بود، بلكه عاشورا اتفاق مي‌افتد و آن هم عاشورايي كه مردم اين بار نه 72 تن بلكه چندين ميليون انسان از جان گذشته و شهادت‌طلب هستند كه به رهبري خود لبيك گفته و خواهند گفت و اين بار اجازه نمي‌دهند عمرسعدها و شمرها در يك غربت بتوانند حسين و يارانش را به شهادت برسانند


حجت الاسلام محمدیان، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

حجت الاسلام محمدیان، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

كسانی كه تجمعات را برنامه‌ریزی و مدیریت می‌كنند باید بدانند اگر بناست در این كشور اتفاقی بیفتد، این بار قطعا صلح امام حسن نخواهد بود، بلكه عاشورا اتفاق می‌افتد و آن هم عاشورایی كه مردم این بار نه 72 تن بلكه چندین میلیون انسان از جان گذشته و شهادت‌طلب هستند كه به رهبری خود لبیك گفته و خواهند گفت و این بار اجازه نمی‌دهند عمرسعدها و شمرها در یك غربت بتوانند حسین و یارانش را به شهادت برسانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینكه نظام یك هفته تمام با سعه صدر با حركت‌های خیابانی برخورد كرد و تلاش شد با كمترین هزینه این مسائل پیش برود، اظهار داشت: تحمل نظام در این هفته ستودنی بود و از همه كسانی كه این مسائل را مدیریت كردند، جای تقدیر و تشكر دارد. وی ادامه داد: گرچه از این تجمعات خیابانی سوءاستفاده‌هایی نیز صورت گرفته و برخی اقدامات تا حد كشته شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و مردم بیگناه و همچنین غارت و تعرض به بیت‌المال و اموال مردم انجام شد، اما باز هم نظام تحمل كرده و با سعه‌صدر و بزرگواری عمل كرد.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مقام معظم رهبری نیز روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه با فضای معنوی خوبی كه ایجاد كردند و با روشنگری‌های خود سعی كردند تعارضات انتخاباتی را به رفاقت‌ها و دوستی‌ها تبدیل كنند. محمدیان با بیان اینكه نكته‌ای كه باید به آن توجه كرد این است كه آستانه تحمل نظام بسیار بالاست، اظهار داشت: دلیل بالا بودن آستانه تحمل نظام این است كه نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی محكم و دارای پشتوانه‌ای بسیار قوی است چرا كه پشتوانه این نظام مردمی مؤمن، خدامحور و شهادت طلب‌ هستند كه 30 سال پشت این نظام ایستاده و طوفان‌های بزرگی را پشت سر گذاشتند.

وی با تأكید بر اینكه این نظام، نظامی نیست كه با چند حركت خیابانی و با تعدادی اغتشاش و آشوب مشكلی برایش ایجاد شود، خاطرنشان كرد: ریشه‌های نظام در اعماق دل مردم قرار داشته و ساقه‌ها و شاخه‌های آن در آسمان‌ها كشیده شده و به همین دلیل این نظام با این مسائل لطمه نمی‌خورد، بلكه لطمه را كسانی می خورند كه با عدم درك درست از شرایط برای مردم درد سر ایجاد می‌كنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تصریح كرد: اگر امنیت مردم و نظام با مشكل روبرو شود طبیعی است كه آستانه تحمل نیز محدود می‌شود و مردمی كه 30 سال مقاومت كردند، به مسئولان كشور اجازه تساهل و تسامح نخواهند داد و آستانه تحمل قطعا در جایی به پایان می‌رسد.

حجت الاسلام محمدیان اضافه كرد: بسیاری از اینها كه در تجمعات اخیر شركت می كنند تحت تاثیر احساست و هیجانات هستند و از واقعیت پشت پرده و اینكه چه كسانی این تجمعات را برگزار می‌كنند،‌ اطلاعی ندارند.

وی با اشاره به اینكه امروز میلیون‌ها انسان عاشق دین و معنویت و اسلام و امام زمان(عج) در كشور وجود دارد، یادآور شد: دیروز تنها یك پرده از این مردم را در نماز جمعه تهران دیدیم كه بعد از انقلاب، چه از جهت كمیت حضور مردم و چه از جهت كیفیت، پرشورترین نماز جمعه‌ای بود كه در تهران اقامه شد و مردم شور و شوق فوق‌العاده‌ای داشتند. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأكید كرد: گذشت آن دوره‌ای كه جریان حق و حق‌طلبان در غربت بمانند و عده‌ای با شانتاژ و جوسازی و موج‌سازی‌هایی بتوانند اهل حق را دوباره به حاشیه رانده و انواع مكرها بتوانند میدان را در دست بگیرند. محمدیان با بیان اینكه در حال نزدیك شدن به صبح پیروزی هستیم، ادامه داد: هرچه به صبح نزدیك‌تر می‌شویم فضا روشن‌تر می‌شود و سیاهی‌ها نیز خودشان را بهتر نشان می‌دهند.

وی تأكید كرد: مردم ایران در كوره بحران‌ها و حوادث 30 ساله انقلاب چنان آب‌دیده شده‌اند كه اغتشاشات و … نمی‌تواند مردم را از تصمیم بزرگی كه دارند و تا ظهور حضرت ولی‌عصر این پرچم را برافراشته دارند، منصرف كند و یا رعبی در دل آنها ایجاد كند و یا خدائی نكرده تردید و شكی در دل مردم پدید آورد، چرا كه مردم راه خود را پیدا كرده‌اند و مزه استقلال و آرامش را چشیده‌اند و نمی‌توان این مردم را با چنین موج‌های كوچكی به حاشیه راند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص لغو دیرهنگام تجمعات از سوی برخی گروه‌های سیاسی، اظهار داشت: با توجه به اینكه اعضای مجمع روحانیون مبارز می‌دانستند رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه سخنان مهمی را مطرح خواهند كرد،انتظار مجموعه انقلابیون این بود كه این گروه اگر می‌خواهد حركتی انجام دهد منتظر شود تا خطبه‌های رهبری را گوش داده، فصل‌الخطاب را می‌دید و بعد از آن موضع می‌گرفت.

محمدیان افزود: حال كه این امر از سوی مجمع روحانیون مبارز رعایت نشد، بعد از آن انتظار می‌رفت این گروه و كسانی كه خود را دلبسته نظام می‌دانند و در مواردی نیز واقعا نشان داده‌اند كه دلسوز نظام هستند، بیانیه‌ای صادر كرده و موضع خودشان را مشخص كنند ولی متأسفانه شاهد این موضوع نبودیم. وی با اشاره به اعلام دیرهنگام لغو راهپیمایی مجمع روحانیون مبارز از سوی این گروه، ادامه داد: اینكه بعد از حركت افراد، بیانیه صادر شده و اعلام لغو راهپیمایی شود، دور از انصاف است و نمی‌توانند مردم را توجیه كنند چرا كه نباید شعور مردم را دست كم گرفت. مردم ما از شعور سیاسی بالایی برخوردار هستند و معنی صدور بیانیه لغو راهپیمایی در ساعات پایانی را می‌فهمند و به این راحتی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و عواقب آن را متوجه كسانی می‌دانند كه بعد از صحبت‌های وحدت‌بخش و محبت‌آفرین رهبری و تلاش ایشان برای عدم شكاف در بین صفوف مردم دوباره چنین حركت‌هایی را انجام می‌دهند.

 1. برزگر
  24 ژوئن 2009

  جانا سخن از دل ما می گویی .

 2. م. ح
  24 ژوئن 2009

  براستي ما استادان خط امامي تا كي بايد در مقابل موضع گيري هاي سخيف موسوي صبر كنيم
  استادان حزب اللهي صبرشان سر آمده و تنها با يك فرمان اقا ، به خيابانها خواهيم آمد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.