شنبه 05 اکتبر 13 | 12:04

انتشار ششمین رصد پویای جهان اسلام +دانلود

رصد پویای فکری فرهنگی جهان اسلام، تلاشی پژوهشی است که توسط موسسۀ ترجمان جهت کسب اطلاع از وقایع مهم علمی و فرهنگی در کشورهای جهان اسلام انجام می‌شود


به گزارش تریبون مستضعفین به اهتمام محمد ابراهیم‌نژاد، محمدعلی موحدی‌پور و احمد ربیعی‌فر، پیش‌شمارۀ ششم رصد پویای فکری فرهنگی جهان اسلام، منتشر شد. رصد پویای فکری فرهنگی جهان اسلام، تلاشی پژوهشی است که توسط موسسۀ ترجمان جهت کسب اطلاع از وقایع مهم علمی و فرهنگی در کشورهای جهان اسلام انجام می‌شود. تاکنون پنج شماره از این کار پژوهشی به چاپ رسیده است و در این شماره تلاش شده است تا رویۀ شماره‌های قبلی، با کیفیت و محتوایی بهتر به دست خوانندگان برسد.

jahan-eslam

در شمارۀ ششم، سه بخش اصلی طراحی شده است: «کتاب‌شناسی»، «همایش‌ها و نشست‌های علمی، فرهنگی و سیاسی درجهان عرب» و «مهم‌ترین اخبار».

در بخش کتاب‌شناسی، با دو شیوه به معرفی مهم‌ترین کتاب‌های چاپ شده در ماه گذشته پرداخته شده است.

بخش اول، در بیش از سی صفحه، به معرفی اجمالی آخرین آثار چاپ شده به زبان عربی اختصاص یافته است و در بخش دوم، برای ده کتاب برگزیده، شرح و نقد مختصری ارائه شده است. برخی از این کتاب‌ها عبارتند از: «بحران در سوریه؛ انفجار داخلی و بازگشت جنگ جهانی 2011 – 20»، «اخوان المسلمين و ايران خميني – خامنه اي»، «اسرار اطلاعاتی اخوان المسلمین؛ اسرار ارتباط اخوا نالمسلمین با CIA آمریکا و M6 بريتانيا و گشتاپوی آلمان»، «فلسفه در زمان تروريسم: گف توگوهايي با يورگن هابرماس و ژاک دریدا» و…

در قسمت همایش‌ها نیز ابتدا به همایش‌های پیش رو در جهان عرب اشاره شده است و در ادامه، گزارش مهم‌ترین همایش‌هایی که در ماه گذشته برگزار شده است، در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

قسمت انتهایی این شماره از رصد پویای جهان اسلام، مهم‌ترین اخبار سیاسی کشورهای مصر و سوریه و لبنان، از نگاه چهره‌های شاخص جهان اسلام آورده شده است. 

نسخۀ PDF این رصد را می توانید از اینجا دانلود کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: