شنبه 05 اکتبر 13 | 16:17

جوابیه گروه فدائیان عدالت به فرماندار عنبرآباد

اگه ما که مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت و ملبس به لباس مقدس روحانیت هستیم و چهارساله با هم ارتباط داریم مجهول الهویه ایم لطفا بفرمائید معلوم الهویه کیست ؟ آقازاده ها و کاخ نشینان ؟


به گزارش تریبون مستضعفین در پی انعکاس سخنان جناب آقای مشایخی در تریبون مستضعفین که به انتقاد از گزارش کربلای ما اینجاست پرداخته بود. حجت الاسلام فراهانی مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت پاسخی برای تریبون ارسال نمود. متن کامل پاسخ بدین شرح است:

با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد و آرزوی طول عمر مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی ) و درخواست توفیقات روزافزون برای مسئولین خدوم انقلاب اسلامی و تشکر فراوان از انتقادات فرماندار محترم عنبرآباد نسبت به عملکرد این گروه
هر چند دولت نهم و دهم خدمات شگفت انگیزی داشته و چنان انقلاب عظیمی در اقتصاد و مسکن سازی و اشتغال آفرینی و… در جنوب کرمان ایجاد نموده است که قلم از نوشتن انتقادات شرم دارد اما یادمان باشد که توجیه ، حماقت ؛ تضعیف ، خیانت ؛ و تکمیل ، رسالت است .

1- آقای فرماندار ادعا نموده بودند که شماره حساب داده شده شخصی می باشد در حالی که شماره حساب داده شده حسابی حقوقی است نه حقیقی و گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت گروهی شناسنامه دارو کد دار می باشد که قانونا حق دادن شماره حساب حقوقی و اخذ کمکهای مردمی را دارد کد 818026602015 شماره ثبت این گروه در بسیج سازندگی شهر مقدس قم می باشد شماره حساب 4420447442 نزد بانک ملت و شماره کارت 6104337770108684 نزد بانک ملت ؛ هر دو به نام گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت می باشند که حسابی حقوقی می باشند.

2- جهت صدق یا کذب خدمات رسانی ما ، از همه خبرنگاران ، مسئولین و خیرین دعوت می کنیم که خدمات و پروژه های ما از نزدیک دیدار فرمایند و به تک تک ایتام و مددجویان و بیماران ما سر بزنند از عنبرآباد گرفته تا رودبار و کهنوج و قلعه گنج و منوجان تا زبرنگ و ریتک سیستان و بلوچستان و …..

3- تمام رسیدهای بانکی که از سال 1381 تا به امروز به مناطق محروم کمک داده ایم موجود است .

4- آقای فرماندار آیا بهتر نبود قبل از اظهار نظر ؛ فعالیتهای ما را از کمیته امداد ، آموزش و پرورش ، شبکه بهداشت ، جهادکشاورزی و سازمان تبلیغات عنبرآباد استعلام می فرمودید ؟

5- اگر دولت چند میلیارد در فلان روستا هزینه کرده وظیفه اش بوده حق مسلم مردم بوده ضمن اینکه دولت های قبلی به جنوب کرمان خیلی بدهکارند ولی ماها وظیفه ای نداشتیم که کاری کنیم آقای فرماندار این بجای تشکرتان هست ؟کمک که نمی دهید هیچ چوب لای چرخ هم می گذارید ؟

6- ما این لباس مقدس را پوشیدیم تا مسئولین بی مسئولیت نتونند از پست و مقامشان سوء استفاده بکنند این لباس کفن ماست ما به نیت شهادت این لباس را پوشیدیم نه به نیت نان و نام

7- این نظام را کسانی بدنام می کنند که خادمان پابرهنگان را خائن می نامند

8- شما چطور خود را مسئول می دانید در حالی که نمی دانید دانش آموزان در طول8- 9 ماه تحصیلی در روستای عشایری عنبرآباد ثابت می مانند و بعد از تعطیلی مدارس بعضاً نقل مکان می کنند و سال تحصیلی بعد دوباره به روستای خود برمی گردند
نگاه شما به روستاهای عشائری مثل نگاه بعضی از مسئولین تهرانی است که تا نام عشائر را می آوری فکر می کنند یعنی ییلاق قشلاق ؛ 6 ماه این ور 6 ماه اون ور ؛ در حالی که اصلا اینطور نیست واقعا متاسفم بر این اطلاعات غلط و اشتباه شما ؛ تازه حتی اگر بخواهیم بر اساس اطلاعات غلط شما حکم کنیم آیا از سهمیه بیت المال یک اتاق 12 متری در ییلاق و یک اتاق 12 متری در قشلاق به عنوان مدرسه به آنان نمی رسد ؟
آقای فرماندار می شه بهم بگی از این روستاها کدام یک به معنای واقعی کلمه عشایرند؟
کنارستان – روداب پایین – روداب وسطی – روداب بالا – درچشمه – کویز بالا – چهارتخته – اسمیری – آغین – بندریز – تیدران سرجنگل – بهبود- سوروئیه – کرم – کلجک – کوشک کلجک – پیدن کوئیه – شیر کوشی – گودگان – نرگسان – چشمه بنه – لجاراب (شهرک ترشاب ) – دل مهدی – حاجی آباد بنگلو – آسیاباد – گنج آباد – بنگلو – تنگ شاه- پشت گردن – اسفند – کلیجون سنته – بوسه هاک – علی آباد – کلچات

9- در مورد سپاه هم که گلایه فرموده بودید ؛ بله ما هر چه داریم از سپاه و بسیجه اما با علی در بدر بودن شرط نیست ای برادر نهروان در پیش روست همینقدر بهتون بگم که ازشون نیرو خواستیم اومده بودند یه پارچه زده بودند روی پروژه جهادی ما ( ساخت خانه یکی از مددجویان ) که روش نوشته بود اردوی یک روزه و در طرف دیگر یه پارچه زده بودند اردوی 15 روزه ؛ چند تا عکس انداختند و رفتند

10- آقای فرماندار شما چطور می فرمائید که چرا تاکنون سپاه هرچه مدارک هویتی ازمون خواستند ارائه ندادیم ؟ در حالی که ما به کرّات از بسیج سازندگی کرمان برای فرماندهی محترم سپاه عنبرآباد نامه آوردیم

ضمنا در ذیل تشویق نامه های گروه را ملاحظه بفرمائید .

11- آقای فرماندار معلوم الهویه !!! اگه ما که مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت و ملبس به لباس مقدس روحانیت هستیم و چهارساله با هم ارتباط داریم مجهول الهویه ایم لطفا بفرمائید معلوم الهویه کیست ؟ آقازاده ها و کاخ نشینان ؟؟؟

آقای فرماندار شمائی که سنگ ولایت را به سینه می زنید هیچ شنیده اید که ولایت می فرماید لب انتظار ما از شما دانشجویان عدالتخواهی است .
آقای فرماندار می دانی مجهول الهویه کیست ؟ مجهول الهویه کسی است که ظاهر و باطنش متفاوت است ، مجهول الهویه کسی است که ……..
آقای فرماندار ! اگر از شما تعریف و تمجید می کردیم می شدیم معلوم الهویه ؟

12- شهریور ماه 92 هفدهمین اردو جهادی بود که گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت در روستاهای خضرآباد ، گزآباد علیا ، شهرک دوساری ، مهتابی زیارت و حاشیه عنبرآباد برگزار کرد لطفا می شود مقدار عدِّه و عُدِّه ای که شما در طی این چند سال به گروه ما مساعدت فرمودید را بیان بفرمائید ؟؟؟ به جز ماشینهایی که یه روز می دادید یه روز نمی دادید ؟ و بعضاً حتی پول بنزینش را هم از خودمان می گرفتید ؟ شاید یادتان رفته باشد که در اردوهای گذشته حتی پول پنچری خاور شهرداری را هم از ما گرفتید ؟ برادر مشایخی ما آردها را برای خودمان نمی بردیم برای کپرنشینان شما در جبل بارز جنوبی می بردیم راستی ببخشید می شه بگید نقش شما در این اردوهای ما چی بود غیر از اینکه خودمان می رفتیم و با تک تک ادارات هماهنگی می کردیم ؟ داداش من اگر قرار باشه ما خودمون بریم و با تک تک ادارات هماهنگ کنیم پس فرمانداری رو گذاشتند برای چی ؟ هر وقت ماشین می خواستیم یا می گفتند آقا موقع انتخاباته ماشینها همه بسیج شدند رفتند نقاط کور رو شناسائی کنند یا می گفتند ماشین پنچره یا می گفتند دوهفته است که خرابه یا می گفتند راننده نداره یا می گفتند الان وقت اداری تمام شده یا می گفتند الان تعطیلاته و هزار و یک بهانه دیگر ؛ راستی برای شما جون مردم مهمتر یا آهن و لاستیک ماشین !!!با ماشیناتون که نرفتیم پیک نیک از تفریحات و تعطیلاتمون زدیم اومدیم مناطق صعب العبور خدمت رسانی به کپرنشینان

13- آقای فرماندار عزیز! بیش از یکساله که نیسانی را که بخشداری مردهک برای توزیع ارزاق و البسه در جبل بارز جنوبی برامون فرستاد راننده اش یک در میون زنگ می زنه و می گه پس این بخشداری کی پول ما رو می ده ؟؟؟ چند بار هم به شما گفتیم اما دریغ از یک همکاری !!!
پیامبر (صل الله علیه و آله و سلّم) :
يَا بَا ذَرٍّ إِنِّي أُحِبُّ لَكَ مَا أُحِبُّ لِنَفْسِي- إِنِّي أَرَاكَ ضَعِيفاً فَلَا تَأَمَّرَنَّ عَلَى اثْنَيْنِ- وَ لَا تَوَلَّيَنَّ مَالَ يَتِيمٍ‏ بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهارج‏72 ص5 ای اباذر ! من آنچه را که برای خودم دوست دارم برای تو نیز دوست دارم ؛ همانا من تورا (از حیث مدیریتی ) فردی ضعیف می بینم پس حتی بر دو نفر حکومت نکن و متولی مال یتیم نشو .

14- آقای فرماندار دلسوز و ولایی ! شمائی که به کارخانه رب گوجه می گوئید اگر لاستیک فرغونتون در یک نصف شب خراب شد به من فرماندار زنگ بزنید می تونی بهمون بگی که وقتی ما در ترشاب مردهک با هزار و یک بدبختی داشتیم حسینیه می ساختیم شما کجا بودید ؟
می دونی به دلیل عدم همکاری شما در امر ترابری ، جنازه پراید دوستمان برگشت به ایشان ؟ می دونی به علت استفاده از آب آلوده ترشاب تا چند ماه معده بچه هامون درد می کرد و مداوا هم اثری نمی کرد ؟ می دونی به خاطر نداشتن یه نردبان چه خطراتی برای بچه های ما ایجاد شد ؟ می دونی ………

15- آقای فرماندار عزیز می دونی گروه جهادی بدون ابتدائی ترین امکانات در منطقه شما چه پروژه ها و خدماتی رو انجام داده است از حسینیه ترشاب و عبدالله آباد و حجت آباد و پشت کوه دوساری و گزآباد علیا گرفته تا خانه قرآنی حاجی آباد فلاح و خضرآباد و ساخت دهها حمام و دستشوئی و تکمیل خانه ایتام و مددجویان و خرید زمین برای آنان و حامی یابی برای حدود 200 یتیم در کرمان و سیستان و بلوچستان و پرداخت هزینه درمانی دهها بیمار و پرداخت میلیونها تومان قرض الحسنه و تهیه جهیزیه و انجام دهها فعالیت فرهنگی و …..

16- آقای فرماندار بنده شما را به یک مناظره در جمع همه اصحاب رسانه در روستای عبدالله آباد دعوت می کنم .
17- اجمالی از خدمات گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت :
گروه جهادی ـ تبلیغی فدائیان عدالت از سال 81 تا سال 92 ؛ با عضویّت دهها برادر و خواهر دانشجو ، طلبه ، استاد دانشگاه ، خیّرین و نیکوکاران ، پرستاران و پزشکان ، مهندسین و عموم مردم با انجام فعّالیّتهای ذیل ممهور نمودن مدال غلامی خود را به دستان مبارک حضرت ولی عصر (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) مسئلت می نماید و از خداوند منّان طول عمر پر برکت و عزّت دنیوی و اخروی همۀ نیکوکاران ، خیرین و دوستان جهادگر را خواهان است .
گروه جهادی ـ تبلیغی فدائیان عدالت با 26 سفر جهادی و راه اندازی 17 اردوی جهادی تا به امروز خدمات گسترده ای در زمینه های رفاهی ، پوشاکی ، خوراکی ، بهداشتی ، درمانی ، فرهنگی ،قرآنی ، علمی ، آموزشی ، مالی ، عمرانی ، کشاورزی ، اشتغال آفرینی ، قرض الحسنه ای و … به مردم کپرنشین و مستحق در مناطق محروم و کپرنشین عنبرآباد و قلعه گنج و رودبار کرمان ، نیک شهر سیستان و بلوچستان ، دهستان زلزله زده حتکن زرند کرمان ، تخت چان پل دختر و بازفت چهارمحال و بختیاری و مستبصرین ( مشرَّف یافتگان به دین مبین اسلام و مذهب تشیّع ) ارائه نموده است .
، حامی یابی برای200 یتیم مناطق محروم عنبرآباد و قلعه گنج کرمان و نیک شهر سیستان و بلوچستان ، حمایت از ایتام نخبۀ عنبرآباد کرمان ، حمایت از بهائیان مستبصر ( مسلمان شده ) ، اشتغال آفرینی ، راه اندازی دامداری و دو باب مغازه ،خرید چند دستگاه چرخ خیاطی و آبسردکن ، انجام دهها پروژۀ عمرانی ( شامل مسجد ، مهدیه ، حسینیه ، دهها حمّام و دستشوئی ، لایروبی قنات ، خرید زمین مسکونی برای چند خانواده یتیم ، تکمیل خانۀ نیمه کارۀ دو خانوادۀ مددجو ، زمین کشاورزی ) ، آب رسانی به دو روستای عبدالله آباد عنبرآباد با اعتباری بالغ بر 10 میلیون تومان ، لوله کشی کشاورزی در روستای مهتابی زیارت با اعتباری بالغ بر 9 میلیون تومان ، توزیع میلیونها تومان اقلام نقدی و غیر نقدی ( البسه ، پتو ، دشک ، کفش ، دمپائی ، برنج ، روغن ، آرد ، گوشت قربانی دهها گوسفند و … ) ، توزیع صدها هزار تومان اقلام بهداشتی ، ویزیت رایگان دهها نفر به همراه داروی رایگان ، کمک هزینۀ درمانی دهها نفر ، ارائۀ میلیون ها تومان تسهیلات قرض الحسنه ای ، تقدیم میلیونها تومان سهم سادات به سادات محروم ، تقدیم میلیونها تومان سهم امام به مناطق محروم با اذن مراجع معظم ، کمک هزینه به کمیته امداد عنبرآباد برای خرید سامانه ارسال پیامک ، ارائۀ دهها مقاله علمی و پژوهشی ، اطّلاع رسانی در جراید و فضای مجازی ، راه اندازی وبلاگ ، انتخاب توسط بنیاد غیر دولتی طلایه داران جهاد به عنوان گروه جهادي نمونه كشور و كسب جایزه ویژه … همه و همه قطره ای است از الطاف بی کران دریای رحمت الهی به این گروه

لوح تقدیر وزارت ورزش و جوانان توزیع آرد - نامه کمیته عنبرآباد

تائیدیه گروه توسط مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم کشور

 1. مصطفی معراجی
  31 مارس 2014

  اینجانب شاهد خدمت صادقانه حجه الاسلام فراهانی در این چند سال در مناطق محروم خاصه منطقه عنبرآباد بوده ام و همچنین به عینه شاهد سنگ اندازی مسئولین این منطقه از جمله فرماندار آن بوده و هستم و از خداوند برای حجت الاسلام فراهانی طلب توفیق روز افزون و برای امثال جناب مشایخی طلب هدایت دارم.

 2. علیرضا شادمان
  21 نوامبر 2014

  خداوند خیر بده به این مرد بزرگ که خود از نزدیک شاهد تلاشها و خدماتش بوده ام. دردمندی که به راستی و در عمل سیره زندگی اش پیامبر گونه است.
  جرش با صاحب اصلی کار. به خدا قسم ذره ای در این مرد ریا و تزویر نیست.

 3. باجولوند از زاغه لرستان
  14 دسامبر 2014

  به نام خدا
  باسلام
  ما نیز از خداوند متعال خواستارم جناب آقای حجه الاسلام محمدرضا فراهانی را که ، انسانی صادق ، آگاه به مسائل شرعی و اجتماعی ، باخرد ، باادب ، سخت کوش ، صبور ، با حیا ، دیندار ، نترس و رک …. می باشد، در پناه خودش مصون و محفوظ نگه دارد.ضمنا آقای فراهانی معمولا برای اثبات تک تک گفته هایش مدرک و مستند دارند،خوبه روابط عمومی فرمانداری محترم هم اگر پاسخی داشت جهت روشن شدن افکار عمومی ارائه می داد.

 4. با انصاف
  9 فوریه 2015

  آقا واقعا شرم آوره،خجالت داره برید استغفار کنید ای مسئولینی که فقط دم از حمایت از مردم و ازین جور شعارها و حرفامیزنید.من خودم با چشم خودم تلاشها و زحمات مخلصانه و بدون هیچ چشم داشت حاج آقا فراهانی این برادر عزیزمون رو تو منطقه جنوب کرمان دیدم،الان که این حرفای آقای فرماندار رو که خوندم من بجای ایشون خجالت کشیدم.واقعا این حرفا یعنی چی؟خیلی جالبه خودتون به دادمردم نمیرسید هیچ،نمیذارید بقیم به مردم کمک کنن؟چرا اکثر مسئولین ما بجای کمک کردن کاری میکنن که مشکل تو روند کار وارد بشه؟آقای فرماندار خیلی واژه سنگینی بکار بردی،مجهول الهویه بودن یه بنده خدا که واقعا نیت خیر داره و فقط هدفش کمک کردن به مردم مظلوم و به تصویر کشیدن مظلومیتشونه،اونم تو لباس مقدس روحانیت واقعا چیز عجیبیه!!! امیدوارم که اون دنیا بتونی جوابگوی این حرفت باشی.درضمن حاج آقا فراهانی برای گفته های خودشون دلیل و سند ارائه کردن،به عبارت بهتر همه حرفاشون مستنده،چه خوبه که شماهم واسه حرفایی که زدین سند بیارین. حرف آخرم اینکه دست ازین کارها بردارید،شماهم در کنار بقیه کمک کنیدکه ان شاءالله وضع مردم منطقه بهتر بشه.
  اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا…

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: