دوشنبه 07 اکتبر 13 | 11:53

«در بوته نقد» رونمایی می‌شود

موسسه خانه کتاب مراسم بزرگداشت سید علی موسوی گرمارودی را به همراه رونمایی از کتاب «در بوته نقد» مجموعه نقدهای وارد شده بر اشعار وی را ششم آبان ماه سال جاری در سرای اهل قلم برگزار می‌کند.


گرمارودیمراسم بزرگداشت سید‌علی موسوی گرمارودی شاعر و مترجم به همت خانه کتاب ششم آبان ماه در سرای اهل قلم برگزار می شود،‌ این بزرگداشت در سلسله بزرگداشت‌هایی است که سال گذشته خانه کتاب برای محمدعلی مهدوی‌راد،‌ محمد حائری و علی شریعتمداری برگزار کرد.

هم‌چنین خانه کتاب در این مراسم ار کتاب «در بوته نقد» مجموعه نقدهای وارد شده به اشعار سید علی موسوی گرمارودی که توسط خود این شاعر گردآوری شده رونمایی خواهد کرد،‌ در این مجموعه نقدهایی از سوی احمد مهدوی‌دامغانی،‌ بهاء‌الدین خرمشاهی، محمدکاظم کاظمی،‌ محمد جان شکوری و… منتشر شده است.

در این اثر 18 نقد از میان30 نقد وارده بر شعرهای این شاعر و مترجم قرآن و صحیفه سجادیه که در طول 20 سال اخیر نوشته شده‌اند،‌ گردآوری شده است.

سید علی موسوی گرمارودی علاوه بر فعالیت در حوزه شعر و نقد ادبی به مترجمی قرآن ،‌ صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه نیز پرداخته است،‌ که ترجمه وی از نهج‌البلاغه به زودی به پایان می‌رسد.

«عبور»،‌ «در سایه‌سار نخل ولایت»، «سرود رگبار»، «در فصل خون»، «ناکجا آباد»، «دستچین»، «باران اخم»،‌ ترجمه قرآن،‌ ترجمه صحیفه سجادیه و … بخشی از آثار وی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: