پنج‌شنبه 30 سپتامبر 10 | 10:12

غارت منابع نفتي لبنان توسط رژيم صهيونيستي

يك پژوهشگر مكزيكي در مقاله‌اي با اشاره به غارت منابع نفتي لبنان توسط اسرائيل مي‌نويسد: مقامات اين رژيم ادعا مي‌كنند كه سه ميدان نفتي كشف شده در لبنان در “منطقه ويژه اقتصادي ” رژيم صهيونيستي قرار دارد.


«آلفردو جليف رام» (Alfredo Jalife-Rahme) ، پژوهشگر مكزيكي و متخصص امور بين‌الملل، در مقاله‌اي كه در سايت «ولترنت» منتشر شد، با مرتبط دانستن حمله رژيم صهيونيستي به غزه با ذخاير نفت و گاز موجود در سواحل مديترانه‌اي غزه، يادآوري مي‌كند: رئيس مجلس لبنان “نبيه بري ” كه مورد حمايت حزب‌الله نيز هست، اين بحث را مطرح كرد كه رژيم صهيونيستي به “امارات نفتي ” تبديل شده است كه نفت و گاز ديگران را استخراج و مصرف مي‌كند. اين ميادين نفت و گاز، چنانچه در نقشه‌ها مشهود است، در آب‌هاي متعلق به لبنان قرار دارد.

لبنان در برابر رژيم صهيونيستي محكوم به تجربه‌اي است كه سال‌ها قبل مكزيك در برابر ايالات متحده داشته است. در آن زمان، ميادين نفتي مرزي مكزيك و آمريكا، توسط شركت‌هاي نفت و گاز تگزاس كه از تكنولوژي پيشرفته براي دزديدن و مكش ميادين نفتي برخوردار بودند، به صورت يك‌جانبه غارت شد و مكزيك بي‌نصيب ماند.

مقامات رژيم صهيونيستي در اداره “زيرسازي ملي ” در كنار شركت تگزاس نوبل انرژي و شركت نروژي پتروليوم ژئو سرويس، ادعا مي‌كنند كه سه ميدان نفتي كشف شده در لبنان در “منطقه ويژه اقتصادي ” رژيم صهيونيستي قرار دارد. بايد گفت كه غيب‌گويي جغرافيايي اين رژيم، از دقت فوق‌العاده‌اي برخوردار است!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.