چهارشنبه 09 اکتبر 13 | 12:14

جشنواره‌ای در ایران برای آمریکای جنوبی

پس از مراسم افتتاحیه، برنامه های این جشنواره در قالب اجرای موسیقی محلی، نمایش، جشنواره صنایع دستی، جشنواره غذا و نمایشگاه عکس برگزار می شود.


جشنوارهبه گزارش تریبون مستضعفین جشنواره فرهنگی هنری آمریکای جنوبی به مناسبت روز ملی مقاومت بومیان ونزوئلا در برابر استعمارگران، از 22 تا 25 مهر ماه به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

امیر حسین تابع جماعت مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: پس از مراسم افتتاحیه، برنامه های این جشنواره در قالب اجرای موسیقی محلی، نمایش، جشنواره صنایع دستی، جشنواره غذا و نمایشگاه عکس برگزار می شود.

وی به برپایی دو نمایشگاه عکس در دو نگارخانه فرهنگسرای ارسباران اشاره کرد و گفت: یکی از این دو نمایشگاه به موضوع مبارزات در آمریکای جنوبی اختصاص دارد و در نمایشگاه دیگر تصاویر مناظر و زیبایی های طبیعی کشورهای آرژانتین، بولیوی، برزیل، کوبا، نیکاراگوئه، مکزیک، اوروگوئه و ونزوئلا در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

تابع جماعت به برپایی نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی آمریکای جنوبی در محوطه باز فرهنگسرای ارسباران اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه محصولات هنرهای سبدسازی، ننو، بانوج، دوخت کیف و لباس، سفال گری، سرامیک سازی، منبت کاری، زیورآلات، لوازم شکار و ماهیگیری و آلات موسیقی این منطقه ارائه خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: کافی شاپ این فرهنگسرا به منظور معرفی فرهنگ غذایی مردم آمریکای جنوبی به ارائه غذاهای بومی این منطقه اختصاص خواهد یافت. یکی از سالن های فرهنگسرا نیز به نمایش شبانه فیلم های آمریکای جنوبی اختصاص یافته است.

تابع جماعت به اجرای دو گروه موسیقی کوبه ای و گروه «بیتوآیا» که در راستای مقاومت مردم آمریکای جنوبی قطعاتی را ساخته اند، در مدت برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: گروه نمایشی از آمریکای جنوبی به صورت روزانه در سالن اصلی فرهنگسرا برنامه اجرا خواهند کرد. این گروه متعلق به مؤسسه آکادمیک تئاتر «فافید» است که سه نمایش را با عناوین «مانوئلیتا، آزادی بخش، آزادی خواه»، «مونولوگ سیمون بولیوار» و «تاریخی که خوب نقل می شود» اجرا خواهند کرد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه تصریح کرد: مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در تهران و جمعی از سفرای منطقه آمریکای جنوبی و کشورهای مختلف و مسئولان فرهنگی هنری کشور در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: این برنامه با همکاری سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و انجمن دوستی ایران و ونزوئلا برگزار می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: