جمعه 01 اکتبر 10 | 20:39

واشنگتن‌پست: آمريكايي‌ها چند عراقي را براي «تفريح» كشتند

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشي از ارتباط نظاميان آمريكايي متهم به كشتار غيرنظاميان افغان براي “سرگرمي و تفريح ” با قتل 3 غيرنظامي عراقي در سال 2004 خبر داد.


چندي پيش روزنامه آمريكايي “واشنگتن‌پست ” گزارشي منتشر كرد 5 نظامي آمريكايي براي “تفريح و سرگرمي ” غيرنظاميان افغان را طي ماه‌هاي گذشته مي‌كشتند.

اين نشريه آمريكايي در گزارش جديدي نوشت: در بازجويي‌هاي صورت گرفته مشخص شده است كه يكي از اين 5 نظامي آمريكايي كه با اتهامات مربوط به قتل غيرنظاميان افغان مواجه است، با كشتار چندين غيرنظامي عراقي در سال 2004 نيز در ارتباط است.
بنا بر اين گزارش، ارتش آمريكا در حال بررسي مجدد حوادث سال 2004 است كه در آن “كلوين آر. گيبس ” نظامي آمريكايي مرتبط با كشتار غيرنظاميان افغان در ماه‌هاي گذشته ميلادي به همراه برخي ديگر از نظاميان اين كشور به يك خانواده غيرمسلح عراقي كه با خودروي خود در حال عبور بودند، شليك كرده و 3 نفر از اعضاي اين خانواده از جمله يك كودك را كشتند.

يكي از مأمورين ويژه فرماندهي بازجويي جنايي ارتش آريكا گزارش كرد كه در بازجويي‌هاي ارتش آمريكا در ماه مه يك تصوير ترسيم شده از 6 جمجمه روي بدن اين نظامي پيدا شد كه بعدا مشخص شد وي با نقاشي كردن جمجمه افرادي كه مي‌كشته روي بدنش تعداد مقتولين خود را به خاطر مي‌سپرده است.

بنا بر اين گزارش، 3 جمجمه از اين تصاوير به رنگ قرمز بودند كه به نشانه كشتن 3 غيرنظامي در عراق ترسيم شده بودند. 3 جمجمه ديگر به رنگ آبي نشانه مقتولين وي در افغانستان بودند.
گيبس به همراه “جرمي مورلاك “، “اندرو هلمز “، “مايكل وگنون ” و آدام وينفيلد “، پنج نظامي هستند كه متهم به كشتار غيرنظاميان افغان براي سرگرمي در ولايت قندهار واقع در جنوب افغانستان طي چند ماه اخير هستند.

بنا بر اين گزارش، روز چهارشنبه “جرمي مورلاك “، 22 ساله كه متهم به تشكيل اين گروه بود و براي سرگرمي غيرنظاميان افغان را مي‌كشتند، به قتل 3غيرنظامي افغان با ديگر دوستان خود اعتراف كرد.
اين نظاميان آمريكايي همچنين متهم هستند كه پس از اينكه اين غيرنظاميان را مي‌كشتند اجزاي بدن آنها را قطعه قطعه كرده و از آنها عكس مي‌گرفتند و در نهايت نيز بخش‌هايي از بدن آنها از جمله جمجمه و استخوان‌هاي آنها را با خود مي‌بردند.

اين گزارش افزود: تصاوير گرفته شده از اجساد غيرنظامي‌هاي افغان توسط اين نظاميان آمريكايي مي‌تواند خشم مردم سراسر جهان برانگيزد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.