یکشنبه 13 اکتبر 13 | 11:35

خودروسازان اروپایی به ایران می‌آیند

مشاور انجمن خودرو سازان از حضور شرکت های خودروساز اروپایی تا ۲ ماه آینده در ایران خبر داد و گفت: با تعاملات صورت گرفته میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سیاست های جدید وزارت صنعت در بخش خودرو به مرحله نهایی رسیده است.


داود میرخانی رشتی، با اشاره به همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران که در هشتم آذرماه در تهران برگزار خواهد شد، اظهارداشت: مقرر است در این همایش از تمام شرکت‌های مادر تحت قرارداد با خودروسازان ایرانی دعوت و در قالب کارگروه های تخصصی رایزنی های مؤثری برای صنعت خودروی کشور انجام گیرد.

وی ضمن بیان این مطلب که در این همایش با ارزیابی مشکلات صنعت خودرو تفاهماتی نیز انجام خواهد شد، افزود: در همایش بین المللی خودروسازی از جمله نیسان، کیا، رنو، پژو و سوزکی حضور خواهند یافت البته شرکت‌های هیوندا و فولکس واگن که قرار آنها با خودروسازان ایرانی تمام شده‌است نیز هم در همایش مذکور حضور خواهند یافت.

مشاور انجمن خودروسازان با مثبت ارزیابی کردن برگزاری این گونه همایش‌های بین المللی، گفت: حضور شرکت‌های اروپایی در ایران نشان از آن دارد که تحریم های بین المللی در تبادلات تجاری بی تأثیر بوده و امریکا می‌بایست در این رابطه تجدید نظرهایی را اعمال نماید.

میرخانی رشتی اضافه کرد: البته با حضور این شرکت ها در ایران نباید توقع آنی رفع تمام مشکلات ناشی از تحریم را داشت بلکه باید با همکاری تمام دستگاه های کشور تصمیمات مناسبی برای رفع بحران فعلی صنعت خودرو انجام گیرد.

سیاست های جدید وزارت صنعت در بخش خودرو به مرحله نهایی رسیده است

وی با اشاره به جلسات متعدد شورای سیاست گذاری خودرو که با حضور خودروسازان و وزیر صنعت معدن و تجارت برگزاری می‌شود،گفت: در این جلسات پیشنهادات مختلفی برای کمبود منابع و سرمایه در گردش شرکت‌های خودروساز مطرح شده است که با تعاملات صورت گرفته میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به مرحله نهایی رسیده است.

مشاور انجمن خودرو سازان ضمن بیان این مطلب که تنها خریدار خودروهای سنگین برای حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی است، افزود: تعاملات بین وزارت‌خانه ها نقش مؤثری برای عدم اعلام تصمیم نهایی شورای سیاست گذاری خودرو داشته است که در صددیم با رایزنی های کارآمد سیاست های جدید وزارت صنعت را به تصویب این شورا برسانیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: