سه‌شنبه 15 اکتبر 13 | 11:46

یک افشاگری جدید از آژانس امنیت ملی آمریکا

اسناد جدید افشا شده حکایت از آن دارد که آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات میلیون ها دفترچه آدرس (آدرس بوک) ای میل های کاربران مختلف را در اختیار دارد.


بعد از مشخص شدن این موضوع که آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات جمع آوری شده از فعالیت‌های آنلاین کاربران را بدون هیچ دلیل خاصی برای دست کم یک سال نگهداری می‌کند امروز سه شنبه اعلام شده که این نهاد جاسوسی به‌ای میل میلیون‌ها کاربر اینترنت دسترسی داشته و اطلاعات موجود در آدرس بوک (دفترچه آدرس) این کاربران کاملا در اختیار آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.

خبرگزاری فرانسه در این رابطه می‌نویسد: آژانس امنیت ملی آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات موجود در‌ای میل و مسنجر‌ها (پیام بر، نرم افزار ارسال و دریافت پیام‌های فوری) صد‌ها میلیون کاربر اینترنت از سراسر جهان است و بدین وسیله آدرس بوک‌ای می‌ل‌های این افراد کاملا در اختیار آژانس‌های جاسوسی ایالات متحده قرار دارد.

واشنگتن پست نیز در این رابطه می‌نویسد: بر اساس برنامه جمع آوری اطلاعات، اطلاعات موجود در آدرس بوک‌ها و افرادی که‌ای میل برای آن‌ها ارسال می‌شود جمع آوری شده و ذخیره می‌شوند.

این موارد با توجه به اسناد جدیدی که توسط «ادوارد اسنودن» مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اختیار روزنامه واشنگتن پست قرار گرفته، افشا شده است.

در بخشی از این اسناد آمده که در هر سال اطلاعات بیش از ۲۶۰ میلیون کاربر توسط آژانس امنیت ملی آمریکا جمع آوری می‌شود. این در حالی است که آژانس امنیت ملی آمریکا از اظهار نظر و یا پاسخگویی در مورد این گزارش خودداری کرده است.

پیش‌تر اغلب مقامات دولت آمریکا از برنامه جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی این کشور که به پریسم شهرت دارد، دفاع کرده و آن را برای حفظ امنیت ایالات متحده ضروری دانسته بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: