جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ | ۱۲:۳۹
تقدیم به روح بلند شهید نادر مهدوی

«مرگ بر آمریکا»، عهد ما با امام خمینی (ره)

احمدرضا بیضایی

شعار «مرگ بر آمریکا» را حضرت روح الله (ره) در دهان ما گذاشته و راه ما از راه آنها که بعد از او «بعض نسبت‌های بی‌واقعیت» به او می‌دهند جداست. همینطور، «خط امام» از خط آنها که «مرگ بر آمریکا» ندارند جداست. ما این جمله امام خمینی (ره) را که «تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم» به هیچ خوابی از هیچکس نخواهیم فروخت…


احمدرضا بیضایی – برای رفتن به شناسایی در نزدیکی مرز ترکیه قرار بود بروند پای هلی‌کوپتر. وقت اذان بود که رسیدند جلوی مقرشان. وضو گرفتند. صمد قدرتی، آقا مهدی را فرستاد جلو و نمازش را به او اقتدا کرد. بعد از نماز راه افتادند که بروند محل هلیکوپترها. توی راه، آقا مهدی با تسبیحش یک دور«مرگ بر آمریکا» گفت! بعد گفت: آقای مشگینی گفته ثواب «مرگ بر آمریکا» کمتر از نماز نیست…

حکایت ما و «مرگ بر آمریکا» این است برادر! دنبال کس دیگری راه نیفت که گم می‌شوی در راه! راه، راه شهداست و در اسلام امام خمینی (ره) ثواب «مرگ بر آمریکا» کمتر از نماز نیست. نپرس چرا باید «مرگ بر آمریکا» بگویی که مهدی باکری می‌گفت: «تا زمانی که آمریکا هست مردن جز با شهادت معنا ندارد». اگر بنا باشد «مرگ بر آمریکا» نگویی، فردا باید «مرگ بر اسرائیل» را هم نگویی و پس فردا «هیهات منا الذلة» را و فردای آن، مثل آن عالم اخلاقی که لعن کردن یزید را در کتاب خود از آفات زبان شمرده، «مرگ بر آمریکا» گفتن را از آفات زبان بدانی! صحرای بلا به وسعت تاریخ است و حسین بن علی (ع) وقتی در برابر سپاه فاجعه فریاد میزد: «آگاه باشید که این زنازاده‌ی فرزند زنازاده، مرا میان ذلت و شمشیر مخیر کرده و ذلت از ما دور است» این فریاد را برای تاریخ سر می‌داد و امام با خدا عهد دارد که حجت را بر بندگانش تمام کند. نپرس که چرا باید «مرگ بر آمریکا» بگویی؛ آنهایی که می‌گویند نگوییم و به مردی همچون امام خمینی (ره) که تمام عمرش به مبارزه با شیطان گذشته «بعض نسبت‌های بی‌واقعیت» می‌دهند، اسیر ضعف‌های نفس خود هستند. بزرگترین ضعف انسان «ترس» است و تا نفس خودت را از این رذیله مهذب نکرده باشی، همچنان در شک باقی خواهی ماند که «مرگ بر آمریکا» را بگویی یا نه تا آنجا که بالاخره در دام ابتلایی که روزگار برای تو پهن کرده بلغزی و امام (ره) را بر نفس خود تطبیق کنی و بعد بگویی «امام موافق حذف مرگ بر آمریکا بودند» تا راهی به روشنی راه امام خمینی (ره) را بسوی برهوت تردید کج کرده باشی. «ضحاک بن عبدالله مشرقی» عصر عاشورا از جبهه حق گریخت بعد از آنکه صبح تا عصر را در رکاب امام شمشیر زده بود. ترس، تردید می‌آورد و تردید تو را از حسین (ع) جدا می‌کند و کاش کار به جدا شدن از حسین (ع) تمام شود و زبانت به «امام حسین (ع) موافق حذف هیهات منا الذلة بودند» نچرخد!

مرگ بر آمریکا

برادر! سید شهیدان اهل قلم می‌گفت: غایت خلقت جهان پرورش انسانهایی است که بر هر چه شک و ترس و تردید است غلبه کنند و حسینی شوند و در این سخن خود، شهدا را مراد می‌کرد. او نوشته است از میان عواملی که آمریکا را در سلطه جهانیش یاری داده‌اند یکی هم ترس من و توست از او. می‌گفت: لذا آن کس که ضعیف‌تر است از قدرت آمریکا بیشتر می‌ترسد و انسانهایی وارسته و قدرتمند چون حضرت امام خمینی (ره) که پای بر فرق همه تعلقات نهاده‌اند و ترس را در وجود خویش کشته‌اند، به حقیقت می‌دانند و می‌گویند که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند». پیروان صادق امام خمینی (ره) را هم که ببینی سخت به او شباهت دارند. شهید «نادر مهدوی» را که می‌شناسی؟ او همان کسی است که وقتی CNN برای شکستن امام خمینی (ره)، هفتاد و دو ساعت پخش مستقیم از اسکورت نفتکش «الرخاء» توسط ناوهای آمریکایی برای عبور از تنگه هرمز گذاشته بود، رفت و این نفتکش را به قعر خلیج فارس فرستاد. او بیست و یک بار علیه ناوهای آمریکایی در خلیج فارس عملیات نظامی کرده است و در آخرین آنها به تلافی کشتار زائران بیت الله الحرام در حج خونین سال شصت و شش در نزدیکی اسکله‌های نفتی عربستان به مصاف ناوهای آمریکایی رفت و به شهادت رسید. کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که یکی مثل نادر مهدوی بر قایق موتوری بنشیند و به ناوگان تمام الکترونیکی شیطان حمله ببرد؟ اگر دنبال چنین شجاعت و توکل و عشقی در وجود خود گشتی و پیدا کردی که هیچ! تو هم داخل در حلقه پیروان صادق خمینی (ره) هستی اگر نه بهتر است دیگر به زبان زیارت عاشورا نخوانی و «یا لیتنا کنا معکم» نگویی که فردا در حلقه یاران مهدی (عج) هم نباشی شاید. «ترس» دل را دچار «مرض» می‌کند و این مرض کار تو را می‌سازد تا آنجا که تو را وادار کند بجای مبارزه با استکبار بسوی آنها شتاب کنی از ترس آنکه از آنها ناگواری به تو برسد یا عرصه را بر تو تنگ کنند. نخوانده‌ای که «فتری الذین فی قلوبهم مرض یسارعون فیهم یقولون نخشی ان تصیبنا دائرة»؟

شعار «مرگ بر آمریکا» را حضرت روح الله (ره) در دهان ما گذاشته و راه ما از راه آنها که بعد از او «بعض نسبت‌های بی‌واقعیت» به او می‌دهند جداست. همینطور، «خط امام» از خط آنها که «مرگ بر آمریکا» ندارند جداست. ما این جمله امام خمینی (ره) را که «تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم» به هیچ خوابی از هیچکس نخواهیم فروخت تا آرزوی او را برای بصدا در آوردن ناقوس «مرگ بر آمریکا» از کلیساهای جهان در کنار کعبه مسلمین، محقق کنیم. خدعه، خوی جدایی ناپذیر شیطان است و اگر امام خمینی (ره) آمریکا را «شیطان بزرگ» می‌خواند بدنبال انگی برای چسباندن به نظام استکباری آمریکا نبوده. امام (ره)، بقول سید شهیدان اهل قلم «زین العرفا» بود و در نزد عرفا نسبت اسم با مسمی نسبتی حقیقی است. حالا تو آمریکا را خواه همانطور که او تو را دشمن قابل احترام نامیده، دشمن قابل احترام بخوان خواه چیز دیگر.

  1. دانشجو
    ۲۳ مهر ۱۳۹۲

    خدایا ظهور حجتت را هر چه سریعتر برسان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: