جمعه 18 اکتبر 13 | 15:16
شعار «مرگ بر آمریکا» باز هم در کشور طنین‌انداز شد

خروش ملت در «جمعه شفافیت و صداقت با مردم» + تصاویر

در حالی که اخبار نگران کننده ای از محتوای مذاکرات هسته ای و بسته پیشنهادی طرفین به گوش می رسد, نمازگزارن تهران و برخی شهرستان های کشور با نامگذاری این جمعه به «جمعه شفافیت و صداقت با مردم» راهپیمایی های پرشور و گسترده ای پس از نماز جمعه برگزار کردند.


راهپیمایی ضدآمریکاییبه گزارش تریبون مستضعفین، به مناسبت امروز که از سوی کمیته صیانت از حقوق ملت ایران به عنوان «جمعه شفافیت و صداقت با مردم» نامگذاری شده بود، در شهرهای مختلف کشور راهپیمایی و تجمعاتی برگزار شد.

در حالی که اخبار نگران کننده ای از محتوای مذاکرات هسته ای و بسته پیشنهادی طرفین به گوش می رسد, نمازگزارن تهران و برخی شهرستان های کشور با نامگذاری این جمعه به «جمعه شفافیت و صداقت با مردم» راهپیمایی های پرشور و گسترده ای پس از نماز جمعه برگزار کردند.

در تهران نمازگزاران جمعه با تجمع گسترده در مقابل درب جنوبی دانشگاه تهران به سمت خیابان ۱۶ آذر راهپیمایی کرده و شعارهایی نظیر «مطالبه ی ملت، شفافیت صداقت» «مذاکره بهانه است، فریب دشمنانه است»، «ما پیروان مکتب حسینیم، با آمریکا همچون پیر خمینیم» «اگر به مردم بشود اعتماد، منافع ملی نمیره بر باد» «به آمریکای شیاد نمی کنیم اعتماد»، «خوش بینی به آمریکا، خیانت است خیانت» «این است شعار ملت، شجاعت شجاعت» سر دادند.

راهپیمایان ضمن قرائت قطعنامه پایانی این راهپیمایی از دولتمردان و مسئولین پرونده هسته ای در خواست کردند ملت ایران را از محتوای بسته پیشنهادی به غرب و امتیازاتی که قرار است به طرف مقابل داده شود آگاه کرده و نسبت به شایعاتی که در مورد پذیرش پروتکل ننگین الحاقی مطرح شده شفاف سازی نمایند.

قطعنامه پایانی این راهپیمایی به این شرح است:

ما نمازگزاران جمعه تهران ضمن محکومیت اظهارات تحقیرآمیز مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه تحریم های غرب ایران را مجبور به مذاکره کرده و همچنان از روی میز بودن همه گزینه ها علیه ملت ایران سخن می گویند اعلام می داریم:

۱-     مسئولین محترم دولتی لازم است نسبت به حقوق اساسی و اولیه ملت مبنی بر آگاه بودن از معامله ای که قرار است با غرب صورت بگیرد و امتیازاتی که قرار است از جانب ملت ایران داده شود احترام گذاشته و رویکرد امنیتی و مخفی کاری با مردم را کنار بگذارند و مردم را نامحرم نشمارند.

۲-     اظهار رضایت مقامات آمریکایی از مذاکرات ژنو بر ابهامات و سوالات ملت افزوده است به ویژه که از سوی اعضای تیم ایرانی نیز اعلام شده است که به غیر از پرونده هسته ای آماده مذاکره بر سر سایر مسائل مورد علاقه طرفین (از جمله مسائل منطقه ای) نیز هستند. بر این اساس مسئولین محترم لازم است در اولین اقدام، شفافیت و صداقت با مردم را در دستور کار خود قرار داده و قبل از آنکه از نظرسنجی در باب اصول اساسی انقلاب اسلامی سخن بگویند، برای پذیرش «پروتکل استعماری الحاقی» به نظر مردم –که بارها از تریبون های مختلف اعلام شده است- مراجعه کنند.

۳-     نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی لازم است با نظارت دقیق و کامل بر روند و محتوای مذاکرات از هرگونه اهمال و کوتاهی در صیانت از منافع و حقوق ملت جلوگیری نمایند.

همچنین راهپیمایی های مشابهی در شهرهای دیگر کشور از جمله مشهد، شیراز، شاهرود، قم و … نیز برگزار شده است.

20131018_131031

20131018_130653

IMG_7977

IMG_7981

DSC02368

DSC02381

DSC02390

 1. ناشناس
  18 اکتبر 2013

  درود بر مخالف من

 2. منیر
  19 اکتبر 2013

  سیاسیتی که در خیابانها برایش تعیین تکلیف بشه همونی بود که توهشت سال قبل داشتیم من هم مثل رهبری به دیپلماسی دولت ووکاردانی دکتر ظریف خوشبینم…

 3. نگاه
  19 اکتبر 2013

  سلام دست از اين كارهاي جاهلانه بر داريد. بگذاريد جناب روحاني ما را از اين انزواي جهاني نجات بدهند.

  • *
   19 اکتبر 2013

   در دوره اصلاحات هم چنین تلاش موهومی شد که نتیجه اش را یادمان نرفته. اینکه ایران محور شرارت است!
   راستی جهان دقیقا کجاست؟ چرا یک سری قلدر اسمشون شده «جهان» بقیه چه شدند؟

 4. ساغر
  19 اکتبر 2013

  دمشون گرم.این نشون میده مردم ما هنوزم حاضرن سختی ها رو تحمل کنن اما تن به ذلت ندن.احسنت…

  • بی خیال
   31 اکتبر 2013

   سلام
   ذلت بیشتر از این که جامعه ی ما در حال فروپاشی است. یک دشمنی کهنه که چین و روسیه برای دفاع از آن دایه ی دلسوزتر از مادر برای قوم ایرانی شده اند.
   اعتیاد – خودکشی- طلاق- خودفروشی- جنگ-دیوانگی-بیکاری و … را نمی بینید و هی بگویید مرگ بر دنیا جر خودمان.

 5. ناشناس
  21 اکتبر 2013

  خط تولیدبرای کشته شدن ازنوع طالبانی.جویندگان بهشت بی دروپیکر

 6. بی خیال
  31 اکتبر 2013

  سلام
  بعضی ها ( 1 درصد از جامعه که پاچه خوار روسیه و چین را می کنند!) در جای گرم ونرم نشسته اند و شعار می دند و شعار می دهند و شعار می دهند و به سایر مردم ایران خیانت می کنند که کمتر از خیانت بیگانگان نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: