شنبه 19 اکتبر 13 | 11:13

همایش ترجمه و علوم انسانی در دانشگاه تهران

با توجه به اهمیت مساله ترجمه در عرصه شکل‌دهی و جهت‌دهی علوم انسانیِ ایران سعی شده است در این همایش مساله ترجمه از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد.


به گزارش تریبون مستضعفین به همت موسسه ترجمان و با همکاری بسیج دانشگاه تهران همایش «ترجمه و علوم انسانی» برگزار می‌شود. با توجه به اهمیت مساله ترجمه در عرصه شکل‌دهی و جهت‌دهی علوم انسانیِ ایران سعی شده است در این همایش مساله ترجمه از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد. در ضمن در حاشیه این همایش از سایت ترجمان به عنوان اولین سایت تخصصی ترجمه در عرصه علوم انسانی نیز رونمایی خواهد شد.

پوستر همایش ترجمه و علوم انسانی

دکتر غلامعلی حداد عادل، دکتر سیدحمید طالب‌زاده، دکتر مسعود فکری و دکتر احمد رهدار سخنرانان این همایش خواهند بود که به ترتیب به بررسی موضوعات «نقش ترجمه در علوم انسانی»، «اهمیت توجه به ترجمه متون کلاسیک در علوم انسانی»، «آسیب‌شناسی عدم توجه به ترجمه آثار اندیشمندان مسلمان و عرب در علوم انسانی» و «بررسی تطبیقی نهضت ترجمه در قرن‌ سه و چهار هجری با دوره معاصر» می‌پردازند.

این همایش در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۲ راس ساعت ۰۰: ۱۵ در تالار کمال دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران آغاز شده و تا ساعت ۰۰: ۱۷ ادامه خواهد داشت.

شرکت در همایش برای عموم آزاد بوده و از تمامی اهل فرهنگ و اندیشه دعوت می‌شود در این همایش شرکت کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: