شنبه 19 اکتبر 13 | 14:20

ثبت‌نام دوره جدید «خانواده نوپا» با حضور شهاب مرادی

ثبت نام پنجمین دوره از کارگاه های خانواده نوپا که به ابتکار حجت‌الاسلام شهاب مرادی برگزار می‌شود، از ابتدای روز یکشنبه ۲۸ مهر آغاز و به مدت چهار روز تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت.


ثبت نام پنجمین دوره از کارگاه‌های خانواده نوپا که به ابتکار حجت‌الاسلام شهاب مرادی برگزار می‌شود، از ابتدای روز یکشنبه ۳۰ مهر آغاز و به مدت چهار روز تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت. در این کلاس‌ها، زوج‌های جوانی که به تازگی زندگی مشترکشان را آغاز کرده و زیر یک سقف رفته‌اند، مهارت‌های اساسی و ضروری زندگی را در محیطی دوستانه فرا خواهند گرفت تا ستون‌های زندگیشان مستحکمتر شود.

در کلاس‌های خانواده نوپا، مجموعه‌ای از مباحث تربیتی و اخلاقی و روان‌شناسی و بعضا فقهی مورد بحث قرار می‌گیرد و موضوع محوری مباحث هر جلسه یکی از حوزه‌های ارتباطی مانند: گفتگو، مناسبات، ارتباط با خانواده‌ها و فامیل، مسائل مذهبی، امور اقتصادی و… است که شهاب مرادی با روش منحصر به فرد خود در محیطی پویا و جذاب آن‌ها را برای زوج‌های جوان بیان می‌کند.

شهاب مرادی درباره این شیوه اداره این کلاس‌ها می‌گوید: «با توجه به نتایج «پیش تست»‌هایی که هنگام ثبت نام انجام می‌شود و طرح مسائل و مشکلات از سوی زوج‌های جوان، اولویت‌های مباحث برای طرح در کارگاه مشخص می‌شود و مشارکت افراد در کلاس سهم به سزایی در انتخاب و سیر مباحث دارد. معمولا افراد این میزان از اختیار در کلاس را در طول دوران تحصیل خود تجربه نکرده‌اند و کار برای مدرس سخت می‌شود، اما کارایی بالا و موثر این روش سختی‌های اجرای آن را توجیه می‌کند.»

مرادی با اشاره به اینکه کلاس‌ها به صورت منظم و در حداقل ۱۰ جلسه هفتگی برگزار می‌شود، ادامه می‌دهد: «توصیه ما این است افرادی در کلاس‌ها حاضر شوند که مشکلی و مشاجره‌ای در زندگی مشترکشان ندارند، تا خانواده‌شان از آسیب‌های خانوادگی در امان بماند. آنهایی که ذر زندگی مشترک دچار بحران هستند، بهتر است به مشاور مراجعه کنند.»

کارگاه خانواده نوپا تا کنون ۴دوره برگزار شده و الان ثبت نام دوره پنجم است و بسیاری از خانواده‌هایی که در دوره‌های قبلی کلاس حاضر بودند، مایل به حضور در دوره‌های بعدی نیز هستند، جالب‌تر آنکه هم اکنون بسیاری از کارهای اجرایی دوره‌های خانواده نوپا به صورت داوطلبانه توسط زوج‌هایی انجام می‌شود که قبلا تجربه حضور در این کارگاه را دارند. این دوره‌ها توسط حجه الاسلام شهاب مرادی به صورت کاملا رایگان برگزار می‌شود و هیچ پشتیبانی و حامی مالی ندارد.

زمان برگزاری این کلاس‌ها روزهای دوشنبه است و مکان برگزاری در یکی از سالن‌های همایش منطقه ۶ یا ۷ تهران خواهد بود. افرادی که دارای شرایط زیر باشند، می‌توانند با مراجعه به وب سایت حجت الاسلام شهاب مرادی به نشانیshahab-moradi. ir نام نویسی کنند. داوطلبان باید حداکثر ۳ سال از تاریخ ازدواجشان گدشته و زیر یک سقف رفته باشند. (تاریخ ازدواج باید از مهر ۸۹ به بعد باشد).

با توجه به پیش تست و پس تست‌هایی که در دوره‌های خانواده نوپا انجام می‌شود، باید خانواده‌هایی در این کلاس‌ها شرکت کنند که به صورت منظم فرصت حضور در دوره را داشته باشند. حتما باید عروس و داماد با هم به کلاس بیایند و یک جلسه غیبت هر کدام باعث حذف خانواده آن‌ها می‌شود. محیط این کلاس متفاوت از کلاس‌های مرسوم است و همه خانواده‌ها باید در این کارگاه با توجه به بالا بودن تقاضا و رایگان بودن کلاس‌ها، اولویت با کسانی است که زود‌تر از طریق سایت نام‌نویسی کنند.

  1. حاجي باقر
    15 دسامبر 2013

    براي ثبت نام كلاسها شركت كرديم و در جلسه توجيهي نيز بوديم اما هنوز پيامك نيامده باز هم منتظر باشيم ..؟؟؟؟؟؟؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: