یکشنبه 20 اکتبر 13 | 13:39

«افق‌نو» در انتظار تصمیم وزارت‌خارجه و ارشاد

نادر طالب‌زاده دبیر دومین جشنواره بین‌المللی «افق‌ نو» برگزاری جشنواره را منوط به همکاری وزارت خارجه و ارشاد برای هماهنگی شایسته برای میزبانی اندیشمندان دعوت‌شده به جشنواره دانست.


طالب زادهنادر طالب‌زاده دبیر دومین جشنواره بین‌المللی «افق نو» که در مسیر برگزاری دچار تعطیلی شد با بیان اینکه برگزاری مناسب جشنواره در انتظار تصمیم نهایی وزارت امور خارجه است، گفت: یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برگزاری جشنواره فیلم «افق نو» حضور اندیشمندان و متفکران مستقل غربی در این جشنواره است که متاسفانه هنوز شرایط برای حضور این گروه از اندیشمندان در کشور فراهم نشده است و ما انتظار داریم وزارت امور خارجه با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط حضور این اندیشمندان را ایجاد کند تا ما جشنواره‌ای با کیفیت و شایسته موضوع آن برگزار کنیم.

وی ادامه داد: با ایجاد دولت جدید در کشور و روی کار آمدن مدیران جدید سینمایی، نقطه نظرات متفاوتی نیز به روی کار آمده و شاید این دوستان لزومی بر برگزاری چنین جشنواره‌هایی نمی‌بینند. این درحالی است که حضور این گروه از اندیشمندان کمکی شایسته به ادامه سیاست‌های ضد جنگ ایران است، چرا که این اندیشمندان مستقل با مساله تحریم و جنگ کاملا مخالف بوده حتی مانع حمله آمریکا به سوریه شدند.

طالب‌زاده توضیح داد: این جشنواره طی دوره گذشته با پشتیبانی دولت سابق به خوبی برگزار شد و امیدوارم امسال نیز با حضور ۷۰ اندیشمند و متفکر مستقل غرب این جشنواره به خوبی برگزار شود. نباید فراموش کرد که برگزاری چنین جشنواره‌هایی ربطی به سیاست دولت‌ها ندارد بلکه با منافع ملی و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی مرتبط است.

وی در پایان درباره ساخت پروژه «ایرباس» گفت: صحبت‌هایی برای حمایت مالی از سوی دولت برای ساخت این فیلم سینمایی شده است، همچنین در تلاش هستیم تا هرچه سریع‌تر برای ساخت «ایرباس» جذب سرمایه کنیم.

چندی پیش با برپایی نشست خبری جشنواره فیلم «افق نو» مقرر شد که ۱۲ تا ۱۶ شهریور ماه تهران میزبان این رویداد سینمایی باشد ولی چند بعد خبری رسمی از دبیرخانه این جشنواره به دست رسانه‌ها رسید که از به تعویق افتادن آن خبر می‌داد.

در این خبر عنوان شد: زمان قطعی برگزاری جشنواره فیلمسازان مستقل متعاقبا اعلام می‌شود.

از جمله دلایل برگزار نشدن به موقع این جشنواره می‌توان به نیاز به زمان بیشتر برای هماهنگی مهمانان خارجی جشنواره و کنفرانس فیلمسازان مستقل، استقبال فیلمسازان داخلی و تداوم دریافت آثار و تقاضای بسیاری ازمراکز فیلمسازی برای تمدید مهلت دریافت آثار و… اشاره کرد.

دومین جشنواره بین المللی فیلمسازان مستقل «افق نو» قرار بود با موضوعاتی چون «جنبش وال استریت»، «بیداری اسلامی»، «بیداری جهانی»، «نقش لابی‌های در بحران کنونی آمریکا و اروپا»، «قدرت و نفوذ لابی‌های در غرب»، «بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا»، «مقاومت علیه اشغال و مداخله غیرقانونی»، «جنبش‌های ضد جنگ»، «اسلام هراسی و ایران هراسی»، «جهان مدرن و عدالت پایدار»، «جهانی به دور از تروریسم و سلاح‌های هسته‌ای»، «جریان‌های تکفیری و تروریستی»، «فلسطین- مقاومت و ظلم ستیزی»، «هالیوود،»، «به تصویر کشاندن شیطان»، «خشونت»، «تروریسم در هالیوود»، «۱۱ سپتامبر و هالیوود» به دبیری نادر طالب‌زاده در تهران برگزار شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: