یکشنبه 03 اکتبر 10 | 20:00

گیرم که به من دروغ می‌بندید، شعر شاعر را چرا غلط می‌کنید؟

علیرضا افتخاری ضمن تکذیب یادداشت منتسب به وی با عنوان «عجب راه ناهمواریست!» شایعه خروجش از ایران را نیز تکذیب کرد. وی ضمن اذعان به اینکه با این انقلاب و مردم «افتخاری» شده است تأکید کرده است که هرگز به آنها پشت نخواهم کرد.


علیرضا افتخاریتریبون مستضعفین – چند روز پیش سایت تابناک مدعی شده بود که در پی مسایل ماه‌های اخیر یادداشتی از علیرضا افتخاری با عنوان «عجب راه ناهمواریست!» به دستش رسیده است که به نوعی این استاد پرآوازه‌ی کشورمان با ابراز شاعرانه‌ی احوالش، گلایه‌هایش را نیز به همین شیوه بیان کرده است!

سایت تابناک درحالی ادعای انتشار «بدون هرگونه دخل و تصرف یادداشت علیرضا افتخاری» را مطرح کرده بود که این استاد آواز کشورمان وجود چنین یادداشتی را از اساس تکذیب کرد! این یادداشت که در بسیاری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی بازنشر شد، بهانه‌ای شد تا موجی از تهمت و دروغ پراکنی را برعلیه کشورمان در سایت‌های معاند و ضدانقلاب بوجود آورد.

خروج از ایران و پناهندگی این استاد به فرانسه همراه با انتشار یادداشتی اعتراضی خبرهایی بود که بیش از همه جریان منتسب به جنبش سبز از آن سوء استفاده کردند و آن را به بهانه‌ای برای مخالفت با دولت و نظام قرار دادند. اگرچه این موج سواری‌ها و تهمت پراکنی‌ها با مصاحبه‌ و تکذیبه‌ی این استاد طولی نکشید اما همچون گذشته آنچه برای این سایت‌ها و افراد باقی ماند همان سیاهی بود که باگذشت زمان بر ذغال می‌ماند!

در همین حال در آخرین به روزرسانی سایت شخصی استاد افتخاری در مطلبی با عنوان «يادداشت منتسب به من بی‌اساس است!!! ضمن تکذیب وجود یادداشت اعتراضی منتسب به وی، هدایت چنین خبرهایی را از ناحيه كساني دانستند كه نسبت به هنر حسادت مي ورزند و توان تحمل آن را ندارند. در این تکذیبیه آمده است:

« اخيرا برخي وب سايت هاي خبري غير رسمي متن يادداشتي منسوب به استاد عليرضا افتخاري را با عنوان’ عجب راه ناهمواريست!’ درج كرده بودند كه در آن گلايه هايي از اين خواننده محبوب كشورمان منتشر شده بود. در اين يادداشت كه استاد افتخاري از آن اظهار بي اطلاعي كرد، به نقل از وي شعري از صائب تبريزي آورده شده كه در آن به نوعي با بيان شاعرانه، گلايه هايي مطرح شده است.

هنرمند برجسته كشورمان روز پنجشنبه در تماس تلفني با خبرگزاري جمهوري اسلامي با بيان اينكه، ‘آنقدر به غزليات شعراي قديم اشراف دارم كه غزل بسيار زيباي صائب تبريزي را خراب و بدون قافيه و پرت و پلا ننويسم’، اظهار داشت: ‘به خوبي متوجه هستم كه تمام رفتارهايي كه اين روزها با من مي شود از سر حسادت است.’

استاد افتخاري افزود: ‘من همانند اين مردم خوب هميشه سعي كردم لباس ادب را بر تن كنم تا كسي عيب مرا نبيند، از دوستان خبرنگار نيز انتظار دارم سكوت بنده را نشكنند’.

وي با ابراز علاقه به جامعه خبري كشور گفت: در دگرگوني هاي روزگار شخصيت آدمها شناخته مي شود و اين رفتارها از ناحيه كساني هدايت مي شود كه نسبت به هنر حسادت مي ورزند و توان تحمل آن را ندارند.»

بعلاوه استاد علیرضا افتخاری در گفت‌و گو با روزنامه «وطن امروز» شایعه خروجش از ایران را نیز تکذیب کرد. در این گفتگوی کوتاه علیرضا افتخاری ضمن اذعان به اینکه با این انقلاب و مردم «افتخاری» شده است تأکید کرده است که هرگز به آنها پشت نخواهم کرد. در این گفتگو به نقل از این استاد آواز کشورمان آمده است:

« تمام وجود و زندگی‌ام مال مردم است و هرگز این گوهر ارزشمند را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم. کسانی که هر روز اخبار کذبی درباره من و خروجم از کشور منتشر می‌کنند یا حسودند یا به اجانب تعلق خاطر دارند. او بیان کرد: اگر قرار بود وطنم را ترک کنم، چرا در شرایط فعلی این کار را کنم؟ اکنون به واسطه اين انقلاب، لطف مردم و عنایت خداوند، به چنين جایگاهی رسیده‌ام و هرگز این توفیق الهی را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم.

افتخاری تاکیدکرد: من در این آب و خاک رشد کرده و بالنده شده‌ام و به عشق این مردم کار می‌کنم. این خواننده در ادامه با تاکید دوباره برعلاقه‌اش به مردم گفت: من مانند کسانی نیستم که با این انقلاب در دل‌های مردم جاگرفتند و بعد به آنها پشت کردند. هنرمند هرچه دارد از مردم است و نباید وقتی به شهرتی رسید فراموش کند که از کجا به اینجا رسیده و خاستگاهش کجاست.افتخاری با بیان اینکه هنرمند باید هنرش در اختیار و متعلق به مردم باشد، عنوان کرد: کسی حق ندارد بگوید اثر من از رسانه ملی پخش نشود. اگر کسی مایل به پخش اثرش نیست، خودش در یکی از شبکه‌های تلویزیون رو در رو به مردم بگوید که دوست ندارد اثرش را مردم بشنوند. وی ادامه داد: البته اين یک شرط هم دارد و اینکه مدعی، آن چه در این 30 سال به واسطه انقلاب و مردم به دست آورده، به آنها پس دهد.این هنرمند بی‌حاشیه که در چند ماه اخیر و به واسطه در آغوش گرفتن رئیس‌جمهور، مورد انتقاد و فشار برخی محافل و رسانه‌هاي بيگانه قرار گرفته، چند روز پیش هم در گفت و گویی عنوان کرد: به خوبی متوجه هستم که تمام رفتارهایی که این روزها با من می‌شود، از سر حسادت است. وی افزود: من همانند این مردم خوب همیشه سعی کردم لباس ادب را بر تن کنم تا کسی عیب مرا نبیند. استاد افتخاری گفت: در دگرگونی‌های روزگار، شخصیت آدم‌ها شناخته می‌شود و این رفتارها از ناحیه کسانی هدایت می‌شود که نسبت به هنر حسادت می‌ورزند و توان تحمل آن را ندارند.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.