سه‌شنبه 22 اکتبر 13 | 12:02

ساخت مستند «عمو روحانی» در مشهد

کارگردان مستند «عمو روحانی» گفت: مستندی ویژه با پرداختن به آسیب‌‌ها و حمله نرم دشمنان در مشهد در حال ساخت است.


139207291649508581383253محمدتقی استیری کارگردان «عمو روحانی» گفت: مستند «عمو روحانی»، در قالب گزارش و پرتره بوده و ایده ساخت آن از فضای مجازی گرفته شده است و با بررسی صورت گرفته از فعالیت‌های تبلیغی مبلغان دینی، با کارکتری جذاب به نام عمو روحانی حجت الاسلام علی اکبر روحانی مقدم آشنا شدم.

وی درباره آشنایی با این شخصیت اظهار داشت: «عمو روحانی» به طور تخصصی در حوزه کودک ورود پیدا کرده و هم اکنون کارشناس مذهبی برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» شبکه دو می‌باشد و سایتی را نیز با عنوان پرسمان کودک طراحی کرده و آن را مدیریت می‌کند.

استیری اضافه کرد: توجه وی به مشاوره دینی برای کودکان و همچنین کسب اطلاعات دقیق از گیم نت‌‌ها، بازی‌های کامپیوتری و مهد کودک‌‌ها من را بر آن داشت تا با این شخصیت بیشتر آشنا شوم و برای این منظور به مشهد سفر کردم و از نزدیک فعالیت‌‌های وی را بررسی کردم.

کارگردان «عمو روحانی» در رابطه با شخصیت عمو روحانی افزود: آنچه که برای من جذاب بود نگاه عمیق و متفکرانه‌ یک روحانی جوان به حوزه‌ پرچالش کودک بود. او علاوه بر جذب مخاطبان زیاد در فضای مجازی، به «تبلیغ ارزش‌های دینی» از طریق مشاوره‌ حضوری به خانواده‌ها می‌پردازد و در نهایت یک روز کاری «عمو روحانی» به تصویر کشیده شده است.

وی ادامه داد: هدف ما از ساخت این مستند معرفی عمو روحانی به عنوان یک مبلغ خلاق و با برنامه در حیطه‌ کودک و نوجوان و پرداختن به آسیب‌‌ها و حمله نرم دشمنان به این حوزه از طریق بازی‌های کامپیوتری و انیمیشن‌‌ها و غیره است. آنچه که برای ما مهم بود آشنایی بیشتر خانواده‌ها با فعالیت روحانیت و توجه بیشتر آنها به خطراتی است که در کمین کودکان خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: