سه‌شنبه 22 اکتبر 13 | 12:11

کمپین بین‌المللی همبستگی با 5 کودک فلسطینی

در این کمپین که کشورهای انگلیس، آرژانتین، کانادا، شیلی، فرانسه، اوروگوئه و … شرکت دارند، جبهه جهانی مستضعفین نیز به نمایندگی از ایران حضور خواهد داشت.


کمپینکمپین همبستگی با ۵ کودک اسیر فلسطینی، که توسط موسسه «ذهن‌های خلاق» انگلیس راه‌اندازی شده است، از ۲۵ اکتبر (۳ آبان) در چندین کشور دنیا به مدت ده روز برگزار خواهد شد.

در این کمپین‌ که کشورهای انگلیس، آرژانتین، کانادا، شیلی، فرانسه، اوروگوئه و… شرکت دارند؛ فعالین کشورهای ایران، اردن، ترکیه، مراکش و افریقای جنوبی برای اولین بار مشارکت کرده و جبهه جهانی مستضعفین به نمایندگی از ایران حضور خواهد داشت.

«پسران حارث»، ۵ نوجوان فلسطینی هستند که از ماه‌ها پیش به جرم پرتاب سنگ به شهروندان رژیم صهیونیستی دستگیر شده و در زندان‌های رژیم صهیونیستی در قفس و تحت شکنجه قرار دارند.

تاکنون تظاهرات‌ها و کمپین‌های بسیاری در حمایت و اعلام همبستگی با این کودکان برگزار شده و فعالان و گروه‌ها در کشورهای مختلف خواستار آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها شدند.

امنیت زندان‌های اسرائیل توسط شرکت امنیتی G۴S تامین می‌شود که باعث شده اعتراضات و تظاهرات‌ها بر محوریت اعتراض به این شرکت باشد. در خاورمیانه تنها کشورهایی که با شرکت G۴S هیچگونه قرارداد همکاری امضا نکرده‌اند، ایران و سوریه هستند.

در کمپین آینده، جبهه جهانی مستضعفین به عنوان نماینده ایران قصد دارد برنامه‌های خود را در سه بخش مختلف به اجرا در آورد:

– در بخش اول کمپین پوسترهایی طراحی خواهند شد که در آن‌ها توضیح کوتاهی در مورد پسران حارث به اطلاع مخاطب خواهد رسید؛ در زیر پوس‌تر بخشی برای اظهار نظر و ابراز همبستگی تعبیه شده که مخاطبان دل‌نوشته‌های خود را در حمایت از این کودکان می‌نویسند. این دل‌نوشته‌ها در سایت جبهه جهانی مستضعفین، سایت «ذهن‌های خلاق» و دیگر سایت‌های مرتبط با کمپین در کشورهای مختلف منتشر خواهد شد.

– در بخش دوم پوسترهای بزرگ و با کیفیتی از پسران حارث طراحی شده و در اختیار افراد قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند به ابتکار و طبق سلیقه خود با این پوستر‌ها عکس انداخته و آن‌ها را برای انتشار به سایت جبهه جهانی مستضعفین ارسال کنند.

– در بخش پایانی که مختص کودکان است، اطلاعات مرتبط با پسران حارث در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفته و از آن‌ها خواسته خواهد شد همبستگی خود را در قالب نقاشی و طراحی پیاده‌سازی کنند. نقاشی‌های این کودکان، با عنوان همبستگی کودکان ایرانی با پسران حارث، برای مادران و خانواده‌های آن‌ها ارسال خواهد شد.

محل برگزاری کمپین متعاقبا اعلام خواهد شد.

مخاطبین محترم سایت جبهه جهانی مستضعفین در صورت تمایل به شرکت در این کمپین می‌توانند یکی از طرح‌های بالا را انتخاب و تصاویر خود را به آدرس info@mwfpress. com ارسال و یا به صورت حضوری به محل کمپین تهران مراجعه فرمایند.

افرادی که تمایل به برگزاری کمپین در شهرستان محل زندگی خود دارند، برای دریافت پوستر‌ها و انجام هماهنگی‌های لازم مشخصات خود را به ایمیل سایت ارسال کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: