سه‌شنبه 22 اکتبر 13 | 12:24
وزیر نفت پاسخ داد

چرا میانگین سنی ژنرال‌های نفت زیاد است؟

وزیر نفت در اظهار نظری جدید علت اینکه ناچار است افرادی با میانگین سنی بالا را در سمت های مهم نفتی کشور منصوب کند، گفت: این مسأله از این ناشی می شود که ۱۰ سال تربیت نیروی انسانی در صنعت نفت صورت نگرفت.


روز گذشته وزیر نفت در جمع مدیران مجموعه وزارت نفت حاضر شد تا مراسم معارفه سه معاون جدیدش با حضور وی انجام شود، اگرچه در ادامه فرار مدیران نفتی دولت یازدهم از اصحاب رسانه، این مراسم در سکوت خبری برگزار شد اما وزیر نفت به این سوال پاسخ داد که چرا میانگین سنی ژنرال های نفت زیاد است.

زنگنه در این مراسم با ادامه لحن انتقاد آمیز خود نسبت به عملکرد دولت گذشته اظهار داشت: دولت قبل تصور می کرد در صنعت نفت منابع مالی وجود دارد و در عین حال به نیروی انسانی آن اعتماد نداشت و با آنها سازگار نبود درحالی که سخت در اشتباه بود چون نیروهای صنعت نفت در کارهای خود عقلانیت را سر لوحه کار خود قرار می دادند و تصمیم های احساسی نمی گرفتند که این موضوع از سوی آنها قابل پذیرش نبود.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه در سالهای گذشته وزارت نفت آسیب های فراوانی دیده است که ترمیم آن باید با کمک همه دلسوزان صنعت نفت به سرعت انجام شود، گفت: دولت قبل بر اساس همین تفکر در هشت سال گذشته تغییرات پی در پی و وسیعی در صنعت نفت ایجاد کرد که با هیچ دوره ای و با هیچ جای دیگری قابل مقایسه نیست، به همین علت در روز رای اعتماد در مجلس اعلام کردم که نفت باید توسط نفتی ها اداره شود.

زنگنه با بیان این که “دوست داشتم یکی از نخبگانی که ما ١٠ سال پیش در کشور تربیت کرده بودیم جای من وزیر نفت می شد”، گفت: هم اکنون نیز باید از همین نخبگان بهره گیری کرد تا صنعت نفت به عنوان پیشران قطار اقتصادی کشور به ریل خود که عقلانیت و تدبیر است باز گردد.

وزیر نفت با اشاره به این که اگر امروز ما ناچار می شویم کسانی را که میانگین سنی بالایی دارند را منصوب کنیم به خاطر خلا ١٠ ساله در تربیت نیروی انسانی است، گفت: هم اکنون نخبگانی که در دوران ما تربیت شده اند در کشورهای همسایه مشغول فعالیت هستند.

زنگنه: با تجربه روزهای سخت دفاع مقدس مشکلات را حل می کنیم

وزیر نفت افزود: همان طور که قبلا در مجلس گفتم امروز صنعت نفت هتل ٥ ستاره نیست بلکه ستاد عملیات و خط مقدم کشور است و ما کارکنان نفت مانند بسیجیانی هستیم که به خاطر کشور و مردم عزیزمان باید روی میدان مین برویم، باید همه فداکاری و تلاش کنیم که مردم را از گرفتاری ها عمده ای که ایجاد شده رها کنیم.

وی تصریح کرد: مشکلات تولید تولید، صادرات و خرید و جا به جایی کالا در صنعت نفت هیچگاه مانند امروز نبوده است؛ اما ما تجربه روزهای سخت دفاع مقدس را داریم و باید خیلی زود وضعیت کنونی را بهبود دهیم.

زنگنه با بیان اینکه آرامش و امید به تغییری که در دل تک تک همکاران و هموطنانم وجود دارد مرا به شدت به آینده امیدوار می کند، تاکید کرد: ایران می تواند از قدرت نفت در تسهیل روابط خارجی و بهبود جایگاه خود در مذاکرات بین المللی استفاده کند از این رو هر چه در مذاکرات دستمان پر تر باشد کار آسان تری را در پیش داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: