سه‌شنبه 22 اکتبر 13 | 14:58

پنج فیلم‌ ایران در ایتالیا جایزه گرفتند

در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم «مذهب امروز »، پنج جایزه در بخش‌های مختلف به نمایندگان سینمای ایران رسید.


در شرایطی که هجمه مغرضانه برخی رسانه‌ها همچنان علیه آثار به اصطلاح فاخر سینمای ایران ادامه دارد، فیلم‌های ایرانی در جشنواره مذهب امروز در کشور ایتالیا خوش درخشیدند و جوایز متعددی را به ارمغان آوردند.

در این جشنواره که از دهم تا بیست و یکم مهر ماه سال جاری در تورنتو و چند شهر دیگر کشور ایتالیا برگزار شد، فیلم سینمایی ملکه ساخته محمد علی باشه آهنگر دو جایزه هیات داوران فوروم حقوق بشر و لوح افتخار هیات داوران مسابقه بین الملل را از آن خود کرد.

هیات داوران بین الملل در بیانیه خود نوشتند: «انتخاب برای بازنمایی جنگ ایران – عراق در جای خود تصمیمی مهم و شجاعانه است. توان خلق تصاویری فرا واقعی، گاه بامزه، اغلب غم انگیز و عمدتا سرشار از تردیدی اخلاقی یکی از دستاوردهای اصلی فیلم است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم لوح افتخار را به «ملکه» اهداء می کنیم.»

«خرس» ساخته خسرو معصومی که در بخش رقابتی «مردان – زنان» به نمایش در آمده بود، به دلیلِ تاکید بر لزومِ وجودِ فرصت های برابر برای مردان و زنان، تنها جایزه این بخش را از آن خود کرد.

در بخش افق های جدید، جایزه به فیلم کوتاه «بهشت کجاست؟» ساخته فاطمه قدیری نژادیان رسید.

هیات داوران سیگنیس نیز لوح افتخار خود را به «در انتظار معجزه» ساخته رسول صدرعاملی اهدا کرد.

«ملکه» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی است که در عرصه داخلی و خارجی موفق به دریافت جوایز متعددی شده و به گواه کارشناسان از برترین آثار سینمای دفاع مقدس به شمار می‌رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: