سه‌شنبه 22 اکتبر 13 | 21:35
خزانه کشور خالی نیست

دولت را با ۱۰۰میلیارد دلار ذخیره ارزی و ۳۴میلیارد دلار در صندوق توسعه تحویل دادیم

وی با اشاره به اینکه موجودی صندوق توسعه ملی 32 الی 34 میلیارد دلار است، افزود: «اصلاً خزانه خالی نیست، اتفاقاً خزانه کشور پُر است و همیشه هم پُر خواهد بود»


بهمنیمحمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره اظهارات حسن روحانی رئیس جمهور و برخی مسئولان دولت یازدهم مبنی بر خالی بودن خزانه کشور و صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: خوشبختانه ذخایر ارزی کشور بسیار خوب است و در عین حال وضعیت درآمدهای ارزی‌مان نیز بسیار مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه موجودی صندوق توسعه ملی 32 الی 34 میلیارد دلار است، افزود: «اصلاً خزانه خالی نیست، اتفاقاً خزانه کشور پُر است و همیشه هم پُر خواهد بود»

رئیس کل سابق بانک مرکزی ضمن تأکید براینکه ذخیره ارزی کشور بالای 100 میلیارد دلار است، تصریح کرد: اینکه آقایان می گویند چیزی در ذخیره ارزی وجود ندارد غلط است.

* 27.5 میلیارد دلار از بدهی‌های خارجی کشور در دولت دهم کم شد

بهمنی در واکنش به اظهارنظری مبنی بر بدهی‌های بالای دولت قبل نیز این توضیح را داد که در دولت دهم حجم بدهی‌های خارجی به شدت کاهش یافت؛ در دولت قبل 27.5 میلیارد دلار از میزان بدهی‌های خارجی کشور کم شد.

این عضو کابینه دولت دهم ضمن اشاره به اینکه عدم گشایش ال‌سی ریالی موجب کاهش حجم بدهی‌های خارجی در کشور شد، ادامه داد: “اینکه خارجی‌ها فکر کنند خزانه کشورمان خالی است اصلاً به نفع کشور نیست”.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهورسابق در واکنش به اظهارات اخیر حجت‌الاسلام حسن روحانی مبنی بر اینکه دولت را با خزانه خالی و انبوهی از بدهی تحویل گرفته است، خاطرنشان کرد: این را مسئول مربوطه پاسخ می‌دهد و به‌زودی پاسخ داده می‌شود.

 1. حسن
  23 اکتبر 2013

  باسلام ایا این سخن صحیح است که از اغاز انقلاب تاکنون دخایر ارز وطلا به اندازه امروز نبوده است. میزان بدهی خارجی هم کمتر از همه دوره ها بوده است. با سپاس

  • ناشناس
   24 اکتبر 2013

   آری. و الان کمترین بدهی خارجی تاریخ ایران را داریم. اما کلید ساز قول داده “اعتبار خارجی” جذب کند! و بدهکاری بالا بیاورد.

 2. mohammad
  23 اکتبر 2013

  من یک سوال از حسن روحانی دارم

  مگر رهبر انقلاب در زمان انتخابات نگفت دولت اینده باید نقاط قوت این دولت منهای ضعفای ان را داشته باشد ..یعنی اینکه این دولت احمدی نزاد نقاط قوتی داشته که مد نظر رهبری بوده است

  اما با این اوصافی که دولت 11 از دولت 10ارایه می دهد ..یا رهبری اشتباه می کند !!!!! یا شما دروغ می گویید

  اما از انجا که رهبر دیدی روشن و اگاه به امو ر و مطلبی را الکی نمی گوید پس نتیجه دولت روحانی علی رغم ادعا راست گویی دروغ زیاد می گوید همین اخیر بود اقای طریف نامه رد و بدل شده بین روحانی و اوبا ما را قویا تکذیب کرد اما بعدش سخنگو تایید کرد …یا همین اخوندی می گفت مسکن مهر با قاطعییت ادامه خواهد داشت ..الان می گوید متوقف می شود ..یا شیخ حسن روخانی می گفت توی مناظره من یارانه کالا هم می دهم اما الان دارند یارانه ها را حذف می کنند

  چقدر دروغ

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: