چهارشنبه 23 اکتبر 13 | 10:03

گوشت قربانی حجاج وارد کشور نمی‌شود

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه برای وارد کردن گوشت قربانی حجاج در مناسک حج جهت نیازمندان کشورمان، نیاز به هماهنگی‌‌های گسترده وجود دارد، اعلام کرد: در سال جاری گوشت قربانی حجاج به کشور وارد نمی‌شود.


حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شهسواری، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت اظهار داشت: لازمه وارد کردن گوشت قربانی حجاج به کشور برقراری هماهنگی‌های گسترده با وزارت بهداشت، دامپزشکی و … است که این هماهنگی‌ها فعلاً صورت نگرفته و گوشت قربانی حجاج در مناسک حج به نیازمندان کشورمان اختصاص نخواهد یافت.

وی افزود: گوشت قربانی حجاج به طور کلی در اختیار بانک توسعه اسلامی قرار دارد و مسئولان این بانک هر ساله پس از ذبح، گوشت‌ها را منجمد و در طی سال برای نیازمندان کشورهای اسلامی ارسال می‌کنند.

حجت‌الاسلام شهسواری با اشاره به اینکه همه ساله نگرانی‌هایی در خصوص هدر رفت گوشت قربانی حجاج وجود داشته و عنوان می‌شده است که این گوشت‌ها دفن می‌شوند، گفت: گوشت تمامی قربانی‌های صورت گرفته منجمد شده و در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود تا به مصرف نیازمندان کشورهای اسلامی برسد.

لازم به ذکر است، نگرانی از مسائل بهداشتی و بسته‌بندی گوشت قربانی حجاج، مسئله‌ای بود که طی سال‌های گذشته مانع وارد کردن گوشت قربانی به کشور می‌شد و البته قبل از آغاز مناسک حج خبرهایی در خصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان حج و زیارت و سازمان بهزیستی مبنی بر اختصاص گوشت قربانی حجاج کشورمان به نیازمندان داخل کشور مطرح شد اما گویی در سال جاری این مسئله تحقق نیافته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: