چهارشنبه 23 اکتبر 13 | 10:14

قیمت اسکناس نو در آستانه عید غدیر خم

با نزدیکی به ایام عید مانند عید نوروز، عید قربان و عید غدیر حجم سروصدای اسکناس نو، اسکناس نو، فضای میدان فردوسی که یکی از مراکز اصلی خرید و فروش اسکناس و ارز به حساب می‌آید را به شدت پر می‌کند.


با نزدیکی به عید غدیر حجم فروشندگان اسکناس نو در میدان فردوسی به شدت افزایش یافته است و این مورد در چند وقت گذشته بی‌سابقه بوده زیرا در اکثر اوقات فروشندگان ارز، سکه و اسکناس نو در خیابان فردوسی و در نزدیکی میدان سکه به دادو‌ستد می‌پردازند.

در حال حاضر اسکناس نو 200 تومانی، 500 تومانی، 1000 و 2000 تومانی در بازار موجود است که به ترتیب هر بسته 100تایی آن‌ها 22 هزار تومان، 53 تا 56 هزار تومان، 107 هزار تومان و 206 و 220 هزار تومان به فروش می‌رسد.

عرضه این چنینی اسکناس نو در حالی صورت می‌گیرد که شعب بانک‌ها در شب عید سال نو به هر فرد با ارائه‌ی کد ملی مبلغ 300 هزار تومان آن هم با اسکناس‌های 1000 و 2000 تومانی پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر اکثر شعب بانک‌ها اسکناس نو به افراد عادی برای رفع نیاز خود در عید غدیر اعطا نمی‌کنند.

در رابطه با خرید و فروش اسکناس نو معیارهایی هم‌چون شماره ردیف، امضاء وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و هم‌چنین طرح روی اسکناس جزو مولفه‌های تاثیر‌گذار بر تعیین قیمت اسکناس به حساب می‌آید.

یکی از فروشندگان خیابان فردوسی در این باره گفت: مولفه‌ی عکس، امضاء و شماره ردیف اسکناس در خرید‌های کوچک و برای رفع نیاز شب عید آنچنان تاثیر‌گذار نیست و عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین قیمت است.

وی ادامه داد: این مولفه‌ها زمانی تاثیر‌گذار هستند که حجم خرید بالا بوده و برای کلکسیون خرید صورت گیرد.

او تاکید کرد: در حال حاضر هر بسته 100تایی 200 تومانی چاپ قدیم که طرح تظاهرات ملی روی آن کار شده است، 80 هزار تومان به فروش می‌رسد.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: