چهارشنبه 23 اکتبر 13 | 10:53

گزارش صندوق بین‌المللی پول از بدهی ایران

صندوق بین‌المللی پول از یک‌دهم شدن بدهی‌های عمومی خالص ایران در دولت نهم و دهم خبر داد و پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۱۳ بدهی دولت ایران با افزایش ۲۸ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال برسد.


صندوق بین المللی پول در گزارشی جدیدترین برآورد خود از میزان بدهی‌های عمومی کشورهای مختلف جهان از جمله ایران را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش میزان بدهی‌های عمومی خالص دولت ایران در 8 سال منتهی به 2012 که برابر با دولت‌های نهم و دهم است یک‌دهم شده و به 11500 میلیارد ریال در پایان سال 2012 رسیده است. بدهی عمومی خالص دولت ایران در سال 2005 که فعالیت این دولت آغاز شد 116 هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

این نهاد بین المللی پیش‌بینی کرده است در پایان سال 2013 بدهی عمومی خالص دولت ایران نسبت به سال قبل 28 برابر شود و به 324 هزار میلیارد ریال برسد.

پیش از این برخی مقامات دولت یازدهم از تحویل گرفتن دولت گذشته با بدهی‌های سرسام‌آور خبر داده بودند که واکنش‌هایی را از سوی احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و بهمنی رئیس کل بانک مرکزی دولت گذشته در پی داشت و این دو مقام سابق اظهارات دولت‌مردان فعلی را رد کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.