چهارشنبه 23 اکتبر 13 | 13:02
رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر:

با حرکت جهادی می‌توانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم/آمریکا بدترین کشور دنیاست

عضو شورای عالی ‌انقلاب فرهنگی گفت: امام‌خمینی(ره) از همان ابتدا معتقد بود باید جلوی آمریکا ایستاد و اجازه نداد این کشور برای ایران خودنمایی کند.وی با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) هیچ‌گاه به تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان توجه‌ نمی‌کردند، اظهار داشت: اگر دانشگاه‌ها وظیفه خود را به درستی انجام می‌دادند نباید امروز از تحریم می‌ترسیدیم‌ اما با حرکت جهادی می‌توانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم.


ازغدیحسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در سخنانی با موضوع”هجوم رسانه‌ای دشمن”، با بیان اینکه دشمنان با شناسایی نقاظ ضعف هر جامعه‌ای، از آن نقطه حمله خود را شروع می‌کنند، گفت: دشمنان بیشترین ضربه‌ای که تاکنون توانسته‌اند به کشور ما وارد کنند از روی نقاط ضعف درون نظام و خیانت‌های برخی افراد بوده است.

وی با بیان اینکه شکست در جنگ نظامی، سیاسی و اقتصادی را می‌توان تا حدودی فهمید و تشخیص داد، افزود: دشمنان از جبهه فرهنگی تاکنون ضربات بسیاری به ما وارد کرده‌اند چرا که شکست در جنگ فرهنگی قابل تشخیص نیست و به همین سبب دشمن بیشترین هدف خود را در این جبهه متمرکز کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شیعه هیچ‌گاه از دشمن شکست نمی‌خورد مگر از درون خودشان، تاکید کرد: باید با آسیب‌شناسی درونی مانع از ورود دشمن به کشور شد.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: ایران به فرهنگ حاکم بر جهان هجوم پیدا کرد، اسلام اهل‌بیت در قالب انقلاب اسلامی ایران به فرهنگ شرق و غرب حمله کرد و توانست جبهه خود را در جهان پیدا کند.

وی با بیان اینکه ابرقدرت‌ها با کیفیت حضور ایران در جهان مشکل دارند، تاکید کرد: دشمنان دوست ندارند ایران به رقیبی برای آنها تبدیل شود چرا که آنها نوکر می‌خواهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز عده‌ای از تحریم به‌ عنوان یکی از مشکلات اساسی کشور نام می‌برند، با انتقاد از این موضوع، تصریح کرد: تحریم برای ایران اسلامی موضوع جدیدی نیست. ایران ‌بیش از 30 سال است که در تحریم دشمنان به سر می‌برد.

رحیم پور ازغدی با اشاره به دوران دفاع‌مقدس، خاطرنشان کرد: در جنگ هشت ساله علیه ایران، تمام شرق و غرب بهترین و جدیدترین سلاح‌ها را در اختیار صدام قرار می‌دادند ولی از فروختن سیم خاردار به ایران امنتاع می‌کردند چرا که می‌گفتند شما می‌خواهید از این سیم خاردار استفاده نظامی کنید.

وی با بیان اینکه وضعیت امروز کشورمان ‌نسبت به 30 سال پیش بسیار تغییر پیدا کرده است، اضافه کرد: دشمنان با استفاده از نقاط ضعف درون کشورمان به دنبال تشدید تحریم‌ها هستند‌.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح این سئوال که چرا باید کشورمان از تحریم ضربه بخورد، گفت: اگر دانشگاه‌های کشورمان در 30 سال گذشته به وظیفه اصلی و علمی خود عمل می‌کردند، امروز نباید از برخی تحریم‌ها ضربه می‌خوردیم.

رحیم‌پور ازغدی تاکید کرد: وقتی دانشگاه‌ها موفقند که هراسی از تحریم نداشته باشند و در پی تولیدات جدید و خنثی کردن تحریم‌ها باشند.

وی با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) هیچ‌گاه به تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان توجه‌ نمی‌کردند، اظهار داشت: اگر دانشگاه‌ها وظیفه خود را به درستی انجام می‌دادند نباید امروز از تحریم می‌ترسیدیم‌ اما با حرکت جهادی می‌توانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آمریکا نسبت به 30 سال پیش بسیار ضعیف شده است، گفت: سالیان دور آمریکا ‌در کمترین فرصت یک کشور و نظام را نابود می‌کرد اما امروز دیگر آمریکا هیچ قدرتی در جهان ندارد.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: امام‌خمینی (ره) از همان ابتدا معتقد بود باید جلوی آمریکا ایستاد و اجازه نداد این کشور برای جهوری اسلامی ایران خودنمایی کند.

وی با اشاره به کشورهایی که بیداری اسلامی در آنها صورت گرفت، گفت: بیداری اسلامی که در برخی کشورهای عربی منطقه رخ داد همگی یک شبه نابود شدند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم، اذعان داشت: امروز انقلاب اسلامی ایران به یک قدرت جهانی تبدیل شده ‌و الگویی برای سایر کشورهای مسلمان است.

رحیم‌پور ازغدی گفت: انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که جوانان آن زمان تحت شدیدترین هجوم رسانه‌ای قرار داشتند، اگر حوزه علمیه و نهادهای فرهنگی به درستی به وظیفه خود عمل می‌کردند امروز هجوم رسانه‌ای غرب معنا نداشت و با این حال نباید از هجوم رسانه‌ای دشمنان بترسیم.

وی با بیان اینکه تئورسین‌های غربی معتقدند اگر کشوری می‌خواهد بر ملتی پیروز شود باید بر ذهن آنها مسلط گردد، خاطرنشان کرد: هدف دشمنان در هجوم رسانه‌ای جوانان نیست بلکه آنان کل ایران را هدف‌گذاری کرده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دشمنان در هجوم رسانه‌ای به دنبال تغییر نظام اجتماعی یک جامعه هستند، گفت: غربی‌ها و استکبار در هجوم رسانه‌ای به دنبال انتقال احساس خودشان به جامعه هستند و در این بین زنان در اولویت نخست هستند.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید بر اینکه دشمن به طور ویژه در هجوم رسانه‌ای بر روی زنان سرمایه‌گذاری کرده‌اند، افزود: با توجه به اینکه زنان سبک زندگی هر خانواده‌ای را برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی می‌کنند هدف مستقیم دشمنان، زنان است و اگر بانوان متعهد به کشور و خانواده خود باشند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و جامعه سالم خواهد ماند.

وی با تشریح مهم‌ترین تاکتیک‌های دشمنان در هجوم رسانه‌ای، از فرهنگ قومی و قبیله‌ای به عنوان یکی از این تاکتیک‌ها نام برد و گفت: یکی دیگر از تاکتیک‌های دشمنان در هجوم رسانه‌ای ارتباطات افقی در جامعه است، بدین‌صورت که دشمن می‌خواهد مردم با یکدیگر ارتباطی نداشته باشند تا آن کشور هویت اجتماعی نداشته باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمن در هجوم رسانه‌ای به دنبال شستشوی مغرهاست تا بتواند جامعه را کنترل کند، تصریح کرد: اسلام از مسلمانان به عنوان یک امت اسلامی یاد می‌کند و زندگی فردی جایی در اسلام ندارد در حالی که دشمن در هجوم رسانه‌های به دنبال زندگی افقی و محدود کردن روابط است.‌
رحیم‌پور ازغدی یکی دیگر از تاکتیک‌های دشمنان در هجوم رسانه‌‌ای را متهم کردن ‌دانست و گفت: دشمنان با شناسایی موانع حرکت خود در هر جامعه‌ای، آن کشور را به دروغ‌گویی، تروریسم و ضدحقوق بشر متهم می‌کنند ‌تا بتوانند اهداف شوم خود را پیاده کنند.

وی یکی دیگر از تاکتیک‌های دشمنان در هجوم رسانه‌ای را منفعت بیان کرد و اظهار داشت: در بیداری اسلامی که در کشورهای منطقه رخ داد دشمنان بعد از اینکه دیدند این بیداری اسلامی به سود آنها نیست انقلاب ‌‌آن کشورها را منحرف کردند و بیداری اسلامی به جنگ داخلی تبدیل شد.

این استاد حوزه و دانشگاه تقسیم‌بندی کشورها را یکی دیگر از تاکتیک‌های جنگ رسانه‌ای دشمنان عنوان کرد و گفت: دشمنان با تقسیم‌بندی کشورها به کشورهای جهان سوم و در حال توسعه و … می‌خواهند به نوعی تمام کشورها را تحت سلطه خود قرار دهند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه دشمنان با همین هجوم رسانه‌ای به دنیا القا کردند که ایران ‌بمب اتمی دارد، تصریح کرد: این در حالی است که آمریکا برای اولین بار از بمب ‌‌اتمی استفاده کرد و خودش بیشترین بمب ‌اتمی را دارد.

وی با بیان اینکه دشمنان با هجوم رسانه‌ای از خود یک جامعه آرمانی به مخاطب ارائه می‌دهد، گفت: متاسفانه دشمنان در هجوم رسانه‌ای خود دانشمندان هسته‌ای ایران را جنگ‌طلب معرفی می‌کنند و به مخاطبان القا می‌شود که ایران به دنبال جنگ است در حالی که آمریکا بدترین کشور دنیاست و مدام به سایر کشورها حمله می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ایران به لحاظ اسلامی ساخت بمب اتمی را قبول ندارد. در زمان جنگ تحمیلی امام‌خمینی(ره) با وجود اینکه دشمن چند بار کشورمان را مورد حمله موشکی و شیمیایی قرار داده بود، اجازه استفاده از موشک را به نیروهای رزمنده نداد چرا که معتقد بود بر اثر این حمله موشکی انسان‌های بی‌گناه در عراق کشته می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: