چهارشنبه 23 اکتبر 13 | 14:04

جزییات جلسه رای اعتماد به سه وزیر

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزییات جلسه رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان که قرار است یکشنبه 5 آبان برگزار شود گفت که احتمال دارد نمایندگان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به بررسی رای اعتماد وزرا بپردازند.


ضرغام صادقی اظهار کرد: در جلسه علنی روز یکشنبه 5 آبان ماه مجلس ابتدا نمایندگان مخالف و موافق ثبت نام می‌کنند و برای هر وزیر دو نفر به عنوان مخالف و دو نفر به عنوان موافق صحبت خواهند کرد و نهایتا هر وزیر به مدت نیم ساعت به دفاع از برنامه‌های خود بپردازد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه یک ساعت زمان برای رییس‌جمهور برای دفاع از سه وزیر پیشنهادی در نظر گرفته می‌شود اظهار کرد: نمایندگان بعد از استماع نظرات مخالفان و موافقان و دفاع وزرای پیشنهادی به رییس‌جمهور در مورد وزرا رای خواهند داد.

صادقی یادآور شد: اگر تمامی نمایندگان موافق و مخالف هر سه وزیر از ظرفیت خود استفاده کنند و صحبت کنند ممکن است جلسه به نوبت بعد از ظهر هم کشیده شود اما اگر تعدادی از موافقان و مخالفان از صحبت کردن انصراف دهند ممکن است بررسی رای اعتماد در جلسه صبح به اتمام برسد.

این عضو هیات رییسه مجلس درباره احتمال را‌ی‌آوری سه وزیر پیشنهادی عنوان کرد: این موضوع بر اساس صحبت نمایندگان موافق، مخالف و دفاع وزرا قابل جمع‌بندی است و بنابراین روز بررسی رای اعتماد برای وزرا تعیین‌کننده خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: