یکشنبه 03 اکتبر 10 | 16:30

افزایش حملات هواپیماهای آمریکا در پاکستان

سامان جاسوسی آمریکا، سیا، حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود علیه شورشیان در پاکستان را افزایش داده است. افزایش این حملات بخشی از گسترش کلی حملات هواپیماهای بدون سرنشین در چند سال گذشته است.


سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود علیه شورشیان در پاکستان را افزایش داده است.

سامان جاسوسی آمریکا، سیا، حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود علیه شورشیان در پاکستان را افزایش داده است. به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، این در حالی است که تنش بین دولت آمریکا و پاکستان نیز در حال افزایش است. مقامات اطلاعاتی آمریکا تایید کرده اند که تمرکز حملات هواپیماهای بدون سرنشین از افغانستان به مناطق مرزی در داخل پاکستان معطوف شده است.

بر اساس گزارشهای دریافتی، شانزده شورشی روز شنبه در حمله دو هواپیمای بدون سرنشین در وزیرستان شمالی به کشته شدند. به گفته مقامات اطلاعاتی، ارتش آمریکا هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار سیا قرار داده تا قدرت عملکرد این سازمان را افزایش دهد. افزایش این حملات بخشی از گسترش کلی حملات هواپیماهای بدون سرنشین در چند سال گذشته است. مقامات کاخ سفید می گویند این حملات به دقت شورشیان را هدف قرار داده و تعداد غیرنظامیان کشته شده در جریان حملات محدود بوده است. این در حالی است که به دنبال یک سری حملات بالگردهای توپدار ناتو در مناطق مرزی در خاک پاکستان، تنش بین واشنگتن و اسلام اباد افزایش یافته است.در همین حال طالبان در پاکستان مسئولیت یک حمله مرگبار به کامیونهای حامل سوخت ناتو را به عهده گرفت.پاکستان هم یکی از گذرگاههای مهم مرزی که برای ارسال تدارکات به نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان مورد استفاده قرار می گیرد بست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.