پنج‌شنبه 24 اکتبر 13 | 13:30

دولت آمریکا اموال بلوکه شده ایران را به VOA داد

دولت آمریکا بواسطه نیازی که به این شبکه برای پیشبرد سیاست های تبلیغاتی خود علیه جمهوری اسلامی ایران دارد، در تلاش است بودجه بخش فارسی صدای آمریکا کاهش نیابد.


صدای آمریکاشبکه دولتی صدای آمریکا (VOA) با بحران بودجه مواجه شده و بعد از تعطیلی دولت آمریکا، نیمی از برنامه‌های این شبکه تعطیل شد.

بحران صدای آمریکا تا حدی جدی است که حتی برخی از نمایندگان کنگره آمریکا به علت ناکارآمدی این شبکه، قصد دارند بودجه بخش فارسی صدای آمریکا را به نصف کاهش دهند.

در چنین شرایطی، دولت ایالات متحده آمریکا بواسطه نیازی که به این شبکه برای پیشبرد سیاست‌های تبلیغاتی خود علیه جمهوری اسلامی ایران دارد، به رغم سیاست‌های کنگره آمریکا، در تلاش است بودجه بخش فارسی صدای آمریکا کاهش نیابد و در همین راستا به سراغ اموال بلوکه شده ایران رفته و بخشی از آن را به بخش فارسی صدای آمریکا اختصاص داده است.

براساس برخی گزارش‌ها، در حالی که اخباری مبنی بر احتمال آزاد شدن اموال بلوکه ایران مطرح شده است، وزارت خزانه‌داری آمریکا قسمتی از میلیون‌ها دلار دارایی بلوکه شده ایران را در یک بانک سرمایه‌گذاری کرده و سود حاصل از آن را تحت عنوان مالیات‌های دریافتی و آبونمان در اختیار مدیر بخش فارسی صدای آمریکا قرار می‌دهد و بدین وسیله سرمایه ملی ایرانی‌ها را به شبکه‌ای اختصاص داده که به اذعان خودشان ناکارآمد است و مخاطبان چندانی ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: