دوشنبه 04 اکتبر 10 | 12:53

همايش وبلاگ‌نويسان ارزشی گيلان در بندرانزلی برگزار شد

مدير مسئول سايت تريبون مستضعفين در اين همايش به اهميت و تاثير رسانه اينترنت و ضرورت فعاليت در فضاي مجازي پرداخت. «محمد صالح مفتاح» اظهار داشت: اينترنت و وبلاگ نويسي از سال 80 در ايران شكل گرفت و اولين وبلاگ‌نويسان افراد سكولار بودند


همايش وبلاگ نويسان ارزشي گيلان روز پنجشنبه با حضور جمعي از وبلاگ نويسان و طراحان وب در سالن اداره كل بنادر و دريانوردي گيلان در بندرانزلي برگزار شد.

مدير مسئول سايت تريبون مستضعفين در اين همايش به اهميت و تاثير رسانه اينترنت و ضرورت فعاليت در فضاي مجازي پرداخت.
«محمد صالح مفتاح» اظهار داشت: اينترنت و وبلاگ نويسي از سال 80 در ايران شكل گرفت و اولين وبلاگ نويسان افراد سكولار بودند كه بعد هم حاميان نامزدهاي انتخاباتي و فمينيست ها وارد عرصه وبلاگ نويسي شدند ولي افراد مذهبي و طرفداران نظام كمتر در اين عرصه حضور داشتند . وي افزود: طرفداران نظام سال گذشته اگرچه در فضاي واقعي سربلند بودند ولي در فضاي مجازي باختند.

وي افزود: قبل از تحولات يك سال اخير اهميت فضاي اينترنت براي مسئولان چندان روشن نبود ولي با شرايطي كه پيش آمد اهميت رسانه هاي مجازي براي مسئولان روشن شد.

مفتاح متذكر شد: فضاي اينترنت علاوه بر تهديد، فرصتي است كه اگر به درستي شناخته شود مي تواند ما را به درستي پيش ببرد.
وي خاطرنشان كرد: يكي از مشكلات ، انفعال ما نسبت به محتواي اينترنتي بود در حالي كه در عصر حاضر اگر كسي ديده نشود وجودش انكار مي شود .

مديرمسئول سايت تريبون مستضعفين گفت: اگر در فضاي مجازي حضور نداشته باشي مي گويند در فضاي واقعي نيز اين طور است و نظر سنجي هاي اينترنتي را دليل و گواه مي گيرند.

وي سياست زدگي را يكي ديگر از مشكلات دور كننده نيروهاي حزب الله از اين عرصه خواند و خاطرنشان كرد: اين مساله موجب شده كه ما تصور كنيم اگر سياست اصلاح شود بقيه بخشها نيز درست مي شود و از حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي غافل مانديم .

مفتاح متذكر شد: براي اصلاح اين مساله و اقبال در فضاي مجازي بايد به نسبت به محتواي مطالب اينترنتي انتقادي نگاه كنيم ، جهاني به مسائل نگاه كرده و از مرزها فراتر برويم . وي افزود: بايد افكار جهاني را با خود همراه كنيم و در اين عرصه از ميراث گذشته از انقلاب و دفاع مقدس گرفته تا ميراث تاريخ 1400 ساله اسلام و فرهنگ ايراني كه با اسلام ممزوج شده و اعتلا يافته استفاده كنيم.

ميثم رمضانعلي از فعالان عرصه اينترنت نيز گفت : در فضاي وبلاگستان 20 چهره فعال وب كه عضو جبهه حزب الله باشند نمي يابيم .
وي بر لزوم ايجاد شبكه اي از وبلاگ نويسان حزب اللهي و جذب افراد همفكر ، موضوع سازي ، فضاسازي ، تاريخ سازي ، ادبيات سازي ، شخصيت سازي در فضاي مجازي و فعال كردن حضور بانوان در وبلاگ نويسي تاكيد كرد.

 1. عزیز عاقبتی
  5 مارس 2014

  از تورات ،کسی که سکوت اختیار کندو کم حرف باشد، نجات می یابد.

  از انجیل ،کسی که قناعت کند،سیر میشود.

  از زبور،کسی که مخالفت با هوس های انحرافی نفسانی نماید، از بلاها ایمن می گردد.

  از قرآن ،کسی که بر خدا توکل نماید ،خدا او را کافی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.