دوشنبه 04 اکتبر 10 | 18:39

ماهنامه امتداد، در آستانه تعطیلی!

ولي مشخص نيست كه چرا اين تشجيع بر خلاف جهت اتفاق افتاده و مسوولين امر تصميم گرفته اند تا از بودجه كلان فرهنگي كشور هيچ سهمي را به امتداد ندهند. راستي بنياد حفظ آثار در قبال هزاران مخاطب امتداد چه پاسخي خواهد داشت؟!


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

· نامه برادران خوب و کوشا از نشریه امتداد را دیدم و خواندم. یک نکته علاوه بر اصل قضیه مرا خوشحال کرد، آن آقایی که امضا کرده بود نوشته بود افسر جوان جنگ نرم. این احساس تعهد و شأن آن چیزی است که پایداری حرکت ملت ایران را تضمین می‌کند.

· خوشبختانه می بینم این خودجوشی‌ها که دستور رسمی هم پشت سر خودش ندارد در جامعه زیاد است. در گوشه گوشه این سرزمین عظیم همین چشمه هاست که سیلاب عظیمی که می بینید را بوجود آورده. مسئولین هم که این چیزها را می بینند، متوجه نیازها می‌شوند… اینها به گوش مسئولین برسد، تشجیع می‌شوند و می‌فهمند چه باید بکنند.

بر اساس شنيده‌ها، مجله امتداد كه پرمخاطب‌ترين نشريه در عرصة فرهنگ مقاومت و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس است، به دليل عدم تامين هزينه‌ها، در شرف تعطيلي است.
در عرصه‌اي كه نشريات گونه‌گون روي دكه‌هاي مطبوعاتي كشور، با بهره‌گيري از جاذبه‌هاي رنگارنگ و بعضا نامشروع، خوراك مورد علاقة خويش را به جوانان پاك و فرزندان اين مرز و بوم تحميل مي‌كنند، امتداد كه براي مخاطبان خود يادآور نورانيت جبهه ها بود هم حذف مي‌شود!

امتداد، اينك در گام پنجاه‌وششم، به دليل نبود بودجه، در آستانة تعطيلي است و ناگزير است اين عرصة فرهنگ و جهاد را واگذارد و ارتباط ايجاد شده با بيش از سي‌وپنج‌هزار مخاطب جوان پرتلاش و با انگيزه را كه براي دانستن و خواندن از شهدا، با پرداخت وجه اشتراك، مشترك امتداد شده‌اند، قطع كند.

فرمان عقب‌گرد به ماهنامة امتداد، زماني صادر شده است كه اين نشريه، درخشش خاصي در عرصة مطبوعات داشته و چندين سال است كه الگو و اميدبخش ديگر نشريات در جذب مخاطب و ارائة مطالب و نكات ارزشمند است، و در دو سال متوالي به عنوان نشرية برگزيدة جشنوارة مطبوعات انتخاب شده است!

گفتني است رهبر معظم انقلاب در تيرماه گذشته در ديدار هيئت تحريريه ماهنامه امتداد، از اين حركت ارزشمند تمجيد كرده و فرموده بودند: «این احساس تعهد و این احساس مسؤولیت چیزی است که پایداری حرکت عظیم انقلاب را تضمین می‌کند. کارتان کار بسیار خوبی است. دغدغه‌تان دغدغة ارزشمندی است. این خودجوشی که بدون متولی رسمی و ابلاغ و دستور و از سر احساس تکلیف و روشن‌بینی این حرکت آغاز شده، ارزشمند است. همین چشمه‌های خودجوش است که مظاهرش را در عرصه‌های مختلف می‌بینیم. مسؤولین هم وقتی این کارها را ببینند، تشجیع می شوند و در این مسیر هدایت می‌شوند. ما از کار مجموعه امتداد اطلاع نداشتیم؛ ناگهان می‌بینیم جوشید و این نشان از برکت این کارها دارد. کارتان کار خوبی است.»

ولي مشخص نيست كه چرا اين تشجيع بر خلاف جهت اتفاق افتاده و مسوولين امر تصميم گرفته اند تا از بودجه كلان فرهنگي كشور هيچ سهمي را به امتداد ندهند. راستي بنياد حفظ آثار در قبال هزاران مخاطب امتداد چه پاسخي خواهد داشت؟!

گفتني است به دليل فشارهاي مالي فعلا شبكه بيسيم‌چي و ارتباط با مخاطبان و تلفن گويا و … تعطيل شده و پس از مدتي كوتاه، نشريه امتداد تعطيل خواهند شد.

  1. غلام
    5 اکتبر 2010

    خدا آخر عاقبتمان را به خير كند با اين سياستهاي فرهنگي. امتداد به حق ماهنامه اي است كه نيازهاي جوان امروز را پوشش مي‌دهد. اميدوارم شنيده هايتان دروغ باشد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.