شنبه 26 اکتبر 13 | 10:50

روسای گوگل و فیس‌بوک بازخواست می‌شوند

پلیس برزیل از آمریکا خواسته است تا اجازه دهد با روسای کمپانی‌های «گوگل»، «میکروسافت»، «فیس بوک»، «اپل» و «یاهو» دیدار کرده و در خصوص جاسوسی‌های صورت گرفته از ایمیل‌های رئیس جمهور این کشور توضیح دهند.


پلیس فدرال برزیل روز جمعه (۳ آبان) از مقامات واشنگتن خواست تا اجازه دهند با روسای کمپانی‌های «گوگل»، «میکروسافت»، «فیس بوک»، «اپل» و «یاهو» دیدار کرده و در خصوص جاسوسی‌های صورت گرفته از ایمیل‌های دیلما دا روسف، رئیس جمهور این کشور توضیح دهند.

یکی از سخنگویان پلیس فدرال خاطر نشان کرده است که در حال حاضر نیز تحقیقاتی در خصوص جاسوسی‌های سازمان امنیت ملی آمریکا از ایمیل‌های روسف صورت گرفته است اما نمی‌توانند در خصوص جزئیات آن توضیحی ارائه دهند.

این اطلاعات را مجله «ا گلوب» برزیل منتشر کرده است.

چندی پیش مقامات برزیلی اعلام کردند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی جاسوسی مقامات برزیلی از ارتباطات اینترنتی این کشور آمریکای لاتینی با ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا مذاکره خواهند کرد.

خوزه آلبرتو فریتاس، مدیر بخش پلیس فدرال برزیل که انجام تحقیقات در خصوص جاسوسی‌های آمریکا را بر عهده دارد خاطر نشان کرده است که مذاکره با اسنودن در خصوص جاسوسی‌های آمریکا از این کشور امری ضرروری است که می‌بایست محقق شود و خاطر نشان کرد: ما تنها از این راه است که می‌توانیم پیشرفت کنیم او در این امر کمک‌های شایانی به ما خواهد کرد.

ریکاردو فرراکو یکی از اعضای این گروه برای انجام تحقیقات اعلام کرد که این هفته آینده از طریق ویدئو کنفرانس با اسنودن در سفارت روسیه در برزیل ارتباط برقرار خواهند کرد و از او اجازه می‌خواهند تا کنفرانسی تلفنی با وی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: ما می‌بایست به منبع اصلی دست پیدا کنیم و منبع اصلی اسنودن است. بدون این مذاکرات نمی‌توانیم به هیچ پیشرفتی دست پیدا کنیم.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: